Školní parlament

Školní parlament – 2017/2018

Školní parlament je orgánem žáků, který žákům umožňuje diskutovat s vedením školy i pedagogickým sborem v atmosféře vzájemné důvěry, uznání a spolupráce, spolupodílet se na řešení problémů školy, uspokojovat potřeby a zájmy žáků, garantuje realizaci nalezených řešení.

Je složen ze zástupců 5. – 9. tříd, na něž se mohou všichni žáci obracet. Jeho cílem je zapojit žáky do řešení problémů týkajících se života ve škole. Členové parlamentu se scházejí pravidelně a o výsledcích svého jednání informují členové ŽP třídní učitele a žáky na třídnických hodinách. Řeší podmínky a požadavky žáků na život ve škole. Je prostředníkem mezi žáky a vedením školy. Pomáhá všem vyučujícím při organizaci akcí pro žáky a rodiče.

Za činnost školního parlamentu zodpovídá p.uč. Mgr. Liana Svobodová. Žáci se scházejí pravidelně každou první středu v měsíci ve školní knihovně a příležitostně dle potřeby.

Složení školního parlamentu

5. A – Lukáš Teichmann

5. B – Anežka Hřivnová

6. A – Jakub Špaňhel

6. B – Vendula Košťálová

7. R – Jana Dangová

8. A – Katarina Gjoni

8. B – Markéta Skupníková

9. A – Markéta Klozová

9. B – Daniel Polach

Plánované aktivity

• Novinky, popř. zprávy a fotografie z uskutečněných akcí si mohou žáci prohlédnout na nástěnce školního parlamentu ve 2. patře., popř. ve školním časopise Kameňák, informační panel s aktualitami je využíván při společných akcích dětí a rodičů
  • V září zástupci školního parlamentu vyzvali spolužáky k účasti v celorepublikové projektu Dětský čin roku.
  • Budeme nápomocni při akcích školní družiny – Halloween, Mikulášská nadílka, karneval apod.
  • Vyzveme žáky k účasti na vybraných charitativních projektech.
  • Budeme pokračovat ve sběru plastových víček, tím přispíváme na speciální léčbu Klim therapy postižených dětí Lukáška a Marušky.
  • Opět zorganizujeme oblíbené barevné, popř. tematické dny.
  • Pomůžeme s organizací VáNočního čtení.
  • Pomůžeme při zápisu do prvních tříd.
  • Budeme spolupracovat s redakční radou školního časopisu Kameňák.
  • Aktivně se zúčastníme Dětského dne.
  • Další akce, projekty, nápady apod., které pro nás budou zajímavé a inspirativní.

Mgr. Liana Svobodová