Plánované akce          Realizované akce          Dokumenty ŠD

Informace o ŠD

Vedoucí vychovatelka: Irena Klozová
Vychovatelé: Mgr. Soňa Balonová, Bc. Markéta Mikulíková, Monika Novotná, Bc. Zuzana Sviderská

Kontakt:
E-mail: druzina@zsbohuminska.cz

Provoz školní družiny:

• Ranní provoz: pondělí – pátek 06,00 – 07,40 hod.
  • Odpolední provoz: pondělí – pátek 11,25 – 16,30 hod.

Konzultační hodiny:

• osobní jednání s vychovatelkami – denně od 11.00 – 11.20h.
  • telefonické hovory – denně od 06.00 – 07.30h, v době konzultačních hodin a od 15.00 – 16.30h.
  • během hlavní zájmové činnosti povede vychovatelka hovor s rodičem pouze o aktuálním zdravotním stavu žáka

Organizace školní družiny:

• Školní družina je součástí základní školy.
  • Je v provozu již před vyučováním od 6,00 do 7,40 hodin.
  • Odpoledne navazujeme na ukončení vyučování podle rozvrhu hodin od 11,25 hod.
  • Dětem i rodičům jsme k dispozici do 16,30 hodin.
  • Měsíční poplatek za pobyt ve ŠD činí 160,- Kč.

Oddělení školní družiny:

ŠD má pět oddělení, kolektivy jsou tvořeny většinou podle věku:

• I. oddělení: Irena Klozová – vedoucí vychovatelka
  • II. oddělení: Bc. Zuzana Sviderská
  • III. oddělení: Mgr. Soňa Balonová
  • IV. oddělení: Monika Novotná
  • V. oddělení: Bc. Markéta Mikulíková

Další informace:

• ŠD nachází se v pavilonu ŠJ v prvním poschodí. S budovou školy je propojena spojovací chodbou. Pro svou činnost využívá pět místnosti. K pohybovým aktivitám využíváme tělocvičnu, školní hřiště a zahradu. Pro vychovatelky je k dispozici kabinet.
  • Výhodou ŠD je její poloha. Do centra města je minimální vzdálenost, park J.Á.Komenského skýtá mnoho možností rekreačních aktivit dětí – vybavený dětský areál, rozsáhlé travnaté plochy a pískoviště. V dosahu je krytý bazén SARÉZA, který využíváme celoročně. Také se zúčastňujeme různých programů na Černé louce. V dosahu městské dopravy je ZOO, Slezskoostravský hrad, lokalita Landek s naučnou stezkou, Hornické muzeum.
  • Mezi silné stránky práce ŠD patří vstřícnost vedení školy k aktivitám školní družiny, velmi dobrá spolupráce s vyučujícími, všemi zaměstnanci školy a rodiči. Ve výchovně vzdělávací činnosti je stanoven pravidelný denní rytmus a řád, který je však dostatečně flexibilní, aby umožňoval organizaci činnosti v průběhu dne přizpůsobit potřebám dětí a aktuální situaci.
  • Stravování dětí je zajištěno ve školní jídelně.
  • Zájmové zaměstnání dětí zajišťuje pět vychovatelek, které mají potřebné pedagogické vzdělání. Vzájemně se doplňují ve svých specializacích, tělovýchovné činnosti, základy práce na PC, výtvarné, pracovní a hudební činnosti.

Dokumenty a formuláře ke stažení – zde