Realizované akce


Školní rok 2017-2018


Lodičky

V červnu 2018 jsme se plavili po Ostravici od Loděnice až do Koblova. Ahoj!!!


Zpět nahoru …


Divadlo ENTENTÝKY

V červnu 2018 jsme se ve školní družně rozloučili se školním rokem tradičně divadelním představením společnosti Divadélko ENTENTÝKY „Myška Klárka a veverka Terka jdou k vodě.“


Zpět nahoru …


Hasičské muzeum Ostrava

V květnu jsme navštívili Hasičské muzeum Ostrava. Viděli jsme starou hasičskou techniku i tu úplně nejnovější. Vlezli jsme do všech hasičských aut, zachránili jsme pár figurín a zkusili jsme si i sjezd po tyči!


Zpět nahoru …


Koloběžkové závody

Kategorie I – chlapci:

1.místo – Václav Janáček

2.místo – Max Joštic

3.místo – Adam Venglář

Kategorie I – děvčata:

1.místo – Lucie Kubáňová

2.místo – Linda Matušíková

3.místo – Nikol Kondisová

Kategorie II – chlapci:

1.místo – Adam Frühauf

2.místo – Saša Krob

3.místo – Petr Bárta

Kategorie II – děvčata:

1.místo – Johanka Žmolíková

2.místo – Nela Szurdi

3.místo – Adélka Pavlisková

Vítězové obdrželi medaile a diplomy a všichni účastníci našich závodů si mohli pochutnat na malé sladkosti zakoupené z prostředků SRPŠ.


Zpět nahoru …


Besídka v Domově pro seniory Kamenec

V naší školní družině je spousta šikovných recitátorů a talentovaných zpěváčků, jak jsme zjistili během školního roku při pěveckém a recitačním družinovém klání. A protože jsme v ročním plánu ŠD měli návštěvu domova pro seniory, rozhodli jsme se pochlubit našimi talenty a potěšit seniory, žijící v DPS Kamenec. Vytvořili jsme pásmo písní, básní i s krátkou dramatizací a začátkem května 2018 se vydali za „babičkami a dědečky“. Po našem vystoupení jsme si i společně zazpívali, rozdali jsme námi vyrobené drobné pozornosti a za odměnu jsme byli pozváni na drobné pohoštění a prohlídku zahrady, která je součástí areálu Domova. Zahrádka se dětem opravdu líbila a rádi bychom zůstali déle. Děkujeme za vřelé přijetí.


Zpět nahoru …


Čarodějnické sportování

Blíží se čas čarodějnic, tak jsme si s nimi sportovně zařádili.


Zpět nahoru …


Dopravní hřiště

Takto vesele jsme se učili, jak se má cyklista chovat na veřejné komunikaci.


Zpět nahoru …


Týden lichých ponožek

Apríl je měsíc legrácek a ztřeštěných nápadů – řekly si vychovatelky ze školní družiny a vymyslely pro své žáky TÝDEN LICHÝCH PONOŽEK. Od pondělí devátého dubna do pátku třináctého (jak jinak) se tedy odehrávaly „ponožkové hrátky“. Děti donesly z domu liché ponožky, které jsme rozvěsili po družinové chodbě a hledali případný nový pár, kterému bylo v plánu uspořádat pořádnou veselku. Z vystavených ponožek děti potom vyráběly Lichožrouty, různá zvířátka, maňásky i dopravní prostředky. Týden jsme zakončili přehlídkou nepárových ponožek ,ve kterých přišli do školy nejen děti z ŠD ale i jejich spolužáci a zaměstnanci školy.


Zpět nahoru …


Knihovna Hladnov

V březnu 2018 jsme navštívili knihovnu na Hladnově, kde si pro nás paní knihovnice připravily besedu o našem městě. V knihovně jsme příjemně strávili část odpoledne. A jestli jsme dávali pozor, tak závěrečný testík byl pro nás hračka.


Zpět nahoru …


Karneval 2018

Rok se sešel s rokem a opět nastalo veselé období masopustu. Pro nás, ve školní družině, to znamená velké přípravy – děti ze všech oddělení vždy vyrábí výzdobu pro družinu i školní tělocvičnu, kde se sejdeme každoročně společně s rodičí na tradičním karnevale v maskách.

A tak tomu bylo i letos, v únoru 2018, kdy se hned po obědě družina přeměnila v divadelní maskérnu, kde se upravovaly škrabošky, převlékalo a samozřejmě i líčilo ve velkém. Poté masky princezen, kovbojů, rytířů a jiných pohádkových bytostí zaplavily školní chodby při společném průvodu do tělocvičny. Po přivítání dětí a rodičů panem ředitelem začala velká šou. Svou šikovnost si žáci mohli vyzkoušet v soutěžích, které se pravidelně prolínaly s diskotékou. Za nejvydařenější masky i soutěže byly děti odměněny drobnými dárky.

Děkujeme žákům školního parlamentu za organizační pomoc, SRPŠ za finanční podporu akce, kolektivu kuchařek ze ŠJ za výborný moučník, rodičům za drobné dárky do tomboly a všem zúčastněným za dobrou náladu. (kolektiv vychovatelek ŠD)


Zpět nahoru …


Zimní olympiáda

Svou zdravici Zimním olympijským hrám 2018 poslaly i děti ze školní družiny. Aktivně se zapojili do soutěžních disciplín družinářské zimní olympiády.


Zpět nahoru …


Ovoce do škol – animační program

V lednu 2018 navštívil maskot Kubík z OVOCENTRA děti v naší školní družině. Dozvěděli jsme se něco o prospěchu ovoce a zeleniny na naše zdraví, ochutnali jsme různé druhy ovoce a každý obdržel reklamní drobnost v podobě samolepky nebo magnetku.


Zpět nahoru …


Se skřítky a permoníky poznáváme naše město

skritek-001

Ke konci ledna 2018 proběhla akce pro vybrané žáky prvních tříd, kterou jsme nazvali „Se skřítky a permoníky poznáváme naše město“. V pozdních odpoledních hodinách jsme společně vyšli ze školní družiny,náležitě vybaveni od oblečení a baterek až po nezbytnou svačinu. U Slezskoostravské radnice na nás čekal náš průvodce, který pro nás připravil zábavný i poučný komentovaný výlet do historie hornictví v našem městském obvodu. Po prohlídce staré šachty naše vycházka vrcholila výstupem na haldu Ema, ze které jsme sledovali noční Ostravu. Náš průvodce – největší permoník Leny, a paní vychovatelky si pro nás připravili otázky a úkoly, za které jsme získávali pomocné klíče pro nalezení pokladu.Co myslíte, nalezli jsme ho?


Zpět nahoru …


Zimní procházka do parku

S dětmi ze školní družiny jsme vyrazili na zimní procházku do parku. Děti využily, že nám napadlo aspoň trochu sněhu a stihly postavit krásné sněhuláčky různých velikostí.


Zpět nahoru …


Zlatá nota 2018

Letos se nám sešlo hodně zpěváků a zpěvaček, kteří se chtěli předvést v pěvecké soutěži „Zlatá nota“ a tak se u nás zpívalo dvě odpoledne. Během dvou dnů soutěžila 1. kategorie – 1. třídy, 2. kategorie – 2.- 4. třídy a 3. kategorie- dvojice a vícečetné skupiny. Slyšeli jsme písničky lidové, moderní, folkové i vánoční koledy. Vybrat ty nejlepší se snažila naše „odborná“ porota, ale nebylo to vůbec jednoduché. Vítězové si odnesli diplom a plyšovou hračku a ostatní soutěžící alespoň malou sladkou odměnu. Věcné ceny i sladkosti pro výherce byly zakoupeny z finančních prostředků SRPŠ.

1. kategorie:

1.místoLucie Kubáňová

2. místoJiří Čapek

3. místoLucie Šušlová

2. kategorie:

1. místo a absolutní vítězAnička Mžyková

2. místoEliška Ivanovová

3. místoSofie Gabčová

3. kategorie:

1. místoAdélka Nekulová a Petra Mostýnová

2. místoAgátka Hromadová a Karolína Lorencová

3. místoVeronika Baroňová, Julie Lasáková a Johanka Žmolíková


Zpět nahoru …


Víčkování

Místo, abychom si užívali zimních radovánek ve sněhu, tak nám „paní Zima“ naděluje zatím jenom déšť. Aby nám pošmourné odpoledne uteklo, uspořádali jsme soutěž o nejhezčí obrázek vytvořený z víček. Porotou si byly děti samy a vybraly obrázek od Johanky Žmolíkové a Zuzky Broschové. Vítězkyně i všichni účastníci dostali sladkou odměnu.


Zpět nahoru …


Posezení u vánočního stromečku

Ve středu odpoledne na nás již dýchla vánoční atmosféra. Sešli jsme se všichni ve 3. oddělení u nazdobeného stromečku, zazpívali jsme si koledy, popovídali jsme si o vánočních zvycích a tradicích a rozkrojili jsme si jablíčko, ze kterého na nás vykoukla krásná hvězdička. A došlo i na dárky. Každé oddělení dostalo novou pohádkovou knihu a některé šikovné děti dostaly i plyšovou hračku. Rozcházeli jsme se vánočně naladěni a už se všichni těšíme na Ježíška.


Zpět nahoru …


Výprava na vánoční trhy

Doslova kouzelné odpoledne prožily děti z 2. a 4. oddělení školní družiny na letošních vánočních trzích. Na obhlídku jsme se vypravili ve čtvrtek, prošli jsme si stánky na Masarykově i Jiráskově náměstí, pohladili a nakrmili oslíka i lamu, nakoupili drobné dárky pro své nejbližší a občerstvení pro sebe, na zvoničce si každý z nás zajistil splnění svého největšího přání. Na rozloučenou jsme objali obrovský vánoční strom, stojící na Masarykově náměstí spojenými rukami všechny děti i paní vychovatelky.


Zpět nahoru …


Skauti v ŠD

Úterní odpoledne nás navštívili Skauti a předvedli nám, co vše dovedou a zahráli si s námi různé hry. Moc se nám to líbilo a možná někteří z nás se rádi staneme Skauty.


Zpět nahoru …


Vánoční bruslení 2017

A opět jsme se zabavili na bruslení…


Zpět nahoru …


Adventní dílna 2017

Pro děti ŠD a jejich rodiče jsme letos připravili adventní dílnu, ve které si mohli vyrobit vánoční baňku, ohřívátko na ruce nebo vánoční obal na hrnek. Vyrábění se všem líbilo a také dařilo…


Zpět nahoru …


Bruslení

Po roce jsme v družince zase vyrazili na náměstí na vánoční kluziště. Takže, obout brusle, nasadit rukavice a hurá na to! Krátké rozbruslení a pak už pořádné krasobruslení s holubičkami, piruetami i skoky. Díky skvělé vánoční atmosféře na náměstí nám nevadily ani trošku mokřejší zadečky od ledu a všichni jsme si to maximálně užili. Tak zase za týden 🙂


Zpět nahoru …


Pexesový král 2017

V naší družince moc rádi hrajeme stolní hry a tak jsme se rozhodli uspořádat turnaj v pexesu. Základní kola proběhla v jednotlivých odděleních a výherci se utkali ve finále.

Pexesová královna – Anička Sajdoková, IV.odd.

2. místo – Marek Chlebeček, I.odd.

3. místo – David Venglář, V.odd.

Vítězům gratulujeme!!!


Zpět nahoru …


Soutěžní zábavné odpoledne

Koncem listopadu 2017 jsme si trošku zasoutěžili, než se nám školní zahrada promění v bílou pláň. V družstvech jsme 2 x házeli kostkou a součet hodů nám ukázal, jaký úkol nás čeká. A tak jsme jezdili jako trakař, skákali po jedné noze, dělali kolotoč a spoustu jiných zábavných disciplín. A co jsme vyhráli? Příjemně strávené odpoledne a spoustu legrace!!!


Zpět nahoru …


Ekologické dílny 2017

Celý listopadový týden probíhal ve školní družině již 10. ročník ekologické tvůrčí dílny. Letošním tematem byly dopravní prostředky, které děti tvořily z rozmanitých odpadových materiálů.


Zpět nahoru …


Pouštíme draky

Sluníčko vykouklo, větřík foukal, optimální podmínky nechat proletět naše kamarády – draky.


Zpět nahoru …


Den na draka

Je tu podzim. Počasí jako na houpačce, jednou svítí sluníčko a hned na to zase prší. Jeden by řekl: „Počasí na draka“. A my v družince jsme si udělali „Den na draka“.


Zpět nahoru …


Poděkování

Alespoň touto cestou bych chtěla poděkovat VŠEM, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě a organizaci 10. ročníku Svátku dýní a strašidel.

Irena Klozová – vedoucí vychovatelka


Zpět nahoru …


Strašidelné malování

Děti ze školní družiny se již těší na tradiční „Svátek dýní a strašidel“, tak si čekání ukrátili strašidelným malováním.


Zpět nahoru …


Stolní hry

Děti si vyzkoušely nové stolní hry při prezentaci her firmy MINDOK.


Zpět nahoru …


Divadélko Ententýky

Stalo se již tradicí, že nás na začátku nového školního roku přijde navštívit divadélko ENTENTÝKY. Ani letos tomu nebylo jinak a tak mohly děti naší školní družiny shlédnout představení Myška Klárka, veverka Terka a Všetečka.


Zpět nahoru …


Rozloučení s létem

Tak konečně se děti dočkaly. Na konci září 2017 se umoudřilo počasí a děti ze školní družiny mohly vyrazit na plánovaný sjezd řeky Ostravice. Akce „Rozloučení s létem“ se zúčastnilo 20 dětí a sjely si úsek od Loděnice u Hradu až pod most v Koblově. Všichni námořníci trasu zvládli a odnesli si krásné zážitky.


Zpět nahoru …Školní rok 2016-2017


Vodní rozloučení se školní družinou

Takto dobrodružně jsme se rozloučili se školní družinou před letními prázdninami. Určitě si ještě zopakujeme.


Zpět nahoru …


Divadélko Ententýky

Poslední dny školního roku nám do družinky přišli zpestřit kamarádi z Divadélka Ententýky – Veverka Terka, myška Klárka a pirát Modrovous.


Zpět nahoru …


Putování časem – Staré pověsti české – Rytířský turnaj

Tak jako se školní rok chýlí ke svému neomyslitelnému konci, tak i celoroční družinová hra a naše „Putování časem“ se již v brzké době završí. Nezbývá než splnit pár posledních úkolů, mezi kterými se hrdě týčí náš Rytířský turnaj.

Poslední májový den nás na zahradě čekal středověký knížecí dvůr i s úkoly, hodnými pro rytířské klání. Každé oddělení mělo přidělenou rodovou barvu a jejím jménem se pak turnaje účastnili vybraní rytíři a rytířky. Středověké klání bylo napínavé a výkony všech závodníků velmi vyrovnané. Všichni soutěžící neohroženě bojovali o korunu a ruku sličné kněžny a nezalekli se ani prudké dešťové přeháňky. Prostě hrdinové každým coulem!

Gratulujeme korunovanému vítězi – rytíři Jakubovi z Nedvědů..


Zpět nahoru …


Dopravní hřiště

S paní vychovatelkou Zuzkou Sviderskou jsme si byli v květnu 2017 vyzkoušet na dopravním hřišti, zda jsme zdatní cyklisté.


Zpět nahoru …


Ocenění v soutěži STAR WARS

Naše školní družina se zapojila do výtvarné soutěže STAR WARS,

kterou vyhlásilo SVČ na Ostrčilově ulici v Ostravě

V květnu 2017 proběhlo vyhlášení nejlepších prací.

Velice nás potěšilo, že mezi nejlepšími se umístil

i náš Antonín Videnka z 2.A třídy.

Moc gratulujeme!!!


Zpět nahoru …


Koloběžkové závody

Na přelomu dubna a května 2017 proběhly koloběžkové závody pro děti školní družiny. Z každého oddělení byli vybráni tři nejrychlejší chlapci a tři nejrychlejší děvčata, kteří obdrželi sladkou odměnu. Také všichni zúčastnění dostali lízátko. Odměny byly zakoupeny z finančních prostředků SRPŠ.


Zpět nahoru …


Velké noční dobrodružství malých čarodějů a čarodějnic

Poslední dubnový týden celá naše školní družina prožila v atmosféře veskrze tajemné až mystické, věnovali jsme ho totiž čarodějnicím! Upravovali jsme prostory nezbytnými dekoracemi – netopýry, krysami i pavučinami s pavouky. Ve čtvrtek týden vrcholil Čarodějnickou uodáipmylo, v níž se soutěžilo samořejmě naruby – čili pozpátku. Tím však tento zvláštní den pro mnohé děti nekončil. Účastnily se totiž velkého dobrodružství, které započalo dávnou legendou o třech čarodějnicích, zakletém kocourovi a dětech, které zlé čarodějnice zneškodní.

Úkol pro naše malé čarodějnice a čaroděje byl jasný – najít zaklínadlo, které kocoura vysvobodí. Díky sedmi náročným úkolům se našim školou povinným kouzelníkům podařilo získat indicie, které byly nápovědou pro získání hledaného zaklínadla. Stejně jako v pohádkách, i naše dobrodružství skončilo dobře. Děti přestály statečně mnohá nebezpečí – včetně propadlé podlahy, zajetí kamaráda apod., našly váček se zaklínadlem a magickými ochrannými talismany a společně kocoura zachránily. Sílu jim po dobu této výpravy dodaly perníčky z perníkové chaloupky a výborní pečení hadi a ještěrky a bylinkový lektvar odvahy.


Zpět nahoru …


Putování časem – Staré pověsti české – Zlatá nota 2017

Ve čtvrtek 30. března 2017 se uskutečnilo dlouho očekáváné utkání pěvců naší družiny v soutěži Zlatá nota. Jednotliví účastníci tohoto klání se dlouho připravovali, hledali ve svých zpěvnících písně na zadané téma „o koních“ a pečlivě pilovali svá vystoupení. Všichni soutěžící se svými vyrovnanými výkony vepsali do naší paměti, proto sudí neměli lehký úkol. Vítěze vítězů stanovil a jednoznačně ocenil svým potleskem celý lid – panoši i sličné dívky. Na dary všem statečným pěvcům přispělo ze své pokladnice Sdružení rodičů a přátel školy, za což jim vřele děkujeme.

Kolibříci z 1. ročníku:

1.místoP. Mostýnová a E. Henzlová

2. místoK. Tozbey

3. místoV. Baroňová a N. Szurdi

Skřivani z 2. ročníku:

1. místoT. Fian

2. místoE. Ivanovová

3. místoŠ. Vojkovský

Slavíci ze 3. a 4. ročníku:

1. místo a absolutní vítězDavid Venglář

2. místoA. Chrustová


Zpět nahoru …


Návštěva knihovny

S vybranými dětmi naší družinky jsme se vypravili s paní vychovatelkou Irenou Klozovou do knihovny na besedu o Starých pověstech českých, které nás letošní školní rok provázejí. Paní knihovnice připravily besedu poutavým způsobem, aby i mladším dětem přiblížily dějiny našeho národa.


Zpět nahoru …


Putování časem – Staré pověsti české – Jezdecké závody

V rámci celodružinové etapové hry Putování starými pověstmi českými proběhly i jezdecké závody. Kdo vyhrál nebo prohrál nebylo důležité, hlavně že si děti odpoledne užily.


Zpět nahoru …


Putování časem – Staré pověsti české – Vidím město veliké…

Za sychravých únorových dnů děti v družině plnily další úkoly, vyplývající z celoroční družinové hry „Putování starými pověstmi českými“. Tento měsíc jsme se zabývali Libušinými proroctvími a vysvětlovali si pojmy „minulost“ a „budoucnost“. Nejznámější Libušino proroctví, týkající se města Prahy, jsme si připomněli výstavou pohlednic i fotografií. Na téma „Praha“ proběhla výtvarná soutěž, ve které zvítězili: Daniel Petrák, Johanka Žmolíková, Adélka Pavlisková, Marie Habreková Uyen Phuong Vu a Anetka Fochlerová. Všechny děti, které se do soutěže zapojily, dostaly sladkou odměnu zakoupenou z finančních prostředků SRPŠ.


Zpět nahoru …


Naše odpoledne s panem školníkem

V pondělí 27.února nás překvapilo neskutečně krásné počasí. Sluníčko se konečně po několikaměsíční odmlce ukázalo a svými hřejivými paprsky rozsvítilo přírodu. Hned jsme všichni uvěřili, že jaro je tady a přivítali ho radostnými honičkami a hrami na školní zahradě, kam za námi přišel pan školník. A tehdy jsme se domluvili na tom, že společnými silami uklidíme náš altánek. Druhý den pak všechno propuklo. Děti pilně sbíraly papírky a jiné „poklady“, které naše zahrada po zimě skýtala, hledaly a ukládaly zatoulaná polínka, která pan školník schovává pod stříškou altánku, zametaly a hrabaly. Moc jsme si odpoledne s panem školníkem užili. Nevím, jestli větší odměnou byl pohyb na čerstvém vzduchu nebo pocit z dobře vykonané práce.


Zpět nahoru …


Karneval 2017

Školní družina pořádala v únoru 2017 tradiční karneval, který se konal v tělocvičně školy pro žáky 1.-5. ročníku. O soutěže a zábavu se nám starala paní vychovatelky Zuzka Sviderská a Monika Novotná, hudbu pouštěla paní vychovatelka Irena Klozová a o občerstvení se postarala pani vychovatelka Soňa Křístková s paní ekonomkou Janou Oršulíkovou. Během programu se nám představily všechny masky, z kterých na závěr porota vybrala 10 nejnápaditějších. Ty byly odměněny věcnými cenami, financovanými z prostředků SRPŠ. Z těchto prostředků bylo také zakoupeno malé občerstvení pro všechny účastníky karnevalu.

Poděkování patří i žákům 2. stupně Veronice Jarešové, Markétě Klozové, Marcele Lhopitaux a Dominiku Olahovi za pomoc při organizaci.


Zpět nahoru …


Putování časem – Staré pověsti české – Libušiny svatební šaty

Jako další úkol v naší celoroční hře Putování starými pověstmi českými bylo vyrobit svatební šaty pro Libuši z novinového papíru. Děti ze 4. oddělení nejenže vyrobily šaty, ale také proběhla svatba Libuše a Přemysla.


Zpět nahoru …


Uzlování

A opět jedna vydařená aktivita dětí v naší družině – uzlování…


Zpět nahoru …


Vánoční posezení

Abychom se vánočně naladili i v družině, udělali jsme si s dětmi vánoční posezení u stromečku. Zazpívali jsme si koledy, popovídali o vánočních zvycích a tradicích a došlo i na dárky, které převzali zástupci každého oddělení. Byly to nové hry, které jsme si s chutí hned vyzkoušeli. Nakonec jsme ochutnali cukroví, které si děti přinesly z domu. No, a teď se už jen těšíme na ty opravdové Vánoce!!!


Zpět nahoru …


Putování časem – Staré pověsti české – Bivojáda

V rámci celoroční družinové hry „Putování starými pověstmi českými“ si děti zasoutěžily v „Bivojádě“, inspirované pověstí O Bivojovi. Vyzkoušely si hod kancem, hod klacíkem do kruhu a běh s plným pytlem na zádech. Každé oddělení si pak vyhodnotilo nejsilnějšího Bivoje.


Zpět nahoru …


Vítězná výtvarná práce

V listopadu 2016 se školní družina zapojila do soutěže „Tajemný svět barev – Afrika“, kterou zorganizovalo Středisko volného času Ostrčilova. V záplavě výtvarných děl různých škol se na prvním místě ve své kategorii umístila Aneta Fochlerová. Všechny práce budou do konce ledna vystaveny v galerii Oběma očima v SVČ Ostrčilova.


Zpět nahoru …


Bruslení na náměstí

Abychom si předvánoční čas nějak zpestřili, chodíme s paní vychovatelkou Z. Sviderskou na náměstí T.G.Masaryka bruslit.


Zpět nahoru …


Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi

V pátek 9. prosince 2016 se i naše ŠD zapojila do celorepublikového projektu Vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Paní vychovatelka Z. Sviderská se 14 dětmi vyrazila ke kulturnímu domu v Muglinově, kde tato akce probíhala. Nejkrásnějším překvapením pro děti byla Elza, Anna a sněhulák Olaf z pohádky Ledové království. Přinesenými vyrobenými vánočními ozdobami se nastrojil stromeček, za což každé dítě obdrželo plyšovou hračku. Po vyhlášeném signále se k obloze vznesly balónky s vytouženým přáním a odpoledne bylo zakončeno překrásným ohňostrojem.


Zpět nahoru …


Na zkoušku sochou

V listopadu 2016 jsme navštívili výstavu významného sochaře Kurta Gebauera. Zúčastnili jsme se galerijní animace, při níž jsme si prohlédli prostory galerie i vystavená díla, dozvěděli jsme se něco o sochařství a také jsme vytvořili originální umělecká díla. Každý účastník si odnesl pracovní list a spoustu zážitků.


Zpět nahoru …


Ekologické tvůrčí dílny – středověké šperky

Ve školní družině proběhl již 9. ročník ekologické tvůrčí dílny. Letos jsme vybrali námět související s tématem celoroční hry Putování starými pověstmi českými, a to výroba středověkých šperků.


Zpět nahoru …


Svátek dýní a strašidel

Letošní, už devátý v pořadí, Svátek dýní a strašidel připadl na 1. listopad a měl rozvernou náladu – pro tento den si žáci i zaměstnanci školy vytvořili legrační účesy, všichni se snažili vyrobit na hlavě co nejkreativnější, nejoriginálnější účes. Po vyučování pak doma pokračovalo dokončování halloweenského stylingu, protože vrcholem našeho Svátku je společná akce v tematických kostýmech.

Ano, je to tak – jen co se babí léto rozhodne k odchodu a definitivně od nás odvrátí svou hřejivou tvář, už se k nám škodolibě plíží podzimní plískanice. Pro tentokrát nám ale takový nečas vůbec nevadí. Déšť, mlha, pošmourno, to je přece ta pravá atmosféra pro čaroděje, kostlivce, duchy a jiné strašidelné přízraky! Je už tradicí, že v naší škole jdeme vstříc krátícím se podzimním dnům a společně slavíme Svátek dýní a strašidel. Třídy, chodby i ostatní prostory školy se v tomto období promění v pohádkové místo, plné bubáků, pavučin a dýní, a že nejsme sami, nás každoročně přesvědčí i v mateřských školách Bohumínské a Zámostní.

Vše začíná pod Slezskoostravskou radnicí, kde je sraz hrůzostrašných masek a odkud posléze pod pevnou rukou našeho pana ředitele Mgr. Bc. Marka Sládečka, odchází průvod přes centrum města ke Slezskoostravskému hradu. Zde nás na podiu, hlídaném uhrančivýma očima zlověstných dýní, přivítal moderátor programu-hodný čaroděj Tomáš, který nám prozradil tajemství hradního ducha. Na našem hradě totiž kdysi žila princezna Eliška, která byla velmi marnivá. Každý den se česala před velkým zrcadlem a byla tak pyšná na svou krásu, že svět kolem vůbec nevnímala. Dokonce neposlechla ani starou čarodějnici a její kletbu, a tak díky své pýše a marnivosti jednou zmizela. Díky našim malým strašidýlkům dostala princezna Eliška šanci. Pokud se jim podaří dost Eliščiných stříbrných vlasů nalézt nebo vysloužit v soutěžích, podaří se jim princezninu duši vysvobodit. A to se také skoro v poslední chvíli podařilo!

Naše strašidelné řádění ukončila až úplná tma. Děti v hojném počtu tancovaly i soutěžily, statečně procházely stezku odvahy mezi těmi nejděsivějšími přízraky (této role se přesvědčivě zhostili žáci vyšších ročníků), odnášely si ceny za nejlepší masky i nejlepší vydlabané dýně a Slezskoostravský hrad opouštěly unavené, ale šťastné světélkující postavičky, které se pro příště jen tak něčeho nezaleknou.

Byl to náročný, ale vydařený den a za jeho úspěchem stojí mnoho usilovné práce především vychovatelek školní družiny pod vedením garantů akce Mgr. Bc. Marka Sládečka, ředitele školy, a Ireny Klozové, vedoucí vychovatelky. Velké poděkování náleží zástupcům městského obvodu Slezská Ostrava a statutárního města Ostrava, kteří celou akci finančně zaštítili. (Monika Novotná, vychovatelka)


Zpět nahoru …


Putování časem – Staré pověsti české – Boje rodů

V rámci celodružinové etapové hry „Putování starými pověstmi českými“ proběhlo soutěžní odpoledne s názvem „Boje rodů“.


Zpět nahoru …


Podzimní barvohraní

Začátkem října 2016 se vybraní žáci školní družiny zúčastnili vzdělávacího programu ve Výstavní síni Sokolská 26. Během lekce s názvem „Podzimní barvohraní“, jsme mohli obdivovat nejen díla významného umělce Jiřího Kovandy, ale i krásné prostory vily Hanse Ulricha, v níž se galerie nachází. S lektorkou jsme si povídali o podzimních a přírodních barvách a pak jsme vytvořili velkou společnou koláž, která bude v galerii vystavena. Všichni jsme si program moc užili.


Zpět nahoru …


Tvořivé hrátky


Zpět nahoru …


Divadélko ENTENTÝKY

V září 2016 nás v družince navštívilo Divadélko ENTENTÝKY s představením „Myška Klárka, veverka Terka a princezna Kulihrášek“.

Zpět nahoru …


Putování časem – Staré pověsti české

Již několik let s dětmi, které navštěvují školní družinu, putujeme časem. Navštívili jsme pravěk, středověk, bojovali jsme za slávu Říma, objevovali vesmír, putovali po světadílech, objevovali Sedm divů světa,…. a letošním školním rokem nás budou provázet Staré pověsti české.


Zpět nahoru …


Zpět nahoru …


Komentáře nejsou povoleny.