Český den proti rakovině - 25. ročník
publikováno: 09.11.2021

Velkou část práce věnuje žákovský parlament charitativním činnostem. V netradičním podzimním termínu se uskutečnil již 25. ročník veřejné sbírky Český den proti rakovině. Od středy 29. září 2021 do pátku 1. října 2021 tak mohli i žáci naší školy, zaměstnanci ZŠ i MŠ Bohumínská, zákonní zástupci i další zakoupit u zástupců školního parlamentu žlutou kytičku, tentokrát s tmavě zelenou stužkou, a podpořit tak boj proti rakovině. Každý dárce dostal ke kytičce i letáček s informacemi o prevenci nádorů ledvin, močového měchýře a prostaty s cílem upozornit na rizikové faktory a na příznaky, které by nikdo neměl přehlédnout. V letošním roce se podařilo vybrat rekordní částku 11. 992,- Kč.

Český den proti rakovině 2021 - fotogalerie

Od organizátorů akce jsme dostali milé poděkování.

Milí spolupracovníci Českého dne proti rakovině,

jménem organizátorů sbírky a jménem Ligy proti rakovině Praha ze srdce děkujeme všem, kteří jste se do letošního Českého dne proti rakovině zapojili - velký dík organizátorům, přispěvatelům, dobrovolníkům i podporovatelům! Díky vám se podařilo během letošního 25. ročníku sbírky Český den proti rakovině vybrat více než 16 milionů Kč!

Liga proti rakovině si velmi váží vysoké a stálé důvěry spoluobčanů, kteří každoročně podpoří její aktivity zakoupením kytičky. Vybrané finanční prostředky budou použity na projekty boje proti rakovině a rozděleny na konci letošního roku, o podrobnostech budeme informovat.

Přejeme hlavně dobré zdraví Vám i všem Vašim blízkým a budeme doufat ve spolupráci při dalším ročníku sbírky.

Mějte se krásně!

Za organizátory sbírky pro Ligu proti rakovině Praha