Školní speciální pedagog

Konzultační hodiny:

• úterý: 14:00-15:00 hod
  • nebo dle domluvy

Pozice „Školní speciální pedagog“ v naší škole je financována v rámci výzvy „Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ II“ s názvem „Profesní rozvoj pedagogů a rozvojové aktivity pro žáky v ZŠ Bohumínská“, registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0009465.

Školní speciální pedagog je součástí školního poradenského pracoviště (ŠPP), úzce spolupracuje s výchovným poradcem, školním metodikem prevence a školním psychologem.

Kompetence školního speciálního pedagoga a činnosti s nimi související:

• depistáž žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, včetně žáků mimořádně nadaných (průběžné náslechy ve třídách, konzultace)
  • realizace podmínek pro žáky s potřebou podpůrných opatření
  • kooperace s pedagogy a asistenty pedagoga
  • zajišťování kompenzačních a reedukačních pomůcek pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  • výuka Předmětu speciálně pedagogické péče (reedukace specifických poruch učení aj.)
  • individuální práce se žáky v rámci prevence projevů specifických poruch učení
  • orientační speciálně pedagogická diagnostika žáků
  • příprava podkladů pro vyšetření žáka v Pedagogicko-psychologické poradně (PPP), popř. ve Speciálně-pedagogickém centru (SPC)
  • spolupráce se Školskými poradenskými zařízeními (ŠPZ) při realizaci podpůrných opatření