Školní speciální pedagog

telefon: +420 725 444 077

Konzultační hodiny:

• čtvrtek: 14:00 – 16:00 hod
  • nebo individuální termín (k domluvení termínu prosím upřednostněte email)

Školní speciální pedagog je součástí školního poradenského pracoviště (ŠPP), úzce spolupracuje s výchovným poradcem, školním metodikem prevence a školním psychologem.

Kompetence školního speciálního pedagoga a činnosti s nimi související:

• depistáž žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, včetně žáků mimořádně nadaných (průběžné náslechy ve třídách, konzultace)
  • realizace podmínek pro žáky s potřebou podpůrných opatření
  • kooperace s pedagogy a asistenty pedagoga
  • zajišťování kompenzačních a reedukačních pomůcek pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  • výuka Předmětu speciálně pedagogické péče (reedukace specifických poruch učení aj.)
  • individuální práce se žáky v rámci prevence projevů specifických poruch učení
  • orientační speciálně pedagogická diagnostika žáků
  • příprava podkladů pro vyšetření žáka v Pedagogicko-psychologické poradně (PPP), popř. ve Speciálně-pedagogickém centru (SPC)
  • spolupráce se Školskými poradenskými zařízeními (ŠPZ) při realizaci podpůrných opatření