Nastavení cookies
Školní rok 2021/2022
Rozlučka s létem

V pátek 10. září 2021 se děti školní družiny rozloučily s létem sjížděním řeky Ostravice na raftech. Společně s vodáckými instruktory zvládly úsek od Slezskoostravského hradu až do Koblova. Malí námořníci si plavbu užívali. V řece bylo hodně vody a sluníčko jim hřálo záda. Jak se jim naše cesta za dobrodružstvím líbila, můžete vidět na fotečkách.  

Rozlučka s létem (fotogalerie)

SD-raft-21.jpg
Námořníci a piráti z Kamence - zahájení celoročního turnaje

Prázdniny skončily, máme tady další školní rok a s ním i nový celoroční turnaj v naší družině. Tentokrát ho proplujeme v duchu „Námořníků a pirátů z Kamence“. V pondělí 13. září 2021 proběhlo jeho slavnostní zahájení na zahradě školy. Paní vychovatelky se staly kapitánkami jednotlivých oddělení a z dětí najednou byli námořníci nebo piráti.

Společný nástup jsme začali „hymnou“ Vzhůru na palubu, která nám bude znít před každým měsíčním úkolem/hrou. Poté byli chlapci a děvčata seznámeni s tím, na co se budou moct až do června těšit, a také jim byli představeni mořští živočichové, kteří budou reprezentovat naše jednotlivá oddělení.

Paní vychovatelka Monika Novotná vytvořila krásnou mapu, po které se budeme po splnění úkolů posouvat, až nakonec doplujeme do cíle. Ti nejlepší pak získají poklad!

V galerii se můžete podívat na skvělé snímky z našeho zahájení, které nafotila paní učitelka Liana Svobodová, za což tímto děkujeme.

Námořníci a piráti z Kamence - zahájení (fotogalerie)

sd-pirati-21-01.jpg
Jedeme na zelenou!

Minulý týden zahájily děti školní družiny akci „Jedeme na zelenou!“. Společně s vychovatelkou navštívily dětské dopravní hřiště na ul. Orebitská a se strážníky Městské policie Ostrava si vyzkoušely jízdu na kole podle pravidel silničního provozu. Akce je určená pro děti prvních tříd a hlavním cílem je, aby se naučily základní dopravní značky a bezpečnou jízdu po silnici. 

Jedeme na zelenou (fotogalerie)

sd-zelena-2.jpg
Drakiáda 2021

Ve čtvrtek 16. října 2021 se odpoledne konala Drakiáda naší školní družiny. Paní vychovatelky se s dětmi vydaly do nedalekého parku Komenského sady, kde společně pouštěly létající draky. Draků nejrůznějších velikostí a materiálů se sešlo opravdu hodně. Počasí nám přálo, foukal příznivý vítr, takže se dá říct, že se akce vydařila. Všechny děti dostaly pamětní list a malou sladkou odměnu. Ti nejlepší byli oceněni diplomem.
Za pomoc děkujeme žákyním ze školního parlamentu a také rodičům, kteří se přišli nejen podívat, ale děvčatům a chlapcům pomohli i s pouštěním.

Drakiáda (fotogalerie)

sd-drak-21.jpg
Celodružinová hra - Vlajky

Naším prvním úkolem za měsíc září 2021 v celodružinové hře bylo vytváření vlajky. Každé oddělení pojalo výrobu podle svého a výsledkem jsou originální výtvory, na které se můžete podívat ve fotogalerii.
A jak hodnocení probíhalo? Z každé družinové třídy byly vybrány tři děti, které se staly porotci. „Odborná porota“ pak v tajném hlasování vybírala tu nejlepší vlajku. Po sečtení všech bodů bylo jasné, že vyhrálo 3. oddělení. To se tak pro tyto chvíle posunulo nejdále po naší mapě za pokladem.
Vytvořené vlajky si budeme brát s sebou při každém slavnostním nástupu před další měsíční hrou či úkolem.

Vítězi kola - 3. oddělení

Celodružinová hra - 1. kolo (fotogalerie)

sd-hra-1-21.jpg
Ptačí budky 2021

Ve čtvrtek 04. listopadu 2021 školní družina ve spolupráci se staršími žáky naší školy instalovala v areálu školy budky pro sýkorky. Pokud se vše podaří a ptáčci na jaře naše budky osídlí, podělíme se o naše pozorování malým fotoseriálem.
Držte nám palce.

Ptačí budky (fotogalerie)

sd-budky-21.png
Halloweenský týden 2021

V týdnu od 1. do 5. listopadu 2021 jsme naši školní družinu neměli v běžném duchu, ale ve speciálním - halloweenském.

Od pondělí jsme si s dětmi povídali, co tento svátek znamená, kdy se slaví či jaké jsou jeho zvyky. Pustili jsme se do tvoření strašidelné výzdoby našich oddělení, kde nám teď visí nejrůznější papíroví netopýři, pavouci, duchové atd. Také jsme dlabali nebo zdobili dýně, které si děti donesly.

V pátek proběhlo slavností vyvrcholení celého tohoto netradičního týdne, kdy děvčata, chlapci i paní vychovatelky vyměnili své klasické oblečení za halloweenské kostýmy a na zahradě školy si užili parádní soutěžení a tančení.

Halloweenský týden (fotogalerie)

sd-hal-21.jpg
Ekologické tvůrčí dílny - 14. ročník - EKO plavidla

Od pondělí 15. do pátku 19. listopadu 2021 jsme měli naši ŠD v duchu tvoření. Nebylo to však jen tak „obyčejné“ tvoření, ale z nejrůznějších obalů, krabiček, kartonů atd. Jelikož máme celý rok zaměřený na námořníky a piráty, tak i letošní Ekologická tvůrčí dílna byla tomuto tématu přizpůsobena. Děvčata, chlapci a také paní vychovatelky vyráběli nejrůznější lodě, ponorky, čluny, jachty a další plavidla. Na výtvory malých stavitelů se můžete podívat ve fotogalerii. Všichni, kteří se zapojili, byli oceněni malou sladkostí a ti nejlepší diplomem.

Ekologické dílny (fotogalerie)

sd-ekodilny-21.jpg
Divadélko Ententýky

Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 k nám do školní družiny přijelo Divadélko Ententýky. Děti zhlédly pohádku „Veverka Terka, myška Klárka a drak Karlík“. Jednalo se o veselá dobrodružství Klárky a Terky, ovšem důležitou roli rovněž hrálo kamarádství, vzájemná pomoc a správné čištění zubů. Holky a kluci se u představení parádně odreagovali, zapojovali se do příběhu a taky se u toho hodně nasmáli.

Divadélko Ententýky (fotogalerie)

sd-ententyky-21.jpg
Polytechnický workshop

Koncem roku 2021 se děti z naší ŠD zúčastnily polytechnických workshopů realizovaných prostřednictvím projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Ostrava II. Celkem proběhly čtyři workshopy, které byly zdarma.

První s názvem Kouzelný oxid zajistila Dolní oblast Vítkovic. Děti si vyzkoušely jednoduché chemické pokusy. Druhý organizovalo Tieto Evry, které mělo připraveno ROBO den. Chlapce a děvčata zaujala práce s malými robotky, pro něž nakreslili dráhy a následně stopovali, za jak dlouho ji projedou. Třetím workshopem byla práce se dřevem. Malí šikulové dostali dřevěné polotovary, které smirkovali, lepili a následně vytvořili krásnou vánoční hvězdu. Tu si poté odnesli domů. Ve čtvrtém děti navštívily mobilní planetárium. V tělocvičně školy se postavila promítací kopule, v níž bylo možné sledovat hvězdnou oblohu a také filmy o hvězdách, planetách atd.

Malí účastníci se na workshopy těšili a moc je bavily. Děkujeme za jejich realizaci a určitě přivítáme, pokud bude možnost účastnit se i dalších obdobných.

Polytechnický workshop (fotogalerie)

sd-polytechnika-22.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | Vše
nahoru