Nastavení cookies
Školní rok 2022/2023
Rozlučka s létem - rafty

Na děti školní družiny se v pátek 23. 9. 2022 usmálo sluníčko a mohly se tak definitivně rozloučit s létem sjížděním řeky Ostravice na raftech. Jelikož bylo v řece dost vody, byl letošní sjezd za odměnu. Úsek od Slezskoostravského hradu až do Koblova zvládly v rekordním čase. Jak se jim plavba líbila, můžete vidět na fotečkách.  

Rozlučka s létem - fotogalerie

sd-rafty-22-09.jpg
Cesty do pravěku I. - celodružinový turnaj

Jak se již stalo pravidlem, také letos nás v ŠD čeká celoroční hra. Jelikož se tentokrát celý náš školní rok ponese ve znamení „Cesty do pravěku“, bude se i celodružinový turnaj týkat právě tohoto období, plného dinosaurů a pravěkých lidí.
V měsíci září 2022 jsme naši celoroční hru zahájili prvním úkolem. Děti z jednotlivých oddělení se rozdělily do týmů podle pěti dinosaurů. Nejprve si každý svého pravěkého tvora vymaloval příslušnou barvou. Jakmile dívky a chlapci věděli, za kterého dinosaura letos budou bojovat, přesunuli jsme se do malé tělocvičny, kde na děti čekal první společný úkol v týmech. Děvčata a chlapci sbírali své dinosaury, rozmístěné po herně, a lepili je na papír. Poté pro ně měli ve své skupině společně vymyslet přiléhavé jméno. Ale pozor – co nejtišeji!
Všichni první úkol krásně zvládli, vyzkoušeli si spolupráci v nových družstvech a už se těší na další říjnovou hru!

Cesty do pravěku I. - fotogalerie

sd-zacatek-22-23.jpg
Jedeme na zelenou

Děti 1. ročníku školní družiny si v říjnu 2022 vyzkoušely jízdu na kole podle pravidel silničního provozu na Dopravním hřišti na ul. Orebitská v Ostravě. Strážnice MP Ostrava s dětmi prošly jednotlivé značky a vysvětlily jim, jak jezdit na světelné křižovatce a kruhovém objezdu. Jak to děti zvládly, se můžete podívat na fotkách.  

Jedeme na zelenou - fotogalerie

sd-jedeme-22.jpg
Výroba originálních tašek

Děti naší ŠD měly možnost vyrobit si zajímavý doplněk, do kterého mohou ukládat převlečení na pobyt venku (případně jakékoliv jiné věci) - a to plátěnou tašku s originálním obrázkem. Jelikož se naše celoroční téma váže k pravěku, každý si na svou tašku pomocí šablony nakreslil podle družstva, do kterého patří v našem celodružinovém souboji, dinosaura. A tak nám krásné výtvory, které mají děti pověšené u svých oddělení, nyní zdobí chodbu ŠD. Děvčata a chlapci v nich mají převážně své převlečení „na ven“.

Výroba originálních tašek - fotogalerie

sd-tasky-22.jpg
Minikino - Croodsovi 2
V pátek 7. října 2022 vyrazily děti naší ŠD s paní vychovatelkami za kulturou. Jelikož byl zájem opravdu veliký, další část malých diváků šla ve čtvrtek 13. října 2022. Vybraly jsme film, který se nám hodí do našeho celoročního tématu o pravěku a to Croodsovi - Nový věk. V Minikině se dětem velice líbilo a promítání si moc užily.
sd-minikino-22.jpg
Drakiáda 2022

Když plánujete akci, jakou je Drakiáda, dopředu nevíte, zda na ni bude vhodné počasí – a hlavně dostatečný vítr. Nám štěstí přálo, jelikož v úterý 18. října 2022, kdy jsme tuto akci ve ŠD pořádali, nejen pořádně foukalo, ale i krásně svítilo sluníčko.
Draky jsme společně s dětmi a jejich rodiči pouštěli vzadu na kopci v Komenského sadech. Všichni účastníci dostali sladkou odměnu a pamětní list. Ti, kteří svého draka udrželi ve vzduchu létat nejdéle a nejvýše, byli navíc oceněni diplomem a drobným dárkem na památku.
Děkujeme rodičům, kteří se této akce se svým potomkem zúčastnili. Hodnotíme ji jako povedenou a těšíme se na příští rok.

Drakiáda - fotogalerie

sd-drakiada-22.jpg
Halloweenské dýně 2022 - soutěž

V rámci Halloweenu 2022 jsme ve ŠD vyhlásili soutěž o „nej dýni“. Od pondělí do středy daného týdne mohli kluci a holky nosit své výtvory, které se pak staly součástí vydařené výstavy u sekretariátu naší školy.
Nádherných dýní se sešlo opravdu hodně a vybrat tu „nej“ byl velký oříšek. Toho se společně se svými paní učitelkami a pany učiteli nakonec ujaly všechny třídy 1. i 2. stupně. Vyhodnocení a předání odměn pak proběhlo v rámci „Halloweenské párty“ na zahradě.
Všechny dýně byly opravdu moc krásné, ale nejvíce hlasů v soutěži získaly:

  • K. Gavláková
  • I. Šalamonová
  • D. Varkočková
  • E. Balášová
  • A. Zubíčková
  • M. Šmerdová

Vítězkám gratulujeme a všem děkujeme za hojnou účast.

Halloweenské dýně 2022 - fotogalerie

dyne-22.jpg
Halloweenský rej 2022

Přestože se Halloween slaví 31. října, v naší školní družině jsme uspořádali párty k tomuto svátku až ve středu 2. listopadu 2022. Děti (a spolu s nimi také paní vychovatelky) se převlékly do nejrůznějších kostýmů a odpoledne si společně zatančily na zahradě školy. Nechyběly ani soutěže, za které mohli chlapci a děvčata získat něco dobrého na zub. Na konci naší párty proběhlo slavnostní vyhodnocení soutěže o „nej dýni“.
Tak laďte už své kostýmy, ať se máme příští rok opět na co těšit!

Hallowenský rej 2022 - fotogalerie

sd-hall-22.jpg
Cesty do pravěku II. - Chytání ryb

Naše druhá celodružinová hra za měsíc říjen 2022 se uskutečnila na školním hřišti. Z malých pravěkých lovců se tentokrát stali rybáři. Každý tým měl za úkol v časovém limitu nachytat co nejvíce papírových rybiček. Menší, které se daly obtížněji chytnout, byly za více bodů než ty větší.
Nejúspěšnějšími rybáři, kteří se po svém rybolovu mohli pyšnit dosažením nejvyššího skóre, se stali členové družstva Triceratopsů. Na druhém místě se umístili Brontosauři, třetí příčku obsadili T-Rexové, čtvrtou a pátou pak týmy Pterodaktylů a Stegosaurů.

Cesta do pravěku - chytání ryb - fotogalerie

sd-ryby-22.jpg
Divadélko Ententýky

Ve středu 16. listopadu 2022 do naší ŠD zavítalo Divadélko Ententýky. Veverka Terka s myškou Klárkou k nám jezdívají s nejrůznějšími představeními pravidelně. Tentokrát se jejich veselá pohádka, která pojednávala o slušném chování, jmenovala „Myška Klárka, veverka Terka a skřítek Naschválníček“.
Dětem se představení moc líbilo. Zpívaly, tleskaly, a dokonce si některé z nich přímo v této pohádce i zahrály.

Divadélko Ententýky - fotogalerie

ententyky-22.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | Vše
nahoru