Nastavení cookies
Dopravní hřiště 2020 – 2. a 4. oddělení

Děti ze školní družiny zahájily akci „Jedeme na zelenou!“. Navštívily dětské dopravní hřiště na ul. Orebitská v Ostravě, kde si s pomocí strážníků MP vyzkoušely jízdu na kole podle pravidel silničního provozu. Děti z 2. i 4. oddělení si dopravní hřiště moc užily a těší se na příště.

Dopravní hřiště 2020 – 2. a 4. oddělení

sd-hriste-20.jpg
Vyhlídková věž 2020 – 2. a 3. oddělení

V září 2020 si děti prohlédly Ostravu z výšky. Navštívily  vyhlídkovou věž Nové radnice. Počasí jim přálo a děti tak měly možnost vidět své domečky, školu a jiná zajímavá místa Ostravy z ptačí perspektivy.

Vyhlídková věž 2020 – 2. a 3. oddělení

sd-vyhlidka-20.jpg
Halda Ema 2020 – 2. oddělení

Ve středu 16. září 2020 využily dětí školní družiny krásné počasí a vyrazily na Haldu Emu. Cestou hledaly poklady permoníků a společně plnily úkoly. Cesta jim rychle utíkala a za chvíli byly nahoře. Prohlédly si Ostravu, daly si malou svačinku a hurá zpátky do školy.

Halda Ema 2020 – 2. oddělení (fotogalerie)

sd-halda-20.jpg
ZOO Ostrava 2020 – 2. oddělení

Děti školní družiny se v úterý 22. září 2020 vydaly za zvířátky do ostravské ZOO. Hned u startu viděly krmení pandy červené, která je u dětí velmi oblíbená. Také musely nakrmit stále hladové kozy a pohladit si morčátka. U hrochů si počkaly, až vystrčí hlavu z vody mladý hrošík a koukly na krátké představení opic. Počasí přálo a děti si ZOO opravdu užily.

ZOO Ostrava 2020 – 2. oddělení (fotogalerie)

sd-zoo-20.jpg
O Ohnivý pohár – 1. kolo

Ve školní družině jsme zahájili náš celodružinový turnaj „O Ohnivý pohár“, který se tento rok ponese v duchu Harryho Pottera. A co bylo prvním úkolem? Každé oddělení mělo nakreslit svůj erb, který bude nosit s sebou na další soutěže. Někdo pracoval na jednom výtvoru dohromady, jiní si jich vytvořili více. Nakonec se ze všech erbů udělala výstava na hřišti školy a každé oddělení si je šlo postupně prohlédnout. Bylo těžké vybrat jeden nejlepší, protože bylo vidět, že každý si dal se svým dílem velkou práci, proto se vítězem této první soutěže stali všichni.

O Ohnivý pohár – 1. kolo (fotogalerie)

sd-turnaj-1-20-300x225.jpg
Družinka on-line – 1. oddělení

Během této nelehké doby se s dětmi odpoledne scházíme alespoň on-line a společne si něco vyrábíme, kreslíme a hrajeme hry. Děti z 1. oddělení si vyrobily Listíka, duhovou kočku a jiné podzimní postavičky. Připojte se k nám…

general-sd-20.jpg
Drakiáda 2020 – 1./2. ročník

Poslední listopadový týden jsme si užili Drakiádu odděleně – v Komenského sadech a v okolí školy. Přinesli jsme si vlastního draka a pak už jsme se jen snažili dostat ho nahoru, a hlavně ho tam udržet co nejdéle. Počasí nám přálo a draci krásně lítali. Však se můžete podívat, jakou jsme z toho měli radost – v rouškách by úsměv nebylo vidět, tak jsme si ho přimalovali. Děkujeme všem rodičům, kteří dětem přibalili draka a těšíme se na další Drakiádu.

Drakiáda 2020 – 1./2. ročník (fotogalerie)

sd-draci-20-150x150.jpg
O Ohnivý pohár – 2. kolo

V listopadu 2020 proběhlo druhé kolo celodružinového turnaje s názvem „Záchrana učitelů z Bradavic“. Na začátku dostaly děti dopis od Voldemorta spolu s mapou, kde byla zakreslena cesta, po které se mají vydat. Po trase bylo vyznačeno 6 okruhů různých barev, které měly dětem pomoci najít odpovědi na šest hádanek. Děti byly moc šikovné a ukázaly nám, že umí číst v mapě a znají skvěle okolí školy. Odpovědi na zapeklité hádanky našly rychle, a tak zachránily všechny učitele z Bradavic. Jak se jim to líbilo, se můžete podívat sami.

O Ohnivý pohár – 2. kolo (fotogalerie)

sd-turnaj-2-20-150x150.jpg
Advent 2020

Prosincové toulky se neobejdou bez adventní procházky do míst prozářených vánoční atmosférou, proto děti ze školní družiny zavítaly nejen k vánočnímu stromečku před Novou radnicí, ale i na vánočně vyzdobené Masarykovo náměstí v Ostravě.

Advent 2020 (fotogalerie)

sd-vanoce-1-20-225x300.jpg
O Ohnivý pohár – 3. kolo

V 3. kole celodružinového turnaje si děti vyzkoušely připravit Vánoce v Bradavicích. Nejdříve musely ulovit kapra, pak zabalit dárky, nastrojit stromeček, udělat vánočku a nakonec najít zlaté prasátko. Rozhodující byl čas. Oddělení, které všechny úkoly splnilo nejrychleji, zvítězilo.

O Ohnivý pohár – 3. kolo (fotogalerie)

bradavice-3.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru