Nastavení cookies
Lovci a stavitelé

V naší únorové celodružinové hře se děti ve svých týmech rozdělily na lovce a stavitele. A co bylo jejich úkolem? Stavitelé podle fotografií vytvářeli devět pravěkých předmětů – například nejrůznější nádoby, šperky, zbraně atd. Lovci vybíhali na určená stanoviště a zbytku svému týmu museli donést informaci, kde jsou na herním plánu rozmístěny jednotlivé předměty, které vyráběli stavitelé. Dále také přinášeli kusy nádoby, které vyhrabávali v písku na chodbě.

Hra byla „na čas“ a prověřila spolupráci v týmech, schopnost komunikace, rychlost, kreativitu a také paměť. Souboj byl velice vyrovnaný a nakonec hrály roli detaily vyrobených předmětů, které se dětem moc povedly. Vyrobené pravěké předměty ze samotvrdnoucí hlíny našly využití při výzdobě chodby před vstupem do ŠD, kde si je může kdokoliv prohlédnout.

Výsledky:

  • 1. místo - tým T-Rexů
  • 2. místo - tým Stegosaurů
  • 3. místo - tým Brontosaurů
  • 4. místo - tým Triceratopsů
  • 5. místo - tým Pterodaktylů

Cesta do pravěku - Lovci a stavitelé - fotogalerie

sd-stavitele-23.jpg
Pravěký karneval

Na úterý 14. února 2023 se těšili snad všichni, co chodí do ŠD. Byl totiž naplánovaný náš „Pravěký karneval“, který se konal v prostorách školní jídelny. 

V onen den po obědě vše vypuklo! Děti se převlékly do masek a šly si užít odpoledne plné tance, soutěží a taky tomboly. Nechybělo ani ocenění nejoriginálnějších masek. Na „parketu“ se sešli nejen nejrůznější pravěcí človíčkové nebo dinosauři, ale také princezny, kouzelníci či námořníci.  

Na kluky a holky čekaly sladké odměny a drobné dárky. Když karneval skončil a děti odcházely plné dojmů domů, už si pomalu plánovaly, jakou masku si vezmou příští rok. 

Pravěký karneval - fotogalerie

IMG-20230215-WA0024.jpg
Družina hledá talent - 2. ročník

V pátek 27. ledna 2023 jsme u nás ve školní družině pořádali druhý ročník soutěže „Družina hledá talent“. Zájemců, kteří chtěli ostatním ukázat svůj um, bylo opravdu hodně. Proto se v každém oddělení nejdříve uskutečnilo semifinále, ze kterého tři nejlepší postoupili do celodružinového finále. Odborná porota to vůbec neměla jednoduché, protože čísla, která si děti připravily, byla opravdu originální a zajímavá.

Kategorie jednotlivců:

  • 1. místo - Theodora Skálová (zpěv) a Magdaléna Mařecová (tanec) - plný počet bodů
  • 2. místo - Laura Ekhartová (gymnastika)
  • 3. místo - Patrik Hanuska (kouzelnické číso) a Lukáš Tran (hra na klávesy)

Kategorie skupin:

  • 1. místo - Barbora Bohušová s Anetou Stešnerovou (zpěv)
  • 2. místo - Ela Faferková s Laurou Řehánkovou (zpěv)

Kromě těchto vystoupení jsme mohli vidět například skládání Rubikovy kostky, vyprávění vtipů nebo hru na flétnu či housle.

Už se těšíme na další ročník!

Družina hledá talent - fotogalerie

sd-talent-23.jpg
Cesty do pravěku V. - Dinosauří vejce

V naší lednové celodružinové hře jsme využili toho, že nám napadl dostatek sněhu, a děti se tak ve svých družstvech místo skutečných dinosaurů pustily do stavby největšího dinosauřího vajíčka. Dostaly přesné pokyny, jak by měl výsledek vypadat, a v časovém limitu si vyzkoušely týmovou spolupráci a stavitelské schopnosti.

Nejvyšší vejce, které měřilo 193 cm, vytvořili chlapci a děvčata z družstva T-Rexů. Na druhém místě skončili Pterodaktylové (183 cm). Třetí byli Stegosauři (170 cm) a čtvrtí Triceratopsové (152 cm). Na pátém místě se umístili Brontosauři, jejichž vejce měřilo 117 cm. Všechny týmy se velice snažily a výsledná díla stála za to.

Cesta do pravěku - Dinosauří vejce - fotogalerie

sd-dinosaur-23.jpg
Třikrálová besídka

V pátek 06. ledna 2023 se děti z pěveckého a dramatického kroužku naší školní družiny vydaly na návštěvu nedalekého Domova seniorů na Kamenci. Připravily si pro obyvatele tříkrálové vystoupení se zpěvem koled a dramatizací pohádky O malé jedličce na motivy příběhu H.CH. Andersena. Na konci svého vystoupení seniorům předaly novoroční přáníčka, vyrobená dětmi z naší družiny. Odměnou za náročnou přípravu byly úsměvy na tvářích babiček a dědečků, potlesk a také připravené pohoštění.

Tříkrálová besídka - fotogalerie

sd-trikralove-23.jpg
Předvánoční setkání

Dne 14. prosince 2022 se uskutečnilo v ostravské CHARITĚ ve Vítkovicích předvánoční setkání dětí pěveckého kroužku naší školní družiny. Děti si připravily společné zpívání vánočních koled se seniory a také předávaly vánoční přáníčka.

sd-vancharita-22.jpg
Cesty do pravěku IV. - Pravěké Vánoce

Naše celodružinová prosincová hra se nesla v duchu Vánoc. Na zahradě školy bylo přichystáno pět stanovišť, které musely jednotlivé týmy postupně projít.
A co vše měli malí šikulové za úkol? Z vytvořeného těsta uplést vánočku, nachytat co nejvíc vánočních kaprů nebo ozdobit papírový stromeček pomocí ztracených ozdob, které nejprve posbírali po zahradě. Dále hledali zlaté prasátko a balili dárečky. Vše bylo na čas! Nejlépe si vedl tým Triceratopsů. V těsném závěsu se za nimi umístili Stegosaurové. Stejný počet bodů získali Pterodaktylové spolu s T-Rexi. Poslední příčku obsadili Brontosauři, kteří o to víc zabojují v lednové hře, na kterou se už všichni těšíme.

Pravěké Vánoce - fotogalerie

sd-pravek-12-22.jpg
Posezení u stromečku

Poslední školní den kalendářního roku 2022 jsme u nás ve ŠD prožívali ve svátečním duchu. Odpoledne jsme se všichni společně sešli při vánoční besídce. Děvčata a chlapci z každého oddělení si připravili program, který předvedli ostatním. Někteří nám zatančili, jiní zazpívali, seznámili nás se zvyky, které jsme si i vyzkoušeli, či nám zarecitovali básničky.
Poté jsme se přesunuli ke stromečku, pod kterým na nás čekaly krásné dárečky. Například nové hry, věci na tvoření či zimní boby. Nakonec proběhla ochutnávka cukroví, které jsme v předcházejícím týdnu vytvářeli. Příjemně jsme se tak před vánočními svátky a příchodem nového roku naladili.

Posezení u stromečku - fotogalerie

sd-stromecek-22.jpg
Adventní aktivity

K Vánocům, kromě jiného, patří neodmyslitelně cukroví. Proto jsme se v naší školní družině rozhodli, že si společně s dětmi taky pár vlastních kousků vytvoříme. Každé oddělení si vybralo jeden druh a společně s paními vychovatelkami se do toho cukrářky a cukráři s velkým nadšením pustili.
A co děti tvořily? Nejrůznější kuličky (například kokosové či s rumovým aroma) nebo také vosí úlky, vánoční sušenky... Nakonec proběhla velká ochutnávka výtvorů, které se opravdu, ale opravdu povedly.
Kromě výroby cukroví tvořili malí šikulové v předvánočním čase ve ŠD také nejrůznější přáníčka a zimní obrázky, mýdla či soli do koupele, takže se zabavil skutečně každý.

Advent - fotogalerie

sd-advent-22.jpg
Vánoční bruslení

Před Vánoci v pátek 16. prosince 2022 si děti školní družiny ještě trochu zasportovaly při vánočním bruslení. Moc jim to všem šlo a krásně si to užily. 

Vánoční bruslení - fotogalerie

sd-brusle-22.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru