Ptačí hodinka - 1. a 4. oddělení

Děti 1. a 4. oddělení školní družiny se v pátek 08. ledna 2021 zapojily do celorepublikového vědeckého výzkumu “Ptačí hodinka“, který je již třetím rokem vyhlašován Českou ornitologickou společností a je zaměřen na sčítání ptactva. Nejdříve si děti připomněly druhy ptáčků, které můžeme v okolí školy spatřit, poté jim připravily opravdické ptačí pamlsky a nakonec je s pomocí dalekohledů a atlasu ptáků na školní zahradě v časovém limitu jedné hodiny identifikovaly a pozorovaly. Výsledky našeho sčítání nakonec zapsaly do on-line formuláře a odeslaly. „Ptačí hodinka“ byla zábavná i poučná a děti se cítily důležitě, vždyť se z nich na chvíli staly opravdoví vědci!

Ptačí hodinka (fotogalerie)

sd-ptáci-21-1.jpg
Vánoční jarmark 2020 – poděkování

Od středy 9. prosince do úterý 15. prosince 2020 u nás na škole proběhl vánoční jarmark – tak trošku netradičně, než tomu bývalo v předešlých letech. Jsme rádi, že se nám ho, vzhledem k aktuální situaci, povedlo uskutečnit.

Děkujeme všem, kteří nám jakýmkoliv způsobem pomohli k jeho zdárnému průběhu. Velký dík patří kreativním rodičům, prarodičům a příbuzným za krásné výrobky a také osobní účast, našim dětem, kteří se aktivně a s nadšením zapojily do vyrábění, Statutárnímu městu Ostrava za finanční podporu, žákům ze školního parlamentu (N. Sněhotové, M. Černé, V. Košťálové, P. Caletkovi a M. Caletkovi) za pomoc při prodeji a také pedagogům a vedení naší školy za vstřícnost.

Doufáme, že jste si domů odnesli nějaký pěkný dáreček a načerpali trochu předvánoční atmosféry.

Vánoční jarmark 2020 (fotogalerie)

Kolektiv školní družiny ZŠ Bohumínská

Vánoční jarmark 2020 – poděkování
Posezení u vánočního stromečku

Nejkrásnější svátky v roce si užily i děti ve školní družině. Společně poseděly u vánočního stromečku, ochutnávaly cukroví, povídaly si o vánočních zvycích a tradicích a některé z nich si i vyzkoušely. Když pak zazvonili maminky, ani se jim nechtělo domů.

Posezení u vánočního stromečku (fotogalerie)

Přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok.

stromecek-20-225x300.jpg
O Ohnivý pohár – 3. kolo

V 3. kole celodružinového turnaje si děti vyzkoušely připravit Vánoce v Bradavicích. Nejdříve musely ulovit kapra, pak zabalit dárky, nastrojit stromeček, udělat vánočku a nakonec najít zlaté prasátko. Rozhodující byl čas. Oddělení, které všechny úkoly splnilo nejrychleji, zvítězilo.

O Ohnivý pohár – 3. kolo (fotogalerie)

bradavice-3.jpg
Advent 2020

Prosincové toulky se neobejdou bez adventní procházky do míst prozářených vánoční atmosférou, proto děti ze školní družiny zavítaly nejen k vánočnímu stromečku před Novou radnicí, ale i na vánočně vyzdobené Masarykovo náměstí v Ostravě.

Advent 2020 (fotogalerie)

sd-vanoce-1-20-225x300.jpg
O Ohnivý pohár – 2. kolo

V listopadu 2020 proběhlo druhé kolo celodružinového turnaje s názvem „Záchrana učitelů z Bradavic“. Na začátku dostaly děti dopis od Voldemorta spolu s mapou, kde byla zakreslena cesta, po které se mají vydat. Po trase bylo vyznačeno 6 okruhů různých barev, které měly dětem pomoci najít odpovědi na šest hádanek. Děti byly moc šikovné a ukázaly nám, že umí číst v mapě a znají skvěle okolí školy. Odpovědi na zapeklité hádanky našly rychle, a tak zachránily všechny učitele z Bradavic. Jak se jim to líbilo, se můžete podívat sami.

O Ohnivý pohár – 2. kolo (fotogalerie)

sd-turnaj-2-20-150x150.jpg
Drakiáda 2020 – 1./2. ročník

Poslední listopadový týden jsme si užili Drakiádu odděleně – v Komenského sadech a v okolí školy. Přinesli jsme si vlastního draka a pak už jsme se jen snažili dostat ho nahoru, a hlavně ho tam udržet co nejdéle. Počasí nám přálo a draci krásně lítali. Však se můžete podívat, jakou jsme z toho měli radost – v rouškách by úsměv nebylo vidět, tak jsme si ho přimalovali. Děkujeme všem rodičům, kteří dětem přibalili draka a těšíme se na další Drakiádu.

Drakiáda 2020 – 1./2. ročník (fotogalerie)

sd-draci-20-150x150.jpg
Družinka on-line – 1. oddělení

Během této nelehké doby se s dětmi odpoledne scházíme alespoň on-line a společne si něco vyrábíme, kreslíme a hrajeme hry. Děti z 1. oddělení si vyrobily Listíka, duhovou kočku a jiné podzimní postavičky. Připojte se k nám…

general-sd-20.jpg
O Ohnivý pohár – 1. kolo

Ve školní družině jsme zahájili náš celodružinový turnaj „O Ohnivý pohár“, který se tento rok ponese v duchu Harryho Pottera. A co bylo prvním úkolem? Každé oddělení mělo nakreslit svůj erb, který bude nosit s sebou na další soutěže. Někdo pracoval na jednom výtvoru dohromady, jiní si jich vytvořili více. Nakonec se ze všech erbů udělala výstava na hřišti školy a každé oddělení si je šlo postupně prohlédnout. Bylo těžké vybrat jeden nejlepší, protože bylo vidět, že každý si dal se svým dílem velkou práci, proto se vítězem této první soutěže stali všichni.

O Ohnivý pohár – 1. kolo (fotogalerie)

sd-turnaj-1-20-300x225.jpg
ZOO Ostrava 2020 – 2. oddělení

Děti školní družiny se v úterý 22. září 2020 vydaly za zvířátky do ostravské ZOO. Hned u startu viděly krmení pandy červené, která je u dětí velmi oblíbená. Také musely nakrmit stále hladové kozy a pohladit si morčátka. U hrochů si počkaly, až vystrčí hlavu z vody mladý hrošík a koukly na krátké představení opic. Počasí přálo a děti si ZOO opravdu užily.

ZOO Ostrava 2020 – 2. oddělení (fotogalerie)

sd-zoo-20.jpg
1-10 | 11-20 | Vše