Nastavení cookies
Rafťáci

„Hurá prázdniny!“ S tímto heslem si žáci 2. a 3. tříd školní družiny užili akci, kdy sjížděli řeku Ostravice na raftech. Jejich plavba začala u Slezskoostravského hradu a vylodili se až v Koblově za soutokem řeky Odry a Ostravice. U splavu je přišli podpořit prvňáčci. Pozdravili se vodáckým pokřikem Ahoj a pokračovali dál. Sluníčko je hřálo do zad a cesta jim rychle utíkala. Všechny děti dopluly v pořádku a už se těší na další dobrodružství.  

Rafťáci (fotogalerie)

sd-prazdniny-22.jpg
Pensilvadar - 1. oddělení

Ve čtvrtek 16. června 2022 navštívilo 1. oddělení ŠD s p. vychovatelkou Irenou Klozovou chovatelskou stanici německých ovčáků PENSILVADAR v Rychvaldu.

Pensilvadar (fotogalerie)

sd-pensilvadar-22.jpg
Rozloučení třeťáků se ŠD

Žáci třetích tříd navštěvují školní družinu většinou posledním rokem, jelikož u čtvrťáků to již z kapacitních důvodů není možné. Rozhodli jsme se proto pro ně uspořádat „rozloučení“ formou přespávání ve škole s programem.
Odpoledne jsme společně vyrazili na nedaleký ranč SK Mušketýr, který se nachází pod haldou Ema. Původně jsme měli domluvenou projížďku na koních, ale kvůli nevlídnému počasí proběhla pouze prohlídka koníčků a stájí. Poté jsme si v přístřešku v areálu opekli špekáčky a navrátili se do školy, kde nás v týmech čekala „úniková hra“ po všech patrech budovy. Po splnění a „uniknutí“ se děti převlékly do pyžama, ale spát se ještě nešlo! Bylo pro ně připravené překvapení - pasování na „Absolventa ŠD“, kde děvčata a chlapci dostali šerpu a taky pamětní list. U některých se dokonce objevily i slzičky dojetí. Po pasování se konala velká pyžamová party, která byla pěknou tečkou za vydařeným dnem. Poté se každý zavrtal do svého spacáku a šlo se na kutě. Ráno nás čekala snídaně připravená ve školní jídelně.

Rozloučení s třeťáky (fotogalerie)

sd-prespavacka-22.jpg
Den dětí 2022

Dne 1. června 2022 pořádalo SRPŠ při ZŠ Slezská Ostrava, Bohumínská 72 ve spolupráci se školou Den dětí. Dne se zúčastnili žáci prvního stupně. Akce se konala ve venkovních prostorech školy za pěkného počasí. Účast byla veliká, postupně se přidávali i rodiče dětí. Bylo zajištěno základní občerstvení, a kdo chtěl, mohl si na školní zahradě také opéct špekáčky. Pro děti bylo přichystáno celkem 12 soutěžních stanovišť. Když dítě všechna absolvovalo, dostalo dárkový balíček. Den dětí zahájilo vystoupení žáků, kteří nám předvedli aerobik. V průběhu odpoledne nás také navštívili záchranáři se svými psy a předvedli své dovednosti. Během celého odpoledne byla také přítomna paní Markéta Hovjacká a její koně z klubu Mušketýr. Nakonec ještě dorazili se svým autem dopravní policisté a děti mohly nahlédnout do policejního vozu.

Chceme poděkovat paní ředitelce Mgr. Lence Matuškové za poskytnutí prostor školy a mobiliáře, dále paní vychovatelce Mgr. Zuzaně Sviderské, která pomáhala s přípravou soutěží pro žáky, a také učitelům a zástupcům žákovského parlamentu, kteří pomáhali na různých stanovištích.

Podle šťastných výrazů dětí musíme hodnotit akci jako vydařenou a těšíme se na další podobné aktivity.

Den dětí (fotogalerie)

sd-dendeti-223.jpg
Jedeme na zelenou!

V měsíci květnu 2022 opět děti 1. tříd školní družiny navštívily dětské dopravní hřiště na ul. Orebitské v Ostravě. Celkem úspěšně zvládaly dopravní situace a také poznávání dopravních značek jim nedělalo problém. Už teď se děti těší, až se projedou na kole o prázdninách s maminkou a tatínkem. Snad si něco zapamatují.  

Jedeme na zelenou (fotogalerie)

sd-jedeme-22.jpg
Celodružinová hra - Korálové útesy

V pokračování naší celodružinové hry museli tentokrát malí námořníci a námořnice překonávat „korálové útesy“, aby se dostali zase o kousek blíž k pokladu, který je na konci školního roku čeká. Všechny děti z každého oddělení měly za úkol na čas správně projít trasu, která byla nakreslená na hřišti školy, aniž by jim cestu zkřížil nějaký „mořský živočich“. V tom případě se pak musely vrátit na start a dráhu projít znovu. V této hře si děvčata a chlapci procvičili paměť, rychlost a týmovou spolupráci.
Všichni si vedli moc dobře, ale nejvíc zazářili prvňáčci z prvního oddělení, kteří měli nejrychlejší čas.

Korálové útesy (fotogalerie)

sd-utesy-22.jpg
Hasičské muzeum - exkurze

V pátek 13. května 2022 se část dětí naší ŠD společně s paní vychovatelkou podívala do Hasičského muzea města Ostravy, které se nachází v Ostravě-Přívoze. Na začátku hodinové komentované prohlídky holky a kluci nejprve zhlédli krátký film o tomto muzeu, dále se od paní průvodkyně dozvěděli něco z historie hasičství, byla jim ukázána současná technika či pracoviště Integrovaného bezpečnostního centra. Dále si také děti mohly vyzkoušet nejrůznější modelové situace, které hasiči při svém zaměstnání zažívají. Exkurze byla velice zajímavá, určitě tam naše ŠD zase někdy zavítá.

Hasičské muzeum (fotogalerie)

sd-hasici-22.jpg
Čarodějnický rej 2022

Již delší dobu je 30. duben spojen s tradicí pálení čarodějnic. My jsme sice v naší školní družině čarodějnici neupalovali, ale v pátek 29. dubna 2022 jsme pro děti uspořádali „Čarodějnický rej“.
Kluci, děvčata i paní vychovatelky se proměnili v čarodějky a čaroděje, oblékli se do kostýmů a společně si na zahradě školy zatančili a zasoutěžili. Také jsme si povídali o tomto zvyku. Nakonec proběhl společný „rituál“ kolem naší vytvořené čarodějnice, kde jsme se všichni hezky rozloučili.

Čarodejnický rej (fotogalerie)

sd-carodejnice-22.jpg
Den Země 2022

V pátek 22. dubna 2022 se slavil Den Země. V naší školní družině jsme se ekologii, s tímto dnem úzce spojenou, věnovali po celý týden. Paní vychovatelky se s dětmi bavily o třídění odpadků, vyráběly nejrůznější koláže, náramky a obrázky se zeměkoulí, četly si ekologickou pohádku nebo luštily kvízy a hlavolamy. 

V pátek jsme společně vyrazili do nedalekého parku Komenského sady, kde si Středisko volného času Ostrava – Moravská Ostrava připravilo k tomuto svátku pro veřejnost zábavný a vzdělávací program. Děvčata a chlapci plnili úkoly, za které na stanovištích sbírali razítka, a zaplněnou kartičku poté vyměnili za odměny. Dále si holky a kluci mohli vyzkoušet nejrůznější pokusy, dozvěděli se spoustu nových informací, vytvořili si rozmanité výrobky nebo si zaskákali na trampolínách. Touto vydařenou akcí, na které se dětem velmi líbilo, jsme pěkně zakončili celý týden věnovaný naší planetě.

Den Země (fotogalerie)

sd-den-zeme-22.jpg
Velikonoční dílničky

V úterý 12. dubna 2022 jsme u nás ve ŠD v odpoledních hodinách pořádali dílničky, kdy si rodiče, kteří měli zájem, mohli i s dětmi vytvořit nejrůznější velikonoční výrobky a ty si pak odnést domů. Celkem bylo připraveno 5 stanovišť, která měli maminky a tátové se svými potomky možnost navštívit. U toho mohli načerpat jarní atmosféru, popovídat si a dát si něco dobrého na zub. Ke kávě či čaji totiž děti za pomoci paní vychovatelky upekly mrkvový dort a také připravily jednohubky s ředkvičkovou pomazánkou.
Děkujeme rodičům, kteří dorazili, a také dětem ze školního parlamentu za pomoc. Potěšilo nás, že o akci byl dost velký zájem. Strávili jsme velmi příjemné předvelikonoční odpoledne a určitě chceme tuto tradici přenést i na další roky.

Velikonoční dílničky (fotogalerie)

sd-velikonoce-22.png
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | Vše
nahoru