Nastavení cookies
Ozdravný pobyt - 7. AB

Ráno 2. prosince 2024 jsme se rozloučili ve škole, pak i s rodiči a vydali jsme se na náš 14 denní ozdravný pobyt spojený s lyžařským výcvikem. Po ubytování nás čekal výborný oběd, někteří jsme si byli i přidat (kuře na paprice). Krátký polední klid jsme trávili různě a pak už jsme byli celé odpoledne venku. Dnes nás čekalo seznámení s blízkým okolím. Obhlídli jsme svahy, kde budeme lyžovat a pak jsme se vydali na stezku směrem k obůrce. Po návratu na chatu nás čekala svačina a společné aktivity. K večeři jsme pak měli oblíbené masové koule s rajskou omáčkou. Společný den jsme zakončili soutěžemi, kde se naše kolektivy pěkně promíchaly.
Všichni jsme v pořádku, zdravíme domů rodiče, prarodiče, kamarády....a ozveme se zase zítra.

Ozdravný pobyt - den 1 - fotogalerie

Ozdravný pobyt - den 2 - fotogalerie

ozdravak-2-24.jpg
Vánoční jarmark 2024
Kapuce od mikiny - literární workshop

Ve středu 20. listopadu 2024 se zájemci ze 7. ročníku ve spolupráci s organizací na podporu čtenářství Celé Česko čte dětem zúčastnili čtenářské dílny Kapuce od mikiny. Kapuce od mikiny je stejnojmenná sbírka povídek určených především pro náctileté. Texty povídek upozorňují na současná témata jako je šikana, život s handicapem, závislosti, poruchy příjmu potravy, předsudky a další. Dotýkají se také otázek hodnot jako je čestnost, vnitřní svoboda, zodpovědnost, empatie, solidarita, pokora či laskavost.
Do sbírky povídek přispěli svým textem současní spisovatelé Alena Mornštajnová, Iva Procházková, Ivona Březinová, Arnošt Goldflam, Alena Ježková, Ester Stará, Petr Stančík, Klára Smolíková, Petra Dvořáková, Ondřej Buddeus, Zuzana Dostálová, Viktorie Hanišová, Vratislav Maňák, Petra Soukupová a Jana Šrámková.
Sedmáci pracovali s literárním textem Aleny Mornštajnové pomocí metod kritického myšlení. V povídce Hausbót se zabývali tématy dodržování a porušování pravidel, zodpovědnost, samostatnost a dalšími.

Kapuce od mikiny - fotogalerie

kapuce-24.jpg
Fajna dílna - TalentOVA 2024

Netradičně trávili žáci 6. A a 6. B třídy pondělí 18. listopadu 2024, když navštívili řemeslný inkubátor – Fajna dílna. Toto místo nabízí školám a široké veřejnosti vyzkoušet si a naučit se tradiční řemesla. Již několikátým rokem je zde realizován projekt Program na podporu vzdělávání a talentmanagementu, který financuje Magistrát města Ostravy. Pro žáky byl díky tomu program zcela zdarma. Během tříhodinového dopoledního programu si děti vyzkoušely práci v truhlářské dílně, kde si vyrobily dřevěný stojan na mobily, zkusily si také udrátkovat dekoraci v podobě srdíčka s korálky, pohrály si s hlínou a vyrobily misky různých velikostí a tvarů a v neposlední řadě si vyzkoušely práci s pilou, rozbrušovačkou atd. Dětem se program moc líbil a všechny výrobky si mohly odnést domů. Děkujeme Fajne dilně. 

Fajna dílna - fotogalerie

fajna-6b-24.jpg
Opět máme Vicemistra Evropy

Slovenské olympijské centrum x-bionic® sphere v Šamoríně hostilo ve dnech 16. - 17. listopadu 2024 Mistrovství Evropy mládeže v cyklocrossu, které přilákalo více než 230 závodníků z 18 zemí Evropy.

Medaili do české mládežnické sbírky přidal žák naší školy Samuel  Mucha, 9. A (na fotografii vlevo), který zopakoval úspěch z loňského ME horských kol a ziskem stříbra se opět stal vicemistrem Evropy, tentokrát v kategorii CX M15. Pouhých 37 sekund ho dělilo od vítězství a za sebou nechal dalších 30 crossařů.

Samuelovi gratulujeme k fantastickému výkonu a přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů!

me-24.jpg
Jsem laskavec 2024

13. listopad je Světovým dnem laskavosti. Při této příležitosti se i žáci naší školy každoročně účastní celorepublikového happeningu #jsemlaskavec. Tento projekt motivuje děti k tomu, aby konaly dobro a šířily radost kolem sebe.

Jsem laskavec - fotogalerie

laskavec-24.jpg
Hledáme nejlepšího mladého chemika 2024/2025

Také v tomto školním roce se naši žáci zapojili do celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, kterou v rámci našeho kraje zabezpečuje SPŠCH v Ostravě Zábřehu. Celkem 43 žáků 9. ročníku v půlce listopadu 2024 soutěžilo v 1. kole (školském), kde si ověřili své teoretické znalosti především z anorganické chemie (názvosloví, výpočty, pojmy).

Do 2. kola (krajského) postoupili tito nejlepší mladí chemici naší školy:

  • 1. místo - Sebastian Jaroslaw Kubiak, 9. A
  • 2. místo - Matyáš Seidler, 9. A
  • 3. místo - Adam Toma, 9. A

Vítězům blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

logo-mladychemik.jpg
Talentmanagement - Roboti v pevnosti poznání

Dne 8.listopadu 2024 se 18 žáků 4. - 9. ročníku zúčastnilo exkurze do Olomouce, která byla uskutečněna na podporu talentovaných žáků a hrazena z projektu Talentmanagement. Program začal prohlídkou historicky unikátní stavby, která v dobách Františka Josefa I. sloužila jako dělostřelecký sklad, v roce 2015 se ale proměňuje v interaktivní muzeum vědy pro všechny věkové kategorie se čtyřmi bohatými expozicemi - Do historie, Živá voda, Rozum v hrsti a Světlo a tma.

Mezi nejzajímavější patřila v expozici Rozum v hrsti - osmimetrová maketa lidského mozku, kde se před vámi zjevila neuronová síť v celé své kráse a komplikovanosti. Čekali nás 3D piškvorky, logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry, které otestovali naše vědomosti a intelekt. Vyzkoušeli jsme gyroskop, přístroj využívající Mezinárodní vesmírná stanice a poté workshopy:

  • Tajemství šifer, ve kterém mladší žáci propojili matematiku se šiframi, nahlédli pod pokličku kryptografie, do jejíž historie se zapsal dokonce i Julius Caesar. Vynalezením šifry dokázal kódovat tajné zprávy.
  • Záhada hlavolabu, která starší žáky zavedla do chemické laboratoře, kde dostali jedinečnou příležitost stát se laboratorními experty a rozluštit jednu velkou záhadu. Pomocí moderních metod badatelské výuky se seznámili s vlastnostmi a chováním chemických látek, a dokonce při tom nalezli lék před hrozivou nemocí a zachránili laboratoř před zkázou.

Po skončení prohlídky a programů jsme přešli na Horní náměstí, Dolní náměstí k Orloji a seznámili se s historií Olomouce. Celá akce byla velmi úspěšná a přispěla k prohloubení znalostí žáků v oblasti techniky, fyziky, dějepisu, architektury a k podpoře logického myšlení.

olomouc-24.jpg
Soutěž mladých zoologů 2024

Ve středu 6.listopadu 2024 reprezentovali naši školu zástupci tříd 6. B, 7. A a 7. B na prestižní soutěži mladých zoologů, kterou tradičně pořádá ZOO Ostrava. Přestože byla obě naše družstva početně oslabená z důvodu nemoci spolužáků, umístila se v obrovské konkurenci více než dvou stovek týmů z celého kraje těsně za první čtvrtinou. Žáci si vedli, jak nejlépe mohli, a za to jim patří náš dík.

vc-zoo-24.jpg
Bobřík informatiky 2024/2025 – 17. ročník

Stejně jako v minulých letech se i letos žáci 4. – 9. ročníku zúčastnili předmětové soutěže Bobřík informatiky, která je podporovaná Ministerstvem školství. Jedná se o online soutěž pro testování znalostí a dovedností žáků v oblasti informatiky a informatického myšlení. Národní kolo probíhalo na naší škole v období od 4. – 15. listopadu 2024 a pro žáky byla soutěž rozdělena do 4 kategorií. Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Nejúspěšnější řešitelé jednotlivých kategorií:

Kategorie - Mini - 3. - 4. ročník: 

  • 1. místo - Antsybor Platon
  • 2. místo - Jonáš Filip
  • 3. místo - Alexandra Malá 

Kategorie - Benjamin -5. - 6. ročník:

  • 1. místo - Hubert Pawlica
  • 2. místo - Martin Procházka
  • 3. místo - Adriana Fürstová, Daniel Májovský, Aneta Stešnerová

Kategorie - Kadet - 7. - 8. ročník:

  • 1. míso - Daniel Rataj
  • 2. místo - Adam Trojan, Michael Václavík
  • 3. místo - Aleš Kuběna

Kategorie - Junior - 9. ročník:

  • 1. míso - Petra Mostýnová
  • 2. místo - Eliška Šulcová
  • 3. místo - Matyáš Seidler

Vítězům blahopřejeme!

logo-ibobr.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru