Logická olympiáda 2024

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou Česko založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Úspěšní řešitelé školního kola - kategorie B (6. - 9. ročník)

• 1. místo - Adam Trojan, 8. B
  • 2. místo - Vojtěch Rohan, 8. A
  • 3. místo - Ondřej Bambušek, 8. A

Vítězům blahopřejeme!

logol-001.jpg
Přírodovědný Klokan 2024

Ve středu 16. října 2024 se uskutečnilo celorepublikové kolo Přírodovědného Klokana, do kterého se zapojilo 43 žáků 9. ročníku. V časovém limitu řešili přírodovědně zaměřené úlohy (fyzika, zeměpis, matematika, přírodopis) bodově rozdělené do 4 úrovní náročnosti. Statistika výsledků všech soutěžících byla poslána do městského centra soutěže, kde se porovnají výsledky všech soutěžících z ostravských základních škol.

• 1. místo - ŠK Adéla Pavlisková, 9. B – 72 b.
  • 2. místo - ŠK - Nela Szurdi, 9. B – 71 b.
  • 3. místo - ŠK - Adam Toma, 9. A – 69 b.

Blahopřejeme!

klokan-21.jpg
Řemeslo má zlaté dno 2024

Již tradičně se naši deváťáci zapojují do interaktivní soutěže "Řemeslo má zlaté dno" v praktických dovednostech ve spolupráci s odbornými učilišti, středními školami a zaměstnavateli v K-TRIU. Ve 2 šestičlenných týmech si naši žáci v úterý 08. října 2024 ověřili své schopnosti a dovednosti při plnění praktických úkolů ve studijních oborech odborných škol a učilišť. Doprovodný program zajistili zaměstnavatelé, kteří žákům nabídli informace o pracovních pozicích a jejich uplatnění v praxi.

Řemeslo má zlaté dno 2024 - fotogalerie

remeslo-24.jpg
Konference žákovských parlamentů 2024

V pondělí 30. září 2024 se osm odvážných členů našeho školního parlamentu vydalo na Konferenci žákovských parlamentů. Tato akce byla součástí projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Ostrava IV – Žákovské parlamenty jako prostředek k rozvoji iniciativy, podnikavosti, kreativity, občanských a sociálních kompetencí. Konference se konala v prostorách SVČ Korunka v Mariánských Horách. Naši zástupci měli šanci vidět, co všechno dokázaly jiné školní parlamenty v minulém roce díky participativnímu rozpočtu. Bylo to opravdu inspirativní! Zúčastnili jsme se také i super přednášek, kde jsme se učili, jak být lepší v prezentování a jak využívat digitální nástroje pro práci v našem parlamentu. Bylo to nejen poučné, ale i zábavné. Na závěr proběhla tzv. burza parlamentů. Tam jsme mohli nasbírat spoustu nápadů a inspirace pro naše vlastní projekty, zároveň jsme prezentovali práci našeho školního parlamentu. Celkově to byl skvělý den plný nových zážitků a nápadů. Už se těšíme, až některé z nich zrealizujeme!

Konference žákovských parlamentů 2024 - fotogalerie

konference-zp-24.jpg
Plavecký výcvik - 2. ročník

Žáci naší školy se již tradičně účastní plaveckého výcviku v areálu Sareza. S využítím nových pedagogických metod a osvědčených nenásilných postupů výuky plavání jsou děti 2. ročníku vedeny k lásce k vodě a následnému zvládnutí základních plaveckých způsobů.

Plavání - fotogalerie

plavani-24.jpg
EKOden města Ostravy - 3. ABC

Dne 10. září 2024 se žáci třetího ročníku zúčastnili EKOdne města OSTRAVY. Program byl pestrý, žáci měli možnost podívat se, jak vypadá měřící vůz kvality ovzduší Zdravotního ústavu, který je velmi zaujal. Také si mohli vysoutěžit drobné dárky za svůj všeobecný přehled o přírodě a její ochraně. V rámci ochrany přírody navštívili elektrostánek pro sběr malých elektrospotřebičů a bateríí. Během tohoto dne se žáci i seznámili s policisty a dozvěděli se, co nosí strážník na opasku a co používá ke své činnosti.

EKOden - 3. A - fotogalerie

EKOden - 3. B - fotogalerie