Nastavení cookies
Talentmanagement - Robotika na Kamenci 2023

Naše škola se opět úspěšně zapojila do projektu Talentmanagement 2023 na podporu talentovaných žáků 4. - 8. ročníku. jehož koordinatátorkou se stala Mgr. et Mgr. D. Vilášková. Projekt „Robotika na Kamenci – virtuální realita“ navazuje na startovací projekt „Robotika na Kamenci“.

Zvolenými aktivitami bude pokračovat v nastaveném  systému práce s nadanými a talentovanými žáky v oblasti robotiky a programování. Rozšíření se týká především stavění a programování náročnějších robotických stavebnic, ale také činností v prostředí virtuální reality. Aktivity jsou zaměřeny na práci s pokročilejšími stavebnicemi VEX GO a VEX IQ s možností programovat robotické rameno nebo robotické vozítko. Zkušenosti ze startovacího projektu nás vedly k rozdělení aktivit do dvou klubů dle věku (Roboti mladší, Roboti starší).

V souvislosti s aktivitami projektu si zapojení pedagogové školy (Mgr. Z. Martínek a Patrik Nastasi, Mgr. J. Čepeláková a Mgr. R. Volný) a žáci rozšíří své znalosti v oblasti programování a práci ve virtuální, mix a augmentované realitě prostřednictvím Headsetu (3D brýlemi), které budou následně využívat ve výuce přírodovědných předmětů. Kamera GoPro Hero 10 umožní žákům a jejich učitelům odhalovat tajemství přírody a následně zpracovávat výsledky svého pozorování.

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostrava.

Začínáme - 03/2023 - fotogalerie

Ozoboti v akci - 04/2023 - fotogalerie

Robotické stavebnice - 04/2023 - fotogalerie

Exkurze - 3D tisk - 04/2023 - fotogalerie

Ozoboti v akci - 05/2023 - fotogalerie

Robotické stavebnice v akci - 05/2023 - fotogalerie

Virtuální realita - 06/2023 - fotogalerie

roboti-plakát-23-page-001.jpg
Adaptační aktivity - 6. ročník

Žáci 6. ročníku se zúčastnili třídenního adaptačního kurzu, který proběhl v rámci dopolední výuky. Cílem třídenního adaptačního programu pro žáky 6. tříd bylo posílení vzájemných vztahů ve třídě, podpora adaptace nově příchozích žáků a vzájemné poznání s novým třídním učitelem / třídní učitelkou.

V prvním dni se žáci vzájemně seznamovali, vyměnili si informace o tom, co je baví, jaké aktivity by chtěli spolu podniknout. Rovněž třídní učitelé žákům hravou formou sdělili informace o sobě. Závěr dopoledne byl zakončen vzájemně poznávacími aktivitami formou sportovní činností na školním hřišti.

Adaptační aktivity - 1. den - fotogalerie

Ve druhém dni žáci tvořili pravidla třídy, diskutovali o nich a následně je kresebně ztvárnili. Den byl opět zakončen sportovně pohybovými aktivitami v Komenského sadech zaměřenými na utužení třídní spolupráce.

Adaptační aktivity - 2. den - fotogalerie

Třetí den adaptačních aktivit probíhal mimo školní budovu. Děti navštívily golfový areál ve Lhotce. Smíšené týmy 6. A a 6. B si zahrály minigolf, fotbal, vybíjenou a na závěr si všichni opekli špekáčky.

Adaptační aktivity - 3. den - fotogalerie

adaptace-6r-23.jpg
Máme vicemistra Evropy

Italské Il Ciocco v toskánské provincii Luca hostilo od 02. - 06. srpna 2023 Mistrovství Evropy mládeže horských kol. Pod vedením čtveřice realizačního týmu se představilo i 12 českých nadějí, které už známe pod názvem Lvíčata. Šampionátu se zúčastnilo celkem 840 závodníků z 27 zemí, což je podle UEC nový rekord.

Mladí čeští bikeři si vedli navýsost skvěle. Vybojovali celkem deset medailí, tedy absolutně nejvíc ze všech zúčastněných zemí, z toho byly dvě zlaté, čtyři stříbrné a čtyři bronzové. V hodnocení národů pak skončili Češi na druhém místě za Švýcary, kteří posbírali medailí osm, ale hned pět jich bylo zlatých. 

Medaili do české mládežnické sbírky přidal i žák naší školy Samuel  Mucha, 8. A (na fotografii vlevo), a to hned stříbrnou a stal se tak vicemistrem Evropy v kategorii XCO M13. Pouhých 25 sekund ho dělilo od vítězství a za sebou nechal dalších 95 bikerů.

Samuelovi gratulujeme k fantastickému výkonu a přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů!

vicemistr-23.jpg
1-10
nahoru