Nastavení cookies
OZO Ostrava - výukové programy - 1. pololetí

Naše škola poskytuje vzdělávání v oblasti ekologie nejen přímo v jednotlivých vyučovacích předmětech, ale také ve spolupráci s OZO Ostrava. Koordinátorkou EVVO v naší škole je Mgr. Pavla Farníková.

Během 1. pololetí 2021/2022 absolvovali naši žáci v OZO Ostrava tyto výukové programy v oblasti odpadového hospodářství:

 • 2. ročník - Popelnice v barvách duhy
 • 4. ročník - Honzovy rady jak na odpady
 • 5. ročník - Pro Ostravu bez odpadu
 • 6. ročník - Kam s ním?
 • 8. ročník - Odpady zbavené otazníků

V 2. pololetí čeká na žáky 3. ročníku program Ozíci a skládkoobr. Všechny programy probíhají v moderní učebně v areálu OZO Ostrava. Přednášková část se střídá se soutěžními ukoly, za něž jednotlivá družstva získávají body. Všichni účastníci jsou odměněni drobným upomínkovým předmětem.

OZO Ostrava - 4. ročník - fotogalerie

logo-ozo.png
Fajna dilna - 9. AB

První prosincový týden 2021 třídy 9.AB navštívily "Fajnu dilnu" v Dolní oblasti Vítkovic. Tato dopolední akce byla zaměřena na rukodělné aktivity: šití polštářku, vytvoření keramické misky, výroba vermi-kompostéru a svařování. Žáky tyto manuální aktivity bavily natolik, že by si je rádi zopakovali v příším pololetí. Prostě zlaté české (dětské) ručičky!

Fajna dilna - fotogalerie

fajnadilna-21.jpg
Aerobic maraton 2021

Dne 16. listopadu 2021 proběhl na naší škole 6. ročník akce s názvem “Maraton v aerobiku”, kterého se letos zúčastnilo 49 žákyň 4. - 9. ročníku.. Letos poprvé maraton neprobíhal za účasti žáků z jiných základních škol, a to z důvodu epidemie koronaviru. Dívky soutěžily ve dvou věkových kategoriích – mladší kategorie (4. – 6. ročník) a starší kategorie (7. – 9. ročník).

Soutěž probíhala v několika blocích. Na začátku se dívky rozcvičily a seznámily se se základními kroky aerobiku a step aerobiku. Poté si v těchto disciplínách nacvičily krátké soutěžní sestavy. V průběhu soutěže byly také bloky zaměřené na posilování. V posledním (soutěžním) kole dívky předvedly všechny sestavy. Porota sestavená z žáků a paní učitelky Mgr. Petry Ryškové nakonec vyhodnotila pět nejlepších soutěžících v každé kategorii. Všechny oceněné dívky si odnesly věcné ceny, které byly zakoupeny z dotace Statutárního města Ostravy.

Aerobic maraton 2021 - fotogalerie

Mladší kategorie:

 • 1. místo - Karolína Hartmannová
 • 2. místo - Tereza Skalská
 • 3. místo - Kristýna Ryšková
 • 4. místo - Julie Buchtová
 • 5. místo - Eva Martiňáková

Starší kategorie:

 • 1. místo - Valerie Marcinová
 • 2. místo - Barbora Górna
 • 3. místo - Tereza Kubečková
 • 4. místo - Julie Košková
 • 5. místo - Daniela Trojanová

Všem gratulujeme!

aerobic-21.jpg
Jsem laskavec 2021

Věděli jste, že 13. listopadu je Světový den laskavosti?

I letos – a celkově už popáté – proběhl hapenning #jsemlaskavec. V jeho rámci si děti mohou vyzkoušet, jaké to je, když člověk vykoná dobrý skutek a udělá tak radost druhým. I na naší škole se vytvořily týmy, které se do hapenningu zapojily. Mohly si vybrat z nabízených laskavostí, jako např. uklidit okolí školy, nabídnout pomoc psím útulkům, udělat radost lidem v domovech seniorů, nebo si vymyslet vlastní laskavost.

Naše týmy směřovaly svou pomoc psím útulkům - nakoupily pamlsky, konzervy, granule a nabídly pomoc s venčením či úklidem. Další tým zůstal ve škole a zpříjemnil den těm nejmladším - prvňáčkům. Jak? To zachytila Karolína Papežová, 7. A:

„Ahoj, dnes vám povyprávím o našem laskavci. Já (Karolína) společně s mými spolužáky (Adriana, Dominik, Simona) jsme se rozhodli zapojit do projektu #jsemlaskavec. Napadlo nás, že máme ve škole prvňáky, jsou tu jen chvíli, a tak bychom jim mohli udělat něčím radost. A co by mohly mít malé děti rády? Sladkosti.

Společně s mými kamarády jsme dali hlavy dohromady a napadlo nás, že bychom mohli udělat lívance a plněné taštičky. Sešli jsme se u Adriany a vše jsme společně ukuchtili. Lívance jsme namazali výbornou marmeládou a taštičky jsme naplnili buď jablky se skořicí nebo nutelou. Bylo nám jasné, že ne všichni by si něco z toho dali, tak jsme nakoupili i bonbóny.

Dohodli jsme se s vyučujícími a 12. listopadu 2021 jsme prvňáčky navštívili (protože 13. 11. byla sobota). Připravila jsem si také povídání, proč tam vlastně jsme a o laskavosti. Spolužáci dětem nabízeli dobroty, také jsme nabídli třídním učitelům a asistentům.

Děti se usmívaly a my měli dobrý pocit, že jim to dokázalo alespoň trochu zpříjemnit pátek. Měli jsme radost, že jsme to zvládli a nic se nepokazilo. Ale tohle všechno se nám také podařilo díky paní učitelce Lianě Svobodové, která nás vede k dobrým skutkům a charitativním činnostem a za to vám děkujeme!“

Jsem laskavec - fotogalerie

laskavec-21.jpg
Znáš svůj kraj 2021

"Znáš svůj kraj?" - pod tímto názvem proběhla dne 12. listopadu 2021 zeměpisná soutěž zaměřená na cestovní ruch Moravskoslezského kraje. První ročník této soutěže pořádal AHOL střední škola gastronomie, turismu a lázeňství.

Žáci Jakub Nedvěd, Kryštof Pyka, Lukáš Čecháček, David Podešva a Štěpán Resler pod vedení paní učitelky Mgr. Dagmar Sládečkové soutěžili v těchto oblastech:

 • zeměpisný kvíz Moravskoslezského kraje
 • připravenou prezentaci dvoudenního školního výletu
 • poznávání historických objektů, krajových specialit a významných osobností Moravskoslezského kraje

Žáci sice nezvítězili, ale byli ze soutěže nadšeni. Také byli překvapeni z krásného prostředí  střední školy, z organizace soutěže a cen, které dostali za účast. Už nyní se těší na další ročník!!!!

Znáš svůj kraj - fotogalerie

znas-kraj-21.jpg
Soutěž mladých zoologů 2021

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava pravidelně vyhlašuje soutěž s názvem Soutěž mladých zoologů. Letošní kolo se uskutečnilo 9. listopadu 2021 a neslo název Ryby a rybníkářství ČR. Do soutěže se přihlásili žáci 7. ročníku a vytvořili dva týmy. Konkurence byla veliká, ale naši malí rybáři se nedali a umístili se na pěkných místech. Jako odměnu jsme se prošli po ZOO.

Soutěž mladýh zoologů - fotogalerie

zoo-logo.png
Puntíkový den 2021

I v tomto školním roce se budeme snažit organizovat tematické dny. Tím prvním – puntíkovým - jsme reagovali na celorepublikový happening s přesahem do zahraničí Světový dne psoriázy - lupénky.

Důvodem vzniku Puntíkového dne byla potřeba vzdělávat veřejnost o tom, že lupénka není infekční onemocnění, a tudíž není důvod se pacientů stranit a jakkoliv je odmítat. Děti se tak prostřednictvím zástupců školního parlamentu seznámily se základními fakty o lupénce a hravou formou podpořily pacienty tím, že si oblékly cokoliv s puntíky, vyrobily puntíkovou koláž, či obrázek, našly puntíkové doplňky apod.

Pro Puntíkový den jsme si vybrali úterý 26. října 2021. To jsme ale netušili, že budeme mít ředitelské volno. Velmi děkujeme všem, kdo si i přesto udělali puntíkový den doma a zaslali nám fotodokumentaci i dětem, které přišly v puntíkách 1. listopadu. Vaše modely nás opravdu bavily. Jste skvělí.

Puntíkový den - fotogalerie

puntiky-21.jpg
Logická olympiáda 2021/2022

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování, pohotového rozhodování a především schopnost samostatného logického myšlení. Již po několikáté se naší žáci pod vedením koordinátorky soutěže zúčastnili s pěknými výsledky:

Kategorie A1 - 1. ročník:

 • 1. místo - Jonáš Filip, 1. A

Kategorie A2 - 2. ročník:

 • 1. místo - Roman Mlýnek, 2. B
 • 2. místo - Nela Maršálková, 2. C
 • 3. místo - Eduard Frydrich a Martin Pulhart, 2. B a Cyril Matthew Thomson, 2. C

Kategorie A - 3. - 5. ročník:

 • 1. místo - Petr Malý, 5. B
 • 2. místo - Aleš Kuběna, 4. A
 • 3. místo - Jiří Čapek, 5. B a Sebastian Filip, 5. A

Kategorie B - 6. - 9. ročník:

 • 1. místo - Hana Maindová, 8. B
 • 2. místo - Lukáš Sládek, 7. B
 • 3. místo - Radim Podešva, 6. A

Blahopřejeme!

logol-001.jpg
Přírodovědný Klokan 2021/2022 - 16. ročník

Ve středu 13. října 2021 se uskutečnilo školní kolo Přírodovědného Klokana, do kterého se zapojilo 49 žáků 9. ročníku. V časovém limitu řešili přírodovědně zaměřené úlohy (fyzika, zeměpis, matematika, přírodopis) bodově rozdělené do 4 úrovní náročnosti. Statistika výsledků všech soutěžících byla poslána do městského centra soutěže, kde se porovnávaly výsledky všech ostravských základních škol. 

 • 1. místo – Filip Volný, 9. F – 80 b.- celkové 6. místo celoostravského kola
 • 2. místo – Barbora Górná, 9. B – 67 b.
 • 3. místo – Jonáš Kwašný, 9. F a David Podešva, 9. B – 66 b.

Blahopřejeme!

klokan-21.jpg
Pohár Starosty Slezské Ostravy

První říjnový den 2021 proběhl Pohár Starosty v atletice pro 4 základní školy městského obvodu Slezská Ostrava. V nádherném slunečném sportovním dni prožilo 16 žáků 2. - 9. ročníku z naší školy atletický viceboj. A úspěšně!

Soutěž družstev - 2. místo - ZŠ Bohumínská

Soutež jednotlivců - děvčata - 1. místo - Adriana Górná, 7. A

Všem reprezentantům naší školy děkujeme za bojovnoist a skvělé výkony!

 

Pohár Starosty Slezské Ostrava - fotogalerie

pohar-starosty-21.jpg
1-10 | 11-20 | Vše
nahoru