Nastavení cookies
Volejbal - obvodní kolo

Vybrané žákyně 8. - 9. ročníku naší školy pod vedení garanta soutěže Mgr. Dagmar Sládečkové postoupily poprvé do  obvodního kola ve volejbale. Tento turnaj se konal na ZŠ Šenov s účastí 6 základních škol. Naše žákyně zvládly postup ze základní skupiny, ale v boji o 3. místo prohrály jen těsným rozdílem.

Všem zúčastněným hráčkám děkujeme za zvládnutí velmi náročné, ale zábavné hry jakou je volejbal, a za vzornou reprezentaci školy.

volejbal-d-24.jpg
Matematický Klokan 2024

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh.

Kategorie: CVRČEK (2. - 3. ročník)

 • Jakub Keller, 3. B - 74 bodů
 • Nela Berousková, 3. B - 61 bodů
 • David Mlýnek, 3. B - 58 bodů

Kategorie: KLOKÁNEK (4. - 5. ročník)

 • Sebastian Schramek, 4. C - 111 bodů
 • Samuel Vajda, 5. A - 106 bodů
 • Eliška Sajdoková, 4. C - 104 bodů

Kategorie: BENJAMÍN (6. - 7. ročník)

 • Daniel Rataj, 6. A - 59 bodů
 • Agnes Klímová, 6. A - 56 bodů
 • Anděla Frydrychová, 7. A - 53 bodů
 • Eliška Nowaková, 6. B - 53 bodů

Kategorie: KADET (8. - 9. ročník)

 • Sofie Blokšová, 8. A - 90 bodů
 • Jan Matuška, 9. F - 79 bodů
 • Adrian Janošec, 9. F - 69 bodů

Blahopřejeme!

matklokan-24.jpg
Planetárium Ostrava - 3. ABC

Žáci třetích tříd se první březnový den 2024 vydali na exkurzi do Planetária Ostrava, kde zhlédli výukový program „Kouzelný glóbus“. Příběh vypráví o pohybech Země, střídání dne a noci, sklonu zemské osy, střídání ročních období a vlivu těchto změn na rostliny a zvířata. Dějem nás provázela malá Mia, která přijela na prázdniny k dědečkovi.

Po zhlédnutí výukového filmu děti utvořily skupinky, dostaly pracovní list a v prostorách Planetária vyhledávaly správné odpovědi a vyzkoušely si, jak fungují různé přírodní a fyzikální jevy např. model tsunami, statická elektřina apod.

Na závěr před budovou Planetária žáci vše zhodnotili a ze společné fotografie je patrné, že se všem exkurze líbila.

Planetárium - fotogalerie

planet-3r-24.jpg
Plavání - 2. ABC

Žáci naší školy se již tradičně účastní plaveckého výcviku v areálu Sareza. S využítím nových pedagogických metod a osvědčených nenásilných postupů výuky plavání jsou děti 2. A, 2. B a 2. C vedeny k lásce k vodě a následnému zvládnutí základních plaveckých způsobů.

Plavání - fotogalerie

plavani-24.jpg
Easter Spelling 2024

Ve středu 27. března 2024 proběhla na naší škole anglická soutěž v hláskování "Easter spelling", které se zúčastnilo 20 dobrovolníků 5. ročníku. Žáci nejdříve hláskovali anglicky napsaná slovíčka, pak slova pouze na základě obrázku, a nakonec slovíčka napsaná česky, která museli nejdříve přeložit. Hodnotila se správnost a rychlost hláskování.

Konečné pořadí:

 • 1. místo - Edith Helena Thompson, 5. B
 • 2. místo - Adriana Ramíková, 5. B
 • 3. místo - Matyáš Mayer, 5. A

Výhercům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za snahu a účast.

spelling-24.jpg
Happy Easter - projekt

Ve dnech 21. až 27. března 2024 se uskutečnily ve třídách 3. a 4. ročníku projektové hodiny angličtiny s názvem Happy Easter - Veselé Velikonoce, kde si žáci nejdříve vyrobili velikonočního zajíčka dle předlohy a pokynů v učebnici, pak ve dvojicích vyhledávali anglická slovíčka v osmisměrce a nakonec porovnávali tradice svátků v Británii a u nás. Pro zpestření a zopakování slovní zásoby si vždy závěrem hodiny zahráli velikonoční kvíz v aplikaci wordwall. 

happy-24-1.jpg
Velká cena ZOO Ostrava 2024

Vybraní žáci 2. stupně se v pátek 22. března 2024 zúčastnili Velké ceny Zoo Ostrava. Tématem byl ostrov Madagaskar, živočichové a rostliny recentně žijící na Madagaskaru, zajímavé vyhynulé druhy, ohrožení a ochrana, madagaskarská zvířata a rostliny v Zoo Ostrava a základní informace o ostrově. Všichni soutěžící měli možnost si Zoo projít a podívat se například na nedávno narozené mládě šimpanze.

Velká cena ZOO Ostrava - fotogalerie

logo-zoo.jpg
Exkurze - UFI Filters - 8. A

V rámci výuky fyziky (motory) a kariérového poradenství přijala v březnu 2024 třída 8. A nabídku exkurze do ostravské centrály italské společnosti UFI Filters založené v roce 1971,  která je světovým lídrem v technologiích filtrace a tepelného managementu. Její produkty se používají v mnoha odvětvích – od automobilového, leteckého a námořního až po přizpůsobené a průmyslové hydraulické aplikace. Produkty a technické znalosti UFI, proslulé svými inovativními funkcemi, lze nalézt všude, od F1 s Ferrari a dalšími velkými závodními týmy až po evropskou kosmickou loď ExoMars.

Žáci se seznámili se zaměřením a výrobky firmy, získali cenné informace o pracovních pozicích ve firmě se zaměřením na personálního manažera a procesního inženýra. Díky odpovědím kvalifikovaných manažerů si mohli vyplnit profesní pracovní list. Největším zážitkem pak byla možnost nahlédnou přímo do procesu výroby filtrů pro automobilový průmysl. Přátelská atmosféra, překvapení ve formě občerstvení a  drobného dárku a také soutěž pozornosti o zajímavé ceny, to vše umocnilo zážitek všech účastníků.

Exkurze - UFI Filters - fotogalerie

 

ex-ufi-8a-24.jpg
Přehlídka dětské recitace 2024

Poslední únorové úterý roku 2024 patřila na naší škole přehlídce dětské recitace. Ve školním kole se představili nejlepší recitátoři, kteří postoupili z třídních kol soutěže. Vyslechli jsme spoustu krásných básní a ve vyšších kategoriích i monologů, či písňových textů.
Všechny děti byly výborně připravené a za své výkony získaly malou sladkost, věcné ceny, postupující pak i diplom. I přesto, že se všechny děti snažily, do obvodního kola mohli postoupit pouze dva nejlepší z každé kategorie.

Mezi nejlepšími byli vyhodnoceni a v obvodním kole nás reprezentovali:

 • 0. kategorie: Štěpán Coufalík a Klára Sucháčková
 • I. kategorie: Marie Galičáková a Sarah Muchová
 • II. kategorie: Markéta Slavická a Amálie Tvardková
 • III. kategorie: Matěj Tvardek a Ema Žmolíková
 • IV. kategorie: Jindřiška Urbančíková a Matyáš Seidler

Přehlídka dětské recitace - fotogalerie

recitace-24.jpg
Kdo zná a umí, ten si píská 2024 - 8. AB

Ve čtvrtek 22. února 2024 se naši osmáci vydali zabojovat v interaktivní soutěži v praktických dovednostech, která proběhla ve spolupráci s odbornými učilišti, středními školami a zaměstnavateli v K-Triu v Ostravě Hrabůvce. Naše dva týmy si ověřily své schopnosti a dovednosti při plnění praktických úkolů ve studijních oborech odborných škol a učilišť, např. práci elektrikáře, truhláře, obráběče kovů, automechanika, optometristy, barmana, kuchaře, pekaře, farmáře, zahradníka a dalších. Přínosem byl i doprovodný program zaměstnavatelů, kteří žákům nabídli informace o pracovních pozicích a jejich uplatnění v praxi a rozšířili tak další možnosti při rozhodování o volbě jejich budoucího povolání.

Naši osmáci opět potvrdili své kvality a v konkurenci 12 základních škol vybojovali:

 • 1. místo - Ondřej Kukučka, Sebastian Jaroslaw KubiakMatyáš Seidler, 8.A, Petra Mostýnová, Adéla PavliskováNela Szurdi, 8.B
 • 4. místo - Matyáš Dokoupil, Viktorie Kolková, Samuel Mucha, Terezie Skalská, Adam Vaněk, 8.A

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Kdo zná a umí, ten si píská - fotogalerie

kdo-umi-piska-24.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | Vše
nahoru