Pohár Starosty Slezské Ostravy

První říjnový den 2021 proběhl Pohár Starosty v atletice pro 4 základní školy městského obvodu Slezská Ostrava. V nádherném slunečném sportovním dni prožilo 16 žáků 2. - 9. ročníku z naší školy atletický viceboj. A úspěšně!

Soutěž družstev - 2. místo - ZŠ Bohumínská

Soutež jednotlivců - děvčata - 1. místo - Adriana Górná, 7. A

Všem reprezentantům naší školy děkujeme za bojovnoist a skvělé výkony!

Pohár Starosty Slezské Ostrava - fotogalerie

pohar-starosty-21.jpg
Badatelský svět - 6. A, 7. B, 8. B

V úterý 21. září 2021 se naši badatelé z tříd 6. A, 7. B a 8. B vydali do Badatelského světa, který byl realizován ve spolupráci ostravských středisek volného času a domu dětí a mládeže. Jednalo se o program environmentálního charakteru pro žáky základních škol, v němž si žáci i jejich učitelé mohli zábavnou zážitkovou formou prostřednictvím metody „badatelské vyučování“ vyzkoušet různá měření a výzkumné postupy z oblastí pedologie, meteorologie, fenologie, biometrie a hydrologie.  Každá 3-5-členná skupina absolvovala celkem osm disciplín ve stanoveném časovém limitu (odborná měření, práce s přístroji a pracovními listy, zábavné soutěžní disciplíny) s následným vysvětlením správného řešení.  Po splnění všech úloh byli všichni žáci odměněni malou pozorností - hlavolamem.

Badatelský svět - fotogalerie

badasvet-21.jpg