Jedeme na zelenou

Ve středu 16. června 2021 děti školní družiny ukončily na dětském dopravním hřišti akci "Jedeme na zelenou!". Aby dostaly průkaz malého cyklisty, měly za úkoly zvládnout jízdu zručnosti, poznat a dokreslit dopravní značky, ale hlavně se pohybovat (jak pěšky, tak na kole) po dopravním hřišti, aniž by porušily pravidla silničního provozu. Na vše dohlíželi strážníci MP Ostrava. Všechny děti to zvládly na výbornou a už se těší, až vyrazí s rodiči na výlet.

Jedeme na zelenou (fotogalerie)

sd-zelena-21.jpg
Famfrpal 2021

Naší poslední celodružinovou hrou byl zápas ve hře Famfrpál, která je známá z Harryho Pottera. My jsme ji však měli trošku poupravenou. Celkem se odehrálo 10 zápasů. Každé oddělení mělo ve svém týmu jednoho brankáře, dále pět hráčů v poli, dva vybíječe, jednoho hledače Zlatonky a ostatní děti byly fanoušky (podrobná pravidla jsou níže).

Celý turnaj byl velice vyrovnaný a napínavý. Vítězství nakonec vybojovalo 1. oddělení. Na výsledky se můžete podívat v přiložené tabulce. Naše malé kouzelníky a kouzelnice hra moc bavila. A jelikož se v tomto školním roce jednalo o poslední turnaj, na konci měsíce nás všechny čeká slavnostní vyhlášení oddělení, které získá Ohnivý pohár! Které to bude? Kdo získal za celý rok nejvíce bodů? Nechte se překvapit.

Pravidla turnaje - (pdf)

Famfrpál - fotogalerie

 

sd-pohar-21-1.jpg
Kouzelnický Den dětí

Prvního června se slaví Mezinárodní den dětí a v naší školní družině jsme si ho užili soutěžním odpolednem. Ne však jen tak obyčejným, ale přímo kouzelnickým. Paní vychovatelky i děti si oblékly kostýmy čarodějnic a čarodějů a v areálu školy se pustily do plnění nejrůznějších úkolů.

Celkem se procházelo pěti stanovišti. Na prvním skládaly magické zrcadlo, dále si vyzkoušely slalom na košťatech, překonávaly překážkovou dráhu se žábou na lopatě, kterou měly následně umístit do pece, nebo házely kroužky na kouzelnické klobouky. Na pátém stanovišti se pustily do krmení mláďátek sovy Hedviky z Harryho Pottera.

Za každý splněný úkol dostali malí kouzelníci a kouzelnice razítko na svou soutěžní kartičku, kterou pak v družině vyměnili za sladkou odměnu. Den dětí jsme oslavili, jak se patří!

Kouzelnický Den dětí - fotogalerie

sd-kouzla-21.jpg
Den Země 2021

22. duben – to je den, kdy se slaví Den Země. Program v naší školní družině však v tomto duchu probíhal celý týden.

Nejdříve byly děti seznámeny s tím, jaký odpad do jaké popelnice patří, následně plnily úkoly v ekologické hře, ve které se ukázalo, jak by správně odpad roztřídily. Na školní zahradě a hřišti hledaly kartičky s otázkami a luštily tajenku. Dále vyráběly plakáty s popelnicemi, ke kterým lepily vystříhané produkty z reklamních letáků či si společně s paní vychovatelkami nasadily rukavice, vzaly pytle a šly vysbírávat odpadky kolem naší školy a v nedalekém parku.

Malí ekologové byli do aktivit zapálení a určitě se mnozí ohledně této tematiky dozvěděli spoustu nových informací.

Den Země (fotogalerie)

sd-denzeme-21.jpg
Kouzelnický maškarní karneval

Jednou z tradičních aktivit, která nesmí v celoročním plánu naší školní družiny chybět, bývá velký maškarní ples. Vzhledem ke stávajícím podmínkám však letos nebylo možné tuto oblíbenou akci uskutečnit. Abychom však o ni nepřišli úplně, udělali jsme si bál aspoň v jednotlivých třídách. A to ve středu 24. února 2021.

Aby nám karneval zapadl do našeho celoročního konceptu ve stylu Harryho Pottera, nebyl jen tak obyčejný, ale bradavický! Děvčata, chlapci i jejich paní vychovatelky se proměnili v nejrůznější kouzelníky a kouzelnice a společně si užili odpoledne plné zábavy, her, soutěží a písniček, v němž samozřejmě nemohla chybět ani přehlídka masek a spousta dalších aktivit.

Poděkování patří i rodičům, kteří svým dětem pomohli s výrobou či obstaráním kostýmů.

Maškarmí bál (fotogalerie)

 

sd-karneval-21.jpg
Čarodejnický klobouk

Při páté hře našeho celodružinového turnaje jsme ještě využili toho, že nám zimní počasí dopřálo dostatek sněhu a my mohli postavit tak trochu jiné sněhuláky. Jelikož se naše celoroční hra line v duchu Harryho Pottera, měli naši malí čarodějové z prvních a druhých tříd za úkol postavit co nejvyšší kouzelnický klobouk ze sněhu a to v časovém limitu patnácti minut. A kdo vykouzlil ten nejvyšší a jak to celé dopadlo? První místo získalo 1. oddělení, jejichž klobouk měřil krásných 86cm. 2. oddělení skončilo na druhém místě, třetí místo obsadilo 5. oddělení, 4. oddělení se umístilo na čtvrtém místě a na pátém místě 3. oddělení.

 

Čarodějnický klobouk (fotogalerie)

sd-klobouk-21.jpg
Pexesový král

V naší školní družině jsme uspořádali turnaj ve stolní hře Pexeso. Soutěž byla rozdělena do několika kol, ze kterých vzešlo 6 vítězů z každé třídy, kteří se stali „Pexesovým králem“. Výherci byli oceněni diplomem a malou odměnou. A kdo byli ti nejlepší v této hře?

  • 1. A  - Přemek Š. 
  • 1. B  - Julie G.
  • 1. C  - Cyril T.
  • 2. A  - Eliška S.
  • 2. B  - Michal M.
  • 2. C  - Sabina D.

Pexesový král (fotogalerie)

sd-pexeso-21.jpg
Bradavické slavnosti zimního slunovratu na Kamenci

Lednové kolo naší celodružinové soutěže O ohnivý pohár Harryho Pottera se inspirovalo zimou a naši soutěžící z prvních a druhých ročníků se tentokrát utkali v souboji o nejrychlejší sněhovou vločku. Úkolem každého účastníka tohoto magického klání byla dofoukat svou zlatou vločku do cíle v co nejkratším čase  - a všichni malí kouzelníci se za vítězství svého týmu bili ze všech sil. Nic naplat, první může být jen jeden a tentokrát můžeme blahopřát 2. oddělení, přesněji dětem z 1. B třídy.

Zimní slunovrat (fotogalerie)

sd-hvezdy-21.jpg
Oslava prvního vysvědčení - 1. C

Předávání historicky prvního vysvědčení ve škole si zaslouží pořádnou oslavu, proto si ve čtvrtek 27. ledna 2021 děti z 1. C  spolu s paní učitelkou H. Čížkovou a paní vychovatelkou M. Novotnou připravily pro tento účel zdravé pohoštění  - slané tyčinky, domácí müsli tyčinky a čokoládové fondue.

sd-oslava-21.jpg
Zimní olympiáda 2021

Letos nám počasí přálo a na naši družinovou zimní olympiádu, která se konala v týdnu od 18. do 22. ledna 2021, napadl i pořádný sníh. A jak probíhala?

Každá třída jednotlivě soutěžila ve 4 disciplínách. První z nich byl biatlon – děti projížděly stanovený úsek na hřišti školy na lyžích a poté běžely ke stanovišti se střelbou, kde se tenisovými míčky trefovaly na cíl. Dále se utkaly v souboji „psích spřežení“, kdy táhly svého spolužáka/spolužačku na saních a musely s ním/s ní projet určitou dráhu. Jako alternativou hokeje, který neodmyslitelně k zimní olympiádě patří, si naši malí sportovci vyzkoušeli ovládání hokejky střelbou pukem či míčkem do brány. Poslední disciplínou byl sjezd na bobech na čas.  

Všichni účastníci si se zápalem soutěžení užívali a jako odměnu dostali papírovou medaili, kterou předem každý pro své kamarády z jiné třídy vyrobil, a také malou čokoládku. V každé třídě byli podle výsledků vybráni vítězové, kteří také dostali sladkost, diplom a medaili. Už se těšíme na další olympiádu příští rok!

Zimní olympiáda (fotogalerie)

olympiada-21.jpeg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru