Nastavení cookies
Zábavné dopravní hřiště

Když jsem dětem ze 4. oddělení oznámila, že 07. prosince 2022 navštívíme dopravní hřiště v Přívoze zahrnuly mě spoustou otázek. Byly zvyklé hřiště navštěvovat v jarních a podzimních měsících, ale teď v zimě? Sama jsem byla zvědavá na program návštěvy. Milé překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. Přivítaly nás dvě milé paní policistky. Nejprve si děti osvěžily základní znalosti pravidel silničního provozu pro chodce a rozdělení dopravních značek do skupin, které si procvičily formou hry. Na závěr nás čekalo další překvapení. Paní policistky nezapomněly ani na blížící se Vánoce. Přinesly velkou krabici a v ní spoustu výtvarného materiálu. Děti se s vervou pustily do práce - vyráběly přáníčka a andělíčky. Odpoledne strávené na dopravním hřišti bylo víc než příjemné. Děti odcházely spokojené, a že si vzaly pravidla silničního provozu k srdci, bylo patrné z jejich chování na ulici i v dopravním prostředku. (Hana Elešová, zastupující vychovatelka)

sd-dv-zabava-22.jpg
Cesty do pravěku III. - Lov mamutů

V naší listopadové celodružinové hře se z děvčat a chlapců ze ŠD stali lovci mamutů. Na zahradě školy museli ve svých týmech hledat kousky tohoto pravěkého zvířete a poté je odnášet do své jeskyně. Neměli to však tak jednoduché. Při přenášení naporcovaných kusů mamuta je mohli lapit „chytači“, kterým v takovém případě museli svůj úlovek odevzdat. Po vypršení časového limitu pak ve svém družstvu společnými silami poskládali mamuty dohromady.

Nejlepšími lovci se v této hře stal tým Pterodaktylů. Na druhém místě se umístili T-Rexové, třetí příčku obsadili Brontosauři, čtvrtí skončili Stegosauři a jako pátí Triceratopsové.

Už se společně těšíme na prosincovou hru, která se ponese ve vánočním duchu.

Cesty do pravěku III. - Lov mamutů - fotogalerie

sd-pravek-22.jpg
Soutěž - Pračtverkovaná

Každoročně v ŠD pořádáme souboj v nějaké hře. Loni to bylo Mikádo, letos Čtverkovaná. Aby nám zapadala do našeho celoročního tématu, přejmenovaly jsme ji na „Pračtverkovanou“. A jak turnaj probíhal? Nejprve se děti z jednotlivých oddělení utkaly mezi sebou. Z těch nejlepších pak vzešli vítězové, kteří dostali diplom a sladkou odměnu.

Výsledky souboje plného napětí a soustředění:

Kategorie 1. tříd:

 • 1. místo - Zuzana Stešnerová
 • 2. místo - Patrik Hanuska

Kategorie 2. a 3. tříd:

 • 1. místo - Roman Mlýnek
 • 2. místo - Martin Pulchart
 • 3 místo - Jakub Keller

Pračtverkovaná - fotogalerie

sd-practverecek-22.jpg
Divadélko Ententýky

Ve středu 16. listopadu 2022 do naší ŠD zavítalo Divadélko Ententýky. Veverka Terka s myškou Klárkou k nám jezdívají s nejrůznějšími představeními pravidelně. Tentokrát se jejich veselá pohádka, která pojednávala o slušném chování, jmenovala „Myška Klárka, veverka Terka a skřítek Naschválníček“.
Dětem se představení moc líbilo. Zpívaly, tleskaly, a dokonce si některé z nich přímo v této pohádce i zahrály.

Divadélko Ententýky - fotogalerie

ententyky-22.jpg
Cesty do pravěku II. - Chytání ryb

Naše druhá celodružinová hra za měsíc říjen 2022 se uskutečnila na školním hřišti. Z malých pravěkých lovců se tentokrát stali rybáři. Každý tým měl za úkol v časovém limitu nachytat co nejvíce papírových rybiček. Menší, které se daly obtížněji chytnout, byly za více bodů než ty větší.
Nejúspěšnějšími rybáři, kteří se po svém rybolovu mohli pyšnit dosažením nejvyššího skóre, se stali členové družstva Triceratopsů. Na druhém místě se umístili Brontosauři, třetí příčku obsadili T-Rexové, čtvrtou a pátou pak týmy Pterodaktylů a Stegosaurů.

Cesta do pravěku - chytání ryb - fotogalerie

sd-ryby-22.jpg
Halloweenský rej 2022

Přestože se Halloween slaví 31. října, v naší školní družině jsme uspořádali párty k tomuto svátku až ve středu 2. listopadu 2022. Děti (a spolu s nimi také paní vychovatelky) se převlékly do nejrůznějších kostýmů a odpoledne si společně zatančily na zahradě školy. Nechyběly ani soutěže, za které mohli chlapci a děvčata získat něco dobrého na zub. Na konci naší párty proběhlo slavnostní vyhodnocení soutěže o „nej dýni“.
Tak laďte už své kostýmy, ať se máme příští rok opět na co těšit!

Hallowenský rej 2022 - fotogalerie

sd-hall-22.jpg
Halloweenské dýně 2022 - soutěž

V rámci Halloweenu 2022 jsme ve ŠD vyhlásili soutěž o „nej dýni“. Od pondělí do středy daného týdne mohli kluci a holky nosit své výtvory, které se pak staly součástí vydařené výstavy u sekretariátu naší školy.
Nádherných dýní se sešlo opravdu hodně a vybrat tu „nej“ byl velký oříšek. Toho se společně se svými paní učitelkami a pany učiteli nakonec ujaly všechny třídy 1. i 2. stupně. Vyhodnocení a předání odměn pak proběhlo v rámci „Halloweenské párty“ na zahradě.
Všechny dýně byly opravdu moc krásné, ale nejvíce hlasů v soutěži získaly:

 • K. Gavláková
 • I. Šalamonová
 • D. Varkočková
 • E. Balášová
 • A. Zubíčková
 • M. Šmerdová

Vítězkám gratulujeme a všem děkujeme za hojnou účast.

Halloweenské dýně 2022 - fotogalerie

dyne-22.jpg
Drakiáda 2022

Když plánujete akci, jakou je Drakiáda, dopředu nevíte, zda na ni bude vhodné počasí – a hlavně dostatečný vítr. Nám štěstí přálo, jelikož v úterý 18. října 2022, kdy jsme tuto akci ve ŠD pořádali, nejen pořádně foukalo, ale i krásně svítilo sluníčko.
Draky jsme společně s dětmi a jejich rodiči pouštěli vzadu na kopci v Komenského sadech. Všichni účastníci dostali sladkou odměnu a pamětní list. Ti, kteří svého draka udrželi ve vzduchu létat nejdéle a nejvýše, byli navíc oceněni diplomem a drobným dárkem na památku.
Děkujeme rodičům, kteří se této akce se svým potomkem zúčastnili. Hodnotíme ji jako povedenou a těšíme se na příští rok.

Drakiáda - fotogalerie

sd-drakiada-22.jpg
Minikino - Croodsovi 2
V pátek 7. října 2022 vyrazily děti naší ŠD s paní vychovatelkami za kulturou. Jelikož byl zájem opravdu veliký, další část malých diváků šla ve čtvrtek 13. října 2022. Vybraly jsme film, který se nám hodí do našeho celoročního tématu o pravěku a to Croodsovi - Nový věk. V Minikině se dětem velice líbilo a promítání si moc užily.
sd-minikino-22.jpg
Výroba originálních tašek

Děti naší ŠD měly možnost vyrobit si zajímavý doplněk, do kterého mohou ukládat převlečení na pobyt venku (případně jakékoliv jiné věci) - a to plátěnou tašku s originálním obrázkem. Jelikož se naše celoroční téma váže k pravěku, každý si na svou tašku pomocí šablony nakreslil podle družstva, do kterého patří v našem celodružinovém souboji, dinosaura. A tak nám krásné výtvory, které mají děti pověšené u svých oddělení, nyní zdobí chodbu ŠD. Děvčata a chlapci v nich mají převážně své převlečení „na ven“.

Výroba originálních tašek - fotogalerie

sd-tasky-22.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru