Nastavení cookies
Družinoví skokani

Ve dvou pátcích (19. ledna a 16. února 2024) měly vybrané děti ze školní družiny možnost jít na Ostrčilovu ulici zaskákat si na fitness trampolíny do Střediska volného času Ostrava – Moravská Ostrava, příspěvková organizace. Ujala se jich zkušená lektorka, která měla pro děvčata a chlapce připravenou hodinovou lekci. Holky a kluci si tak pořádně zaskákali do rytmu nejrůznějších písniček a vyzkoušeli si i některé sestavy. Celá akce byla pro děti financována z projektu OP JAK.

Družinoví skokani - fotogalerie

1.jpg
Odpoledne plné deskových her

Do naší školní družiny zavítala ve třech odpolednech majitelka obchodu s deskovými hrami a hlavolamy YOGI. Spolu s dalšími pracovníky si pro děti připravila workshopy s vysvětlením různých her, které v našem zařízení máme. Kluci a holky se na „deskovky“ s chutí vrhli a jejich nadšení přetrvává dodnes, jelikož s kamarády těmito aktivitami s neutuchajícím elánem vyplňují každé odpoledne v družině.

Odpoledne plné deskových her - fotogalerie

1.jpg
Družina hledá talent - 3. ročník

Ve středu 24. ledna 2024 jsme u nás ve školní družině pořádali třetí ročník soutěže „Družina hledá talent“. Zájemců, kteří chtěli ostatním ukázat svůj um, bylo opravdu hodně. Proto se v každém oddělení nejdříve uskutečnilo semifinále, ze kterého tři nejlepší postoupili do celodružinového finále. Odborná porota to vůbec neměla jednoduché, protože čísla, která si děti připravily, byla opravdu originální a zajímavá.

Kategorie jednotlivců:

 • 1. místo – Ellen Deáková (tanec)
 • 2. místo – Alexandra Malá (tanec)
 • 3. místo – Zuzana Stešnerová (hra na flétnu)

Kategorie skupin:

 • 1. místo – Justýna Potribná a Sára Sakalíková (zpěv)
 • 2. místo – Monika Blejchařová a Ondrej Štola (zpěv a tanec)
 • 3. místo – Ela Faferková a Karin Řehánková (tanec)

Kromě těchto vystoupení jsme mohli vidět například ukázku juda či parkouru, jógu s tancem, recitaci básně nebo hru na flétnu, klavír či kalimbu. Všichni, kteří se umístili, byli odměněni pěknými cenami. Vítězka se mohla radovat z lístku do kina Cinestar v Ostravě.

Už se těšíme na další ročník!

Družina má talent - fotogalerie

x.jpg
Putování vesmírem V. – Zimní vesmírná olympiáda

Naši lednovou celodružinovou hru jsme pojali ve stylu zimní olympiády. Vydali jsme se do nedalekého parku Komenského sady a využili toho, že je stále sníh. Naše vesmírné týmy soutěžily ve třech disciplínách. A to ve sjezdu na bobech z kopce, slalomu na saních a v hodu sněhovou koulí na cíl. Body ze všech tří soutěží se sečetly a výsledková listina vypadá následovně:

 •  1. místo - Zelený tým - 12,5 bodů
 •  2. místo - Modrý tým - 11 bodů
 •  3. místo - Oranžový tým - 8 bodů
 •  4. místo - Červený tým - 7 bodů
 •  5. místo - Žlutý tým - 6,5 bodů

Zimní vesmírná olympiáda - fotogalerie

20240117_135309x.jpg
Tři králové

Zakončení křesťanských Vánoc připadá na 6. ledna. V tento den se v našich ulicích obvykle objevují trojice dětí, oděných do bílých košil s papírovými korunami na hlavách, a zpívají známou píseň u dveří lidských příbytků.

Tak tomu bylo i v naší školní družině, kde si paní vychovatelka Dana Urbánková-Vrchovská připravila s dětmi z pěveckého kroužku překvapení pro ostatní oddělení. Postupně nás trojice malých zpěvaček, které představovaly tři krále (Kašpara, Melichara a Baltazara), navštívily ve třídách, zarecitovaly nám básničku a zazpívaly píseň „My tři králové jdeme k vám“, která se k tomuto dni pojí.

Tři králové - fotogalerie

20240105_134626.jpg
Posezení u stromečku

Předposlední školní den kalendářního roku 2023 jsme u nás ve ŠD prožívali ve svátečním duchu. Odpoledne jsme se všichni společně sešli při vánoční besídce. Děvčata a chlapci z každého oddělení si připravili program, který předvedli ostatním. Někteří nám zazpívali, pobavili nás vánočními vtipy a hádankami, seznámili nás se zvyky, které jsme si i vyzkoušeli, či nám zarecitovali básničky.

Poté jsme se přesunuli ke stromečku, pod kterým na nás čekaly krásné dárečky. Například plno nových her do každého oddělení nebo cihličky na stavění. Nakonec proběhla ochutnávka cukroví a taky punče s nejrůznějším ovocem. Před vánočními svátky a příchodem nového roku jsme se tak příjemně naladili.

Posezení u stromečku - fotogalerie

stromecek.jpg
Putování vesmírem IV. – Hledání symbolů na vánočních planetách

Naše prosincová celodružinová hra se nesla v duchu vánočním. Týmy dostaly devět papírových symbolů, například baňku, stromeček, zvonek atd. Jejich úkolem bylo symboly vybarvit a poté je schovat na své vánoční planetě (v oddělení) tak, ať splynou s prostředím a ostatní družstva jich naleznou co nejméně.

Po splnění tohoto zadání mohla začít dobrodružná mise o hledání. V každé třídě mohli malí kosmonauti pátrat dvě minuty. A které družstvo se stalo nejlepším „skrývačem“ a bylo u něj v oddělení objeveno nejméně předmětů?

 • 1. místo - Žlutý tým - 18 symbolů
 • 2. místo - Oranžový tým - 21 symbolů
 • 3. místo - Zelený tým - 22 symbolů
 • 4. místo - Modrý tým - 23 symbolů
 • 5. místo - Červený tým - 36 symbolů

Hledání symbolů na vánočních planetách - fotogalerie

prosinec.jpg
#JSEMLASKAVEC

Laskavost je vlastnost vyznačující se skutky štědrosti, ohleduplnosti, poskytování pomoci nebo zájmu o druhé, aniž by se očekávala pochvala nebo odměna na oplátku. Věděli jste, že i laskavost má svůj svátek? Slaví se každoročně 13. listopadu, který se tak stává dnem, kdy se šíří dobro po celém světě. 

Letošní den laskavosti děti ze 4. oddělení využily k příkladnému projevu dobrého srdce. Vybraly ze svých domácích pokladů hračky, se kterými se již dokážou rozloučit a darovaly je malým pacientům v pavilonu Dětského lékařství Městské nemocnice Ostrava. 

Šířit kolem sebe laskavost je něco, co nás nestojí žádné peníze, odříkání ani čas. Připojte se k nám třeba 13. listopadu 2024! 

#JSEMLASKAVEC - fotogalerie

 

jsemlaskavec.840x540c.jpg
Divadélko Ententýky

Ve středu 29. listopadu 2023 nás v naší školní družině navštívilo „Divadélko Ententýky“. Veverka Terka a myška Klárka si pro malé diváky připravily Větrnou pohádku. Veselá podzimní pohádka se spoustou písniček o kamarádství a slušném chování se dětem moc líbila, což dávaly najevo hlasitým smíchem a potleskem.

Divadélko Ententýky - fotogalerie

20231129_135608x.jpg
Turnaj ve hře Dobble

Každoročně ve ŠD pořádáme souboj v nějaké hře. V minulých letech to byly například Mikádo, Pexeso, nebo Čtverkovaná. Pro letošní rok jsme vybraly Dobble, ve kterém hráči musí prokázat svou rychlost a skvělý postřeh.

A jak turnaj probíhal? Nejprve se děti z jednotlivých oddělení utkaly mezi sebou. Z těch nejlepších pak vzešli vítězové, kteří dostali diplom a odměnu.

Výsledky souboje plného napětí a soustředění:

Kategorie - 1. ročník:

 • 1. místo - Nikol Mlčáková
 • 2. místo - Šimon Mlynarčík
 • 3. místo - Oliver Maštera

Kategorie - 2., 3. a 4. ročník:

 • 1. místo - Sára Sakalíková
 • 2. místo - Zuzana Stešnerová
 • 3. místo - Jakub Kratina
 • 4. místo - Laura Michálková

Vítězům gratulujeme a budeme se těšit na další turnaj zase příští rok.

Turnaj ve hře Dobble - fotogalerie

dobble.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru