Nastavení cookies
Celodružinová hra - Ostrov lidojedů

Naše celodružinová hra, která se uskutečnila na konci měsíce března 2022, nás přenesla na „Ostrov lidojedů“. Malí námořníci a piráti měli za úkol hledat podle obdrženého dopisu od námořníka Sama ukryté kosti, aby mohli poskládat lidskou kostru. Nebylo to však tak jednoduché, kostí bylo víc, a proto jen opravdoví znalci mohli bezchybně kostlivce seskládat. Klání bylo na čas a těmi nejrychlejšími se staly děti z pátého oddělení.

Ostrov lidojedů (fotogalerie)

sd-lidojedi-22.jpg
Piráti a námořníci - knihovna Přívoz

V pondělí 11. dubna 2022 jsme s prvňáčky navštívili knihovnu v Přívoze, kde si paní knihovnice pro nás připravila program na téma "Piráti a námořníci". Nejdříve si děti ve skupinkách vymyslely název své pirátské lodě, vytvořily vlajku a pak hledaly cestu k pokladu. Na závěr jsme všichni obdrželi na památku malou mořskou mušli. 

Piráti a námořníci (fotogalerie)

sd-privoz-22.jpg
Zlatá nota 2022

Ve čtvrtek 24. března 2022 jsme v naší ŠD hledali nejlepší zpěváky a zpěvačky. Už v průběhu týdne proběhla semifinálová kola v jednotlivých odděleních a ty nejpovedenější výkony postoupily do velkého finále. Soutěžilo se ve třech kategoriích – jednotlivci z prvních tříd, jednotlivci z druhých a třetích tříd a skupiny. Odborná porota to neměla vůbec jednoduché. A jak nakonec celé klání dopadlo?

I. kategorie:

 • 1. místo - Marie Galičáková
 • 2. místo - Veronika Fürstová
 • 3. místo - Karina Řehánková

II. kategorie:

 • 1. místo - Eliška Černická
 • 2. místo - Laura Hanudelová
 • 3. místo - Jan Kratina

III. kategorie:

 • 1. místo - Amálie Tvardková a Aneta Stešnerová
 • 2. místo - Laura Maršálková a Barbora Mikulenková
 • 3. místo - Sára Sakalíková a Barbora Bohušová

Absolutní vítězkou se podle nejhlasitějšího potlesku publika stala Marie Galičáková, která pro své oddělení získala putovní sošku Zlaté noty. Všichni účastníci byli odměněni sladkostí. Už se těšíme na pěvecké výkony v dalším ročníku.

Zlatá nota 2022 (fotogalerie)

zlata-nota-22.jpg
Karneval 2022

Před jarními prázdninami 2022 si děti naší školní družiny užily karneval. V odpoledních hodinách je čekalo spoustu soutěží, tance, zábavy a hlavně samozřejmě ocenění nejoriginálnějších masek.

Karneval (fotogalerie)

sd-karneval-22.jpg
Celodružinová hra - Obrázková řeč

Naše celodružinová hra, která se konala v měsíci únoru 2022, se tentokrát uskutečnila v prostorách ŠD. Každému oddělení nejprve dorazil dopis s příběhem, který připravil soutěžící na to, co je bude čekat, a vtáhl je do děje. Po vysvětlení pravidel se děti v jednotlivých odděleních rozdělily do čtyř týmů. Každá skupinka získala obrázek, který měla co nejdříve a dobře vybarvit. Nebylo to ale tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Správné barvy hledali malí námořníci podle určitých symbolů a čísel, které byly umístěny na chodbě, v šatně a na WC školní družiny. Nejrychlejšími hledači se staly děti z druhého oddělení, které získaly nejvíce bodů. Nutno ale říci, že se všichni hodně snažili a obrázky měli moc povedené.

Vítězi kola - 2. oddělení

Obrázková řeč (fotogalerie)

sd-obrrec-22.jpg
Celodružinová hra - Zimní olympiáda 2022

Letošní zimní olympijské hry se konaly nejen v čínském Pekingu, ale olympiáda proběhla i v naší školní družině. Každé oddělení tvořilo tým, který si poměřil své síly s ostatními v pěti disciplínách. A jaké to byly? Naše malé olympioniky čekal hod sněhovou koulí, curling, skok na lyžích bez lyží, slalomová jízda na „bobech“ (na skateboardu) a střelba hokejkou do brány.

Souboj to byl vyrovnaný, sportovci a sportovkyně do toho dávali opravdu vše. Po sečtení všech bodů a medailí z jednotlivých disciplín vyhrálo třetí oddělení, které získalo putovní pohár. Olympiáda byla zároveň i naší lednovou celodružinovou hrou, takže se toto vítězné oddělení výrazně bodově posunulo na mapě za pokladem.

Výsledky Zimní olympiády:

 • 1. místo - 3. oddělení
 • 2. místo - 5. oddělení
 • 3. místo - 4. oddělení
 • 4. místo - 1. oddělení
 • 5. místo - 2. oddělení

Už teď jsme zvědaví, kdo získá olympijský pohár příští rok.

Vítězi kola - 3. oddělení

Zimní olympiáda (fotogalerie)

sd-zimolympiada-22.jpg
Ukázková hodina juda

V úterý 08. února 2022 byla pro děti školní družiny připravena ukázková lekce juda. Děti si tak mohly vyzkoušet bojové techniky tohoto sportu a rozhodnou se, zda budou tento kroužek navštěvovat pravidelně. 

Ukázková hodina juda (fotogalerie)

sd-judo-22.jpg
Novoročenky pro Domov seniorů Kamenec

Před námi je nový rok 2022 a snad to bude rok šťastnější než ten předchozí, kdy covidová doba smutně zasáhla v mnoha našich rodinách. Také proto se děti z naší družiny rozhodly vykouzlit úsměv na tváři babičkám a dědečkům ve svém okolí a  první lednové dny věnovaly tvorbě novoročenek pro Domov seniorů Kamenec. Chtěly jim  touto cestou poděkovat a ukázat, že na ně stále někdo myslí. Přání potěšila klienty Domova seniorů a my jsme odcházeli s dobrým pocitem v srdci, malým pohoštěním a hlavně rozhodnutím brzy se znovu se staroušky sejít.

sd-novorocenky-22.jpg
Družina hledá talent - 1. ročník

Ve středu 26. ledna 2022 jsme u nás ve školní družině pořádali první ročník soutěže „Družina hledá talent“. Zájemců, kteří chtěli ostatním ukázat svůj um, bylo opravdu hodně. Proto se v každém oddělení nejdříve uskutečnilo semifinále, ze kterého tři nejlepší postoupili do celodružinového finále. Odborná porota to vůbec neměla jednoduché, protože čísla, která si děti připravily, byla opravdu originální a zajímavá.

Napínavou soutěž vyhrála gymnastka Eliška Č., jež od poroty získala plný počet bodů. Na druhém místě skončily Laura E., která také předváděla gymnastiku, a Emílie B., jež si připravila tanec s gymnastickými kruhy. Třetí místo obsadily Edith T. s recitací a Aneta S. s hrou na flétnu. Kromě těchto vystoupení jsme mohli vidět a slyšet například zpěv, vědecký pokus, vyprávění vtipů nebo nejrůznější tance. Už se těšíme na další ročník!

Družina hledá talent (fotogalerie)

sd-talent-22.jpg
Posezení u vánočního stromečku

Poslední školní den před Vánoci 22. prosince 2021 jsme u nás ve ŠD prožívali ve svátečním duchu. Odpoledne jsme se všichni společně sešli při vánoční besídce. Děvčata a chlapci z každého oddělení si připravili program, který předvedli ostatním. Někteří nám zatančili, jiní zazpívali, seznámili nás se zvyky, které jsme si i vyzkoušeli, či nám ztvárnili příběh s vánoční tématikou a zarecitovali básničky. Poté jsme se přesunuli ke stromečku, pod kterým na nás čekaly krásné dárečky. Každé oddělení dostalo nové hry. Už teď se moc těšíme, až je v lednu vyzkoušíme. Nakonec proběhla ochutnávka cukroví. Příjemně jsme se tak před vánočními svátky a příchodem nového roku naladili.

Posezení u vánočního stromečku (fotogalerie)

sd-stromecek-21.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | Vše
nahoru