Nastavení cookies
Putování vesmírem III. – Zásobování planet

Naše listopadová celodružinová hra tentokrát proběhla ve vnitřních prostorách školy - a to v malé tělocvičně. Úkolem malých kosmonautů bylo pro svoji planetu co nejrychleji obstarat zásoby věcí z vesmírného obchodu. Měli k tomu k dispozici nákupní seznam, leták s produkty, nůžky a lepidlo. Chlapci a děvčata se v týmu prostřídali a po každém kole jsme znali pořadí, jak kdo skončil. Nakonec se výsledky sečetly a celé listopadové klání dopadlo takto:

 • 1. místo - Modrý tým
 • 2. místo - Zelený tým
 • 3. místo - Oranžový tým
 • 4. místo - Žlutý tým
 • 5. místo - Červený tým

Prosincový souboj se už ponese ve vánočním duchu, tak se budeme moc těšit!

Zásobování planet - fotogalerie

20231115_140055.jpg
Do Minikina na "Rakeťáka"

Ve čtvrtek 2. listopadu 2023 vyrazily děti naší ŠD s paními vychovatelkami za kulturou. Jelikož byl zájem děvčat a chlapců opravdu veliký, další část malých diváků šla v pátek 10. listopadu 2023.

Vybraly jsme film, který se nám hodí do našeho celoročního tématu o vesmíru, a to „Rakeťák“. V Minikině se dětem velice líbilo a promítání si moc užily.

20231110_134241.jpg
Halloweenská párty

Halloween se slaví 31. října a právě v posledním říjnovém dnu jsme v naší školní družině uspořádali párty k tomuto svátku. Děti (a spolu s nimi také paní vychovatelky a slečny praktikantky) se převlékly do nejrůznějších kostýmů a odpoledne si společně zatančily v tělocvičně školy. Nechybělo ani vyrábění netopýrů z papíru nebo soutěže, za které mohli chlapci a děvčata získat něco dobrého na zub. Na konci naší párty proběhlo slavnostní vyhodnocení soutěže o „Nej dýni“.

Tak laďte už své kostýmy, ať se máme příští rok opět na co těšit!

Halloweenská párty - fotogalerie

sd-halloween-23.jpg
Soutěž o "Nej dýni" - 2023

V rámci Halloweenu 2023 jsme ve ŠD vyhlásili soutěž o „Nej dýni“. V pondělí a úterý daného říjnového týdne mohli kluci a holky nosit své výtvory, které se pak staly součástí vydařené výstavy u sekretariátu naší školy. Nádherných dýní se sešlo opravdu hodně a vybrat tu „nej“ byl velký oříšek. Toho se společně se svými paní učitelkami a pany učiteli nakonec ujaly všechny třídy 1. stupně. Vyhodnocení a předání odměn pak proběhlo v rámci „Halloweenské párty“ v tělocvičně školy.

Autoři Nej dýní 2023:

 • Lukáš Kawecki,1. A
 • Klaudie Gavláková, 4. C
 • Julie Pilařová, 2. A
 • Štěpán Coufalík, 1. C
 • Annabella Šalamonová, 1. B
 • Elen Vaňková, 1. C
 • Veronika Komačková, 2. C

Vítězům gratulujeme! Všechny dýně byly opravdu moc krásné. Také děkujeme za hojnou účast. Výtvory, včetně těch vítězných, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Soutěž o "Nej dýni" - fotogalerie

nejdyne-23.jpg
Putování vesmírem II. – Vesmírná motanice

Při naší říjnové celodružinové hře jsme využili hezkého počasí, a proto jsme ji uspořádali na hřišti školy. Na herní plochu bylo umístěno 10 různých planet, rozlišených barevně a číselně. Úkolem našich malých kosmonautů bylo jednotlivě oběhnout dané planety, které dostali na své kartičce před začátkem souboje. Děti v této hře prokázaly svou rychlost a také orientaci v prostoru.

Celkem proběhlo pět kol, takže výsledky nebyly vůbec jednoznačné. Nakonec se týmy umístily následovně:

 • 1. místo - Oranžový tým - 19,5 b.
 • 2. místo - Červený tým - 18 b.
 • 3. místo - Modrý tým - 14,5 b.
 • 4. místo - Zelený tým - 12 b.
 • 5. místo - Žlutý tým - 11 b.

Jsme zvědaví, jak dopadne další klání, které nás bude čekat v listopadu.

Vesmírná motanice - fotogalerie

20231020_135759x.jpg
Drakiáda

Když plánujete akci, jakou je Drakiáda, dopředu nevíte, zda na ni bude vhodné počasí - a to hlavně dostatečný vítr. Ve středu 18. října 2023, kdy jsme pouštění draků ve školní družině pořádali, nám sice krásně svítilo sluníčko, avšak větrné podmínky nebyly úplně ideální.

Přesto jsme to společně s dětmi a jejich rodiči vyrazili zkusit a draky pouštěli vzadu na kopci v Komenského sadech. Někteří draci se udrželi ve vzduchu opravdu hodně dlouho. Děti, kterým se to povedlo, byly oceněny diplomem a drobným dárkem na památku. Všichni účastnici pak dostali sladkou odměnu a pamětní list.

Poděkování si zaslouží rodiče (i jiní rodinní příslušníci), kteří se této akce zúčastnili. Hodnotíme ji jako povedenou a těšíme se na další Drakiádu v příštím roce!

Drakiáda - fotogalerie

20231018_153038x.jpg
Jedeme na zelenou

S našimi prvňáčky ze školní družiny jsme navštívíli dopravní hřiště. Nejprve nás paní policistky seznámily s pravidly silničního provozu a poté jame už na kolech a koloběžkách vyrazili na hřiště.

Jedeme na zelenou - fotogalerie

sd-jedeme-zelena-01.jpg
Putování vesmírem I. - Začínáme

Jak se již stalo pravidlem, také letos nás v ŠD čeká celoroční hra. Jelikož se tentokrát celý náš školní rok ponese ve znamení „Putování vesmírem“, bude se i celodružinový turnaj týkat právě tohoto kosmického tématu.

V měsíci září 2023 jsme naši hru nejprve zahájili tím, že se děti z jednotlivých oddělení rozdělily do týmů podle pěti barev raket. Každý dostal svého papírového kosmonauta, kterého si vymaloval příslušnou barvou svého družstva.

Jakmile dívky a chlapci věděli, za který oddíl budou letos bojovat, mohli jsme se pustit do prvního úkolu letošního roku. Tím bylo vymyšlení návrhu a kresba vesmírného plavidla (temperovými barvami), které bude takovým jejich „maskotem“ při každém nástupu na další hry. Po výtvarné činnosti naše malé kosmonauty čekalo ještě přemýšlení o názvu jejich týmu.

Všichni první úkol krásně zvládli, vyzkoušeli si spolupráci v nových družstvech a už se těší na další říjnovou hru!

Putování vesmírem I. - Začínáme - fotogalerie

20230921_145206.jpg
Loučení s létem 2023

Na děti školní družiny se 14. září 2023 usmálo sluníčko a mohly se tak definitivně rozloučit s létem sjížděním řeky Ostravice na raftech. Jelikož bylo v řece dost vody, byl letošní sjezd za odměnu. Úsek od Slezskoostravského hradu až do Koblova zvládly v rekordním čase. Jak se jim plavba líbila, můžete vidět na fotečkách.  

Loučení s létem - fotogalerie

sd-rafty-23-3.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru