Nastavení cookies
Drakiáda 2022

Když plánujete akci, jakou je Drakiáda, dopředu nevíte, zda na ni bude vhodné počasí – a hlavně dostatečný vítr. Nám štěstí přálo, jelikož v úterý 18. října 2022, kdy jsme tuto akci ve ŠD pořádali, nejen pořádně foukalo, ale i krásně svítilo sluníčko.
Draky jsme společně s dětmi a jejich rodiči pouštěli vzadu na kopci v Komenského sadech. Všichni účastníci dostali sladkou odměnu a pamětní list. Ti, kteří svého draka udrželi ve vzduchu létat nejdéle a nejvýše, byli navíc oceněni diplomem a drobným dárkem na památku.
Děkujeme rodičům, kteří se této akce se svým potomkem zúčastnili. Hodnotíme ji jako povedenou a těšíme se na příští rok.

Drakiáda - fotogalerie

sd-drakiada-22.jpg
Minikino - Croodsovi 2
V pátek 7. října 2022 vyrazily děti naší ŠD s paní vychovatelkami za kulturou. Jelikož byl zájem opravdu veliký, další část malých diváků šla ve čtvrtek 13. října 2022. Vybraly jsme film, který se nám hodí do našeho celoročního tématu o pravěku a to Croodsovi - Nový věk. V Minikině se dětem velice líbilo a promítání si moc užily.
sd-minikino-22.jpg
Výroba originálních tašek

Děti naší ŠD měly možnost vyrobit si zajímavý doplněk, do kterého mohou ukládat převlečení na pobyt venku (případně jakékoliv jiné věci) - a to plátěnou tašku s originálním obrázkem. Jelikož se naše celoroční téma váže k pravěku, každý si na svou tašku pomocí šablony nakreslil podle družstva, do kterého patří v našem celodružinovém souboji, dinosaura. A tak nám krásné výtvory, které mají děti pověšené u svých oddělení, nyní zdobí chodbu ŠD. Děvčata a chlapci v nich mají převážně své převlečení „na ven“.

Výroba originálních tašek - fotogalerie

sd-tasky-22.jpg
Jedeme na zelenou

Děti 1. ročníku školní družiny si v říjnu 2022 vyzkoušely jízdu na kole podle pravidel silničního provozu na Dopravním hřišti na ul. Orebitská v Ostravě. Strážnice MP Ostrava s dětmi prošly jednotlivé značky a vysvětlily jim, jak jezdit na světelné křižovatce a kruhovém objezdu. Jak to děti zvládly, se můžete podívat na fotkách.  

Jedeme na zelenou - fotogalerie

sd-jedeme-22.jpg
Cesty do pravěku I. - celodružinový turnaj

Jak se již stalo pravidlem, také letos nás v ŠD čeká celoroční hra. Jelikož se tentokrát celý náš školní rok ponese ve znamení „Cesty do pravěku“, bude se i celodružinový turnaj týkat právě tohoto období, plného dinosaurů a pravěkých lidí.
V měsíci září 2022 jsme naši celoroční hru zahájili prvním úkolem. Děti z jednotlivých oddělení se rozdělily do týmů podle pěti dinosaurů. Nejprve si každý svého pravěkého tvora vymaloval příslušnou barvou. Jakmile dívky a chlapci věděli, za kterého dinosaura letos budou bojovat, přesunuli jsme se do malé tělocvičny, kde na děti čekal první společný úkol v týmech. Děvčata a chlapci sbírali své dinosaury, rozmístěné po herně, a lepili je na papír. Poté pro ně měli ve své skupině společně vymyslet přiléhavé jméno. Ale pozor – co nejtišeji!
Všichni první úkol krásně zvládli, vyzkoušeli si spolupráci v nových družstvech a už se těší na další říjnovou hru!

Cesty do pravěku I. - fotogalerie

sd-zacatek-22-23.jpg
Rozlučka s létem - rafty

Na děti školní družiny se v pátek 23. 9. 2022 usmálo sluníčko a mohly se tak definitivně rozloučit s létem sjížděním řeky Ostravice na raftech. Jelikož bylo v řece dost vody, byl letošní sjezd za odměnu. Úsek od Slezskoostravského hradu až do Koblova zvládly v rekordním čase. Jak se jim plavba líbila, můžete vidět na fotečkách.  

Rozlučka s létem - fotogalerie

sd-rafty-22-09.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru