Nastavení cookies
Rafťáci

„Hurá prázdniny!“ S tímto heslem si žáci 2. a 3. tříd školní družiny užili akci, kdy sjížděli řeku Ostravice na raftech. Jejich plavba začala u Slezskoostravského hradu a vylodili se až v Koblově za soutokem řeky Odry a Ostravice. U splavu je přišli podpořit prvňáčci. Pozdravili se vodáckým pokřikem Ahoj a pokračovali dál. Sluníčko je hřálo do zad a cesta jim rychle utíkala. Všechny děti dopluly v pořádku a už se těší na další dobrodružství.  

Rafťáci (fotogalerie)

sd-prazdniny-22.jpg
Pensilvadar - 1. oddělení

Ve čtvrtek 16. června 2022 navštívilo 1. oddělení ŠD s p. vychovatelkou Irenou Klozovou chovatelskou stanici německých ovčáků PENSILVADAR v Rychvaldu.

Pensilvadar (fotogalerie)

sd-pensilvadar-22.jpg
Rozloučení třeťáků se ŠD

Žáci třetích tříd navštěvují školní družinu většinou posledním rokem, jelikož u čtvrťáků to již z kapacitních důvodů není možné. Rozhodli jsme se proto pro ně uspořádat „rozloučení“ formou přespávání ve škole s programem.
Odpoledne jsme společně vyrazili na nedaleký ranč SK Mušketýr, který se nachází pod haldou Ema. Původně jsme měli domluvenou projížďku na koních, ale kvůli nevlídnému počasí proběhla pouze prohlídka koníčků a stájí. Poté jsme si v přístřešku v areálu opekli špekáčky a navrátili se do školy, kde nás v týmech čekala „úniková hra“ po všech patrech budovy. Po splnění a „uniknutí“ se děti převlékly do pyžama, ale spát se ještě nešlo! Bylo pro ně připravené překvapení - pasování na „Absolventa ŠD“, kde děvčata a chlapci dostali šerpu a taky pamětní list. U některých se dokonce objevily i slzičky dojetí. Po pasování se konala velká pyžamová party, která byla pěknou tečkou za vydařeným dnem. Poté se každý zavrtal do svého spacáku a šlo se na kutě. Ráno nás čekala snídaně připravená ve školní jídelně.

Rozloučení s třeťáky (fotogalerie)

sd-prespavacka-22.jpg
Den dětí 2022

Dne 1. června 2022 pořádalo SRPŠ při ZŠ Slezská Ostrava, Bohumínská 72 ve spolupráci se školou Den dětí. Dne se zúčastnili žáci prvního stupně. Akce se konala ve venkovních prostorech školy za pěkného počasí. Účast byla veliká, postupně se přidávali i rodiče dětí. Bylo zajištěno základní občerstvení, a kdo chtěl, mohl si na školní zahradě také opéct špekáčky. Pro děti bylo přichystáno celkem 12 soutěžních stanovišť. Když dítě všechna absolvovalo, dostalo dárkový balíček. Den dětí zahájilo vystoupení žáků, kteří nám předvedli aerobik. V průběhu odpoledne nás také navštívili záchranáři se svými psy a předvedli své dovednosti. Během celého odpoledne byla také přítomna paní Markéta Hovjacká a její koně z klubu Mušketýr. Nakonec ještě dorazili se svým autem dopravní policisté a děti mohly nahlédnout do policejního vozu.

Chceme poděkovat paní ředitelce Mgr. Lence Matuškové za poskytnutí prostor školy a mobiliáře, dále paní vychovatelce Mgr. Zuzaně Sviderské, která pomáhala s přípravou soutěží pro žáky, a také učitelům a zástupcům žákovského parlamentu, kteří pomáhali na různých stanovištích.

Podle šťastných výrazů dětí musíme hodnotit akci jako vydařenou a těšíme se na další podobné aktivity.

Den dětí (fotogalerie)

sd-dendeti-223.jpg
Jedeme na zelenou!

V měsíci květnu 2022 opět děti 1. tříd školní družiny navštívily dětské dopravní hřiště na ul. Orebitské v Ostravě. Celkem úspěšně zvládaly dopravní situace a také poznávání dopravních značek jim nedělalo problém. Už teď se děti těší, až se projedou na kole o prázdninách s maminkou a tatínkem. Snad si něco zapamatují.  

Jedeme na zelenou (fotogalerie)

sd-jedeme-22.jpg
Celodružinová hra - Korálové útesy

V pokračování naší celodružinové hry museli tentokrát malí námořníci a námořnice překonávat „korálové útesy“, aby se dostali zase o kousek blíž k pokladu, který je na konci školního roku čeká. Všechny děti z každého oddělení měly za úkol na čas správně projít trasu, která byla nakreslená na hřišti školy, aniž by jim cestu zkřížil nějaký „mořský živočich“. V tom případě se pak musely vrátit na start a dráhu projít znovu. V této hře si děvčata a chlapci procvičili paměť, rychlost a týmovou spolupráci.
Všichni si vedli moc dobře, ale nejvíc zazářili prvňáčci z prvního oddělení, kteří měli nejrychlejší čas.

Korálové útesy (fotogalerie)

sd-utesy-22.jpg
Hasičské muzeum - exkurze

V pátek 13. května 2022 se část dětí naší ŠD společně s paní vychovatelkou podívala do Hasičského muzea města Ostravy, které se nachází v Ostravě-Přívoze. Na začátku hodinové komentované prohlídky holky a kluci nejprve zhlédli krátký film o tomto muzeu, dále se od paní průvodkyně dozvěděli něco z historie hasičství, byla jim ukázána současná technika či pracoviště Integrovaného bezpečnostního centra. Dále si také děti mohly vyzkoušet nejrůznější modelové situace, které hasiči při svém zaměstnání zažívají. Exkurze byla velice zajímavá, určitě tam naše ŠD zase někdy zavítá.

Hasičské muzeum (fotogalerie)

sd-hasici-22.jpg
Čarodějnický rej 2022

Již delší dobu je 30. duben spojen s tradicí pálení čarodějnic. My jsme sice v naší školní družině čarodějnici neupalovali, ale v pátek 29. dubna 2022 jsme pro děti uspořádali „Čarodějnický rej“.
Kluci, děvčata i paní vychovatelky se proměnili v čarodějky a čaroděje, oblékli se do kostýmů a společně si na zahradě školy zatančili a zasoutěžili. Také jsme si povídali o tomto zvyku. Nakonec proběhl společný „rituál“ kolem naší vytvořené čarodějnice, kde jsme se všichni hezky rozloučili.

Čarodejnický rej (fotogalerie)

sd-carodejnice-22.jpg
Den Země 2022

V pátek 22. dubna 2022 se slavil Den Země. V naší školní družině jsme se ekologii, s tímto dnem úzce spojenou, věnovali po celý týden. Paní vychovatelky se s dětmi bavily o třídění odpadků, vyráběly nejrůznější koláže, náramky a obrázky se zeměkoulí, četly si ekologickou pohádku nebo luštily kvízy a hlavolamy. 

V pátek jsme společně vyrazili do nedalekého parku Komenského sady, kde si Středisko volného času Ostrava – Moravská Ostrava připravilo k tomuto svátku pro veřejnost zábavný a vzdělávací program. Děvčata a chlapci plnili úkoly, za které na stanovištích sbírali razítka, a zaplněnou kartičku poté vyměnili za odměny. Dále si holky a kluci mohli vyzkoušet nejrůznější pokusy, dozvěděli se spoustu nových informací, vytvořili si rozmanité výrobky nebo si zaskákali na trampolínách. Touto vydařenou akcí, na které se dětem velmi líbilo, jsme pěkně zakončili celý týden věnovaný naší planetě.

Den Země (fotogalerie)

sd-den-zeme-22.jpg
Velikonoční dílničky

V úterý 12. dubna 2022 jsme u nás ve ŠD v odpoledních hodinách pořádali dílničky, kdy si rodiče, kteří měli zájem, mohli i s dětmi vytvořit nejrůznější velikonoční výrobky a ty si pak odnést domů. Celkem bylo připraveno 5 stanovišť, která měli maminky a tátové se svými potomky možnost navštívit. U toho mohli načerpat jarní atmosféru, popovídat si a dát si něco dobrého na zub. Ke kávě či čaji totiž děti za pomoci paní vychovatelky upekly mrkvový dort a také připravily jednohubky s ředkvičkovou pomazánkou.
Děkujeme rodičům, kteří dorazili, a také dětem ze školního parlamentu za pomoc. Potěšilo nás, že o akci byl dost velký zájem. Strávili jsme velmi příjemné předvelikonoční odpoledne a určitě chceme tuto tradici přenést i na další roky.

Velikonoční dílničky (fotogalerie)

sd-velikonoce-22.png
Celodružinová hra - Ostrov lidojedů

Naše celodružinová hra, která se uskutečnila na konci měsíce března 2022, nás přenesla na „Ostrov lidojedů“. Malí námořníci a piráti měli za úkol hledat podle obdrženého dopisu od námořníka Sama ukryté kosti, aby mohli poskládat lidskou kostru. Nebylo to však tak jednoduché, kostí bylo víc, a proto jen opravdoví znalci mohli bezchybně kostlivce seskládat. Klání bylo na čas a těmi nejrychlejšími se staly děti z pátého oddělení.

Ostrov lidojedů (fotogalerie)

sd-lidojedi-22.jpg
Piráti a námořníci - knihovna Přívoz

V pondělí 11. dubna 2022 jsme s prvňáčky navštívili knihovnu v Přívoze, kde si paní knihovnice pro nás připravila program na téma "Piráti a námořníci". Nejdříve si děti ve skupinkách vymyslely název své pirátské lodě, vytvořily vlajku a pak hledaly cestu k pokladu. Na závěr jsme všichni obdrželi na památku malou mořskou mušli. 

Piráti a námořníci (fotogalerie)

sd-privoz-22.jpg
Zlatá nota 2022

Ve čtvrtek 24. března 2022 jsme v naší ŠD hledali nejlepší zpěváky a zpěvačky. Už v průběhu týdne proběhla semifinálová kola v jednotlivých odděleních a ty nejpovedenější výkony postoupily do velkého finále. Soutěžilo se ve třech kategoriích – jednotlivci z prvních tříd, jednotlivci z druhých a třetích tříd a skupiny. Odborná porota to neměla vůbec jednoduché. A jak nakonec celé klání dopadlo?

I. kategorie:

 • 1. místo - Marie Galičáková
 • 2. místo - Veronika Fürstová
 • 3. místo - Karina Řehánková

II. kategorie:

 • 1. místo - Eliška Černická
 • 2. místo - Laura Hanudelová
 • 3. místo - Jan Kratina

III. kategorie:

 • 1. místo - Amálie Tvardková a Aneta Stešnerová
 • 2. místo - Laura Maršálková a Barbora Mikulenková
 • 3. místo - Sára Sakalíková a Barbora Bohušová

Absolutní vítězkou se podle nejhlasitějšího potlesku publika stala Marie Galičáková, která pro své oddělení získala putovní sošku Zlaté noty. Všichni účastníci byli odměněni sladkostí. Už se těšíme na pěvecké výkony v dalším ročníku.

Zlatá nota 2022 (fotogalerie)

zlata-nota-22.jpg
Karneval 2022

Před jarními prázdninami 2022 si děti naší školní družiny užily karneval. V odpoledních hodinách je čekalo spoustu soutěží, tance, zábavy a hlavně samozřejmě ocenění nejoriginálnějších masek.

Karneval (fotogalerie)

sd-karneval-22.jpg
Celodružinová hra - Obrázková řeč

Naše celodružinová hra, která se konala v měsíci únoru 2022, se tentokrát uskutečnila v prostorách ŠD. Každému oddělení nejprve dorazil dopis s příběhem, který připravil soutěžící na to, co je bude čekat, a vtáhl je do děje. Po vysvětlení pravidel se děti v jednotlivých odděleních rozdělily do čtyř týmů. Každá skupinka získala obrázek, který měla co nejdříve a dobře vybarvit. Nebylo to ale tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Správné barvy hledali malí námořníci podle určitých symbolů a čísel, které byly umístěny na chodbě, v šatně a na WC školní družiny. Nejrychlejšími hledači se staly děti z druhého oddělení, které získaly nejvíce bodů. Nutno ale říci, že se všichni hodně snažili a obrázky měli moc povedené.

Vítězi kola - 2. oddělení

Obrázková řeč (fotogalerie)

sd-obrrec-22.jpg
Celodružinová hra - Zimní olympiáda 2022

Letošní zimní olympijské hry se konaly nejen v čínském Pekingu, ale olympiáda proběhla i v naší školní družině. Každé oddělení tvořilo tým, který si poměřil své síly s ostatními v pěti disciplínách. A jaké to byly? Naše malé olympioniky čekal hod sněhovou koulí, curling, skok na lyžích bez lyží, slalomová jízda na „bobech“ (na skateboardu) a střelba hokejkou do brány.

Souboj to byl vyrovnaný, sportovci a sportovkyně do toho dávali opravdu vše. Po sečtení všech bodů a medailí z jednotlivých disciplín vyhrálo třetí oddělení, které získalo putovní pohár. Olympiáda byla zároveň i naší lednovou celodružinovou hrou, takže se toto vítězné oddělení výrazně bodově posunulo na mapě za pokladem.

Výsledky Zimní olympiády:

 • 1. místo - 3. oddělení
 • 2. místo - 5. oddělení
 • 3. místo - 4. oddělení
 • 4. místo - 1. oddělení
 • 5. místo - 2. oddělení

Už teď jsme zvědaví, kdo získá olympijský pohár příští rok.

Vítězi kola - 3. oddělení

Zimní olympiáda (fotogalerie)

sd-zimolympiada-22.jpg
Ukázková hodina juda

V úterý 08. února 2022 byla pro děti školní družiny připravena ukázková lekce juda. Děti si tak mohly vyzkoušet bojové techniky tohoto sportu a rozhodnou se, zda budou tento kroužek navštěvovat pravidelně. 

Ukázková hodina juda (fotogalerie)

sd-judo-22.jpg
Novoročenky pro Domov seniorů Kamenec

Před námi je nový rok 2022 a snad to bude rok šťastnější než ten předchozí, kdy covidová doba smutně zasáhla v mnoha našich rodinách. Také proto se děti z naší družiny rozhodly vykouzlit úsměv na tváři babičkám a dědečkům ve svém okolí a  první lednové dny věnovaly tvorbě novoročenek pro Domov seniorů Kamenec. Chtěly jim  touto cestou poděkovat a ukázat, že na ně stále někdo myslí. Přání potěšila klienty Domova seniorů a my jsme odcházeli s dobrým pocitem v srdci, malým pohoštěním a hlavně rozhodnutím brzy se znovu se staroušky sejít.

sd-novorocenky-22.jpg
Družina hledá talent - 1. ročník

Ve středu 26. ledna 2022 jsme u nás ve školní družině pořádali první ročník soutěže „Družina hledá talent“. Zájemců, kteří chtěli ostatním ukázat svůj um, bylo opravdu hodně. Proto se v každém oddělení nejdříve uskutečnilo semifinále, ze kterého tři nejlepší postoupili do celodružinového finále. Odborná porota to vůbec neměla jednoduché, protože čísla, která si děti připravily, byla opravdu originální a zajímavá.

Napínavou soutěž vyhrála gymnastka Eliška Č., jež od poroty získala plný počet bodů. Na druhém místě skončily Laura E., která také předváděla gymnastiku, a Emílie B., jež si připravila tanec s gymnastickými kruhy. Třetí místo obsadily Edith T. s recitací a Aneta S. s hrou na flétnu. Kromě těchto vystoupení jsme mohli vidět a slyšet například zpěv, vědecký pokus, vyprávění vtipů nebo nejrůznější tance. Už se těšíme na další ročník!

Družina hledá talent (fotogalerie)

sd-talent-22.jpg
Posezení u vánočního stromečku

Poslední školní den před Vánoci 22. prosince 2021 jsme u nás ve ŠD prožívali ve svátečním duchu. Odpoledne jsme se všichni společně sešli při vánoční besídce. Děvčata a chlapci z každého oddělení si připravili program, který předvedli ostatním. Někteří nám zatančili, jiní zazpívali, seznámili nás se zvyky, které jsme si i vyzkoušeli, či nám ztvárnili příběh s vánoční tématikou a zarecitovali básničky. Poté jsme se přesunuli ke stromečku, pod kterým na nás čekaly krásné dárečky. Každé oddělení dostalo nové hry. Už teď se moc těšíme, až je v lednu vyzkoušíme. Nakonec proběhla ochutnávka cukroví. Příjemně jsme se tak před vánočními svátky a příchodem nového roku naladili.

Posezení u vánočního stromečku (fotogalerie)

sd-stromecek-21.jpg
Předvánoční čas

K Vánocům, kromě jiného, patří neodmyslitelně cukroví. Proto jsme se v naší školní družině rozhodli udělat si jeho nepečenou variantu. Každé oddělení si vybralo jeden druh a společně s paní vychovatelkami se do toho cukrářky a cukráři s velkým nadšením pustili. A co děti tvořily? Nejrůznější kuličky – kokosové, oplatkové, s rumovým aroma nebo také vosí úlky ve tvaru andílků. Nakonec proběhla velká ochutnávka výtvorů, které se opravdu, ale opravdu povedly.

Kromě výroby cukroví tvořili malí šikulové v předvánočním čase ve ŠD také nejrůznější přáníčka a zimní obrázky, originální vánoční baňky, mýdla či soli do koupele, takže se zabavil skutečně každý.

Předvánoční čas (fotogalerie)

sd-pecení-21.jpg
Celodružinová hra - Vánoční hodování

Naše čtvrté kolo celodružinového turnaje se uskutečnilo v prosinci 2021 a bylo pojmenováno „Vánoční hodování“. Malí námořnici a piráti dostali nejprve dopis s příběhem a s úkolem, co je bude čekat. Až byli se vším seznámeni, na zahradě školy se pustili do hledání lístečků s obrázky různých potravin, které museli na „ostrově“ najít nebo si je ulovit. Ale pozor – nacházely se mezi nimi i jedovaté kousky, za které se odečítaly body. Nejlepšími lovci se staly děti ze čtvrtého oddělení, které se nejdále posunuly na naší mapě za pokladem.

Vítězi kola - 4. oddělení

Vánoční hodování (fotogalerie)

sd-hodovani-21.jpg
Turnaj - Mikádo

Každý rok máme v naší školní družině turnaj v nějaké stolní hře. Letos bylo vybráno MIKÁDO. Některé děti tuto hru hrály poprvé v životě, ale nutno říci, že je hned zaujala. Nejprve si každé oddělení udělalo svůj turnaj a poté si jednotliví vítězi zahráli mezi sebou.

Výsledky souboje plného napětí a soustředění:

 • 1. místo - Barbora Bohušová, 3. oddělení
 • 2. místo - Jakub Kratina, 1. oddělení
 • 3. místo - Amálie Tvardková, 5. oddělení.

Vítězové se mohou těšit z odměny a z diplomu.

Turnaj - Mikádo (fotogalerie)

sd-mikado-22.jpg
Polytechnický workshop

Koncem roku 2021 se děti z naší ŠD zúčastnily polytechnických workshopů realizovaných prostřednictvím projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Ostrava II. Celkem proběhly čtyři workshopy, které byly zdarma.

První s názvem Kouzelný oxid zajistila Dolní oblast Vítkovic. Děti si vyzkoušely jednoduché chemické pokusy. Druhý organizovalo Tieto Evry, které mělo připraveno ROBO den. Chlapce a děvčata zaujala práce s malými robotky, pro něž nakreslili dráhy a následně stopovali, za jak dlouho ji projedou. Třetím workshopem byla práce se dřevem. Malí šikulové dostali dřevěné polotovary, které smirkovali, lepili a následně vytvořili krásnou vánoční hvězdu. Tu si poté odnesli domů. Ve čtvrtém děti navštívily mobilní planetárium. V tělocvičně školy se postavila promítací kopule, v níž bylo možné sledovat hvězdnou oblohu a také filmy o hvězdách, planetách atd.

Malí účastníci se na workshopy těšili a moc je bavily. Děkujeme za jejich realizaci a určitě přivítáme, pokud bude možnost účastnit se i dalších obdobných.

Polytechnický workshop (fotogalerie)

sd-polytechnika-22.jpg
Divadélko Ententýky

Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 k nám do školní družiny přijelo Divadélko Ententýky. Děti zhlédly pohádku „Veverka Terka, myška Klárka a drak Karlík“. Jednalo se o veselá dobrodružství Klárky a Terky, ovšem důležitou roli rovněž hrálo kamarádství, vzájemná pomoc a správné čištění zubů. Holky a kluci se u představení parádně odreagovali, zapojovali se do příběhu a taky se u toho hodně nasmáli.

Divadélko Ententýky (fotogalerie)

sd-ententyky-21.jpg
Ekologické tvůrčí dílny - 14. ročník - EKO plavidla

Od pondělí 15. do pátku 19. listopadu 2021 jsme měli naši ŠD v duchu tvoření. Nebylo to však jen tak „obyčejné“ tvoření, ale z nejrůznějších obalů, krabiček, kartonů atd. Jelikož máme celý rok zaměřený na námořníky a piráty, tak i letošní Ekologická tvůrčí dílna byla tomuto tématu přizpůsobena. Děvčata, chlapci a také paní vychovatelky vyráběli nejrůznější lodě, ponorky, čluny, jachty a další plavidla. Na výtvory malých stavitelů se můžete podívat ve fotogalerii. Všichni, kteří se zapojili, byli oceněni malou sladkostí a ti nejlepší diplomem.

Ekologické dílny (fotogalerie)

sd-ekodilny-21.jpg
Halloweenský týden 2021

V týdnu od 1. do 5. listopadu 2021 jsme naši školní družinu neměli v běžném duchu, ale ve speciálním - halloweenském.

Od pondělí jsme si s dětmi povídali, co tento svátek znamená, kdy se slaví či jaké jsou jeho zvyky. Pustili jsme se do tvoření strašidelné výzdoby našich oddělení, kde nám teď visí nejrůznější papíroví netopýři, pavouci, duchové atd. Také jsme dlabali nebo zdobili dýně, které si děti donesly.

V pátek proběhlo slavností vyvrcholení celého tohoto netradičního týdne, kdy děvčata, chlapci i paní vychovatelky vyměnili své klasické oblečení za halloweenské kostýmy a na zahradě školy si užili parádní soutěžení a tančení.

Halloweenský týden (fotogalerie)

sd-hal-21.jpg
Ptačí budky 2021

Ve čtvrtek 04. listopadu 2021 školní družina ve spolupráci se staršími žáky naší školy instalovala v areálu školy budky pro sýkorky. Pokud se vše podaří a ptáčci na jaře naše budky osídlí, podělíme se o naše pozorování malým fotoseriálem.
Držte nám palce.

Ptačí budky (fotogalerie)

sd-budky-21.png
Celodružinová hra - Vlajky

Naším prvním úkolem za měsíc září 2021 v celodružinové hře bylo vytváření vlajky. Každé oddělení pojalo výrobu podle svého a výsledkem jsou originální výtvory, na které se můžete podívat ve fotogalerii.
A jak hodnocení probíhalo? Z každé družinové třídy byly vybrány tři děti, které se staly porotci. „Odborná porota“ pak v tajném hlasování vybírala tu nejlepší vlajku. Po sečtení všech bodů bylo jasné, že vyhrálo 3. oddělení. To se tak pro tyto chvíle posunulo nejdále po naší mapě za pokladem.
Vytvořené vlajky si budeme brát s sebou při každém slavnostním nástupu před další měsíční hrou či úkolem.

Vítězi kola - 3. oddělení

Celodružinová hra - 1. kolo (fotogalerie)

sd-hra-1-21.jpg
Drakiáda 2021

Ve čtvrtek 16. října 2021 se odpoledne konala Drakiáda naší školní družiny. Paní vychovatelky se s dětmi vydaly do nedalekého parku Komenského sady, kde společně pouštěly létající draky. Draků nejrůznějších velikostí a materiálů se sešlo opravdu hodně. Počasí nám přálo, foukal příznivý vítr, takže se dá říct, že se akce vydařila. Všechny děti dostaly pamětní list a malou sladkou odměnu. Ti nejlepší byli oceněni diplomem.
Za pomoc děkujeme žákyním ze školního parlamentu a také rodičům, kteří se přišli nejen podívat, ale děvčatům a chlapcům pomohli i s pouštěním.

Drakiáda (fotogalerie)

sd-drak-21.jpg
Jedeme na zelenou!

Minulý týden zahájily děti školní družiny akci „Jedeme na zelenou!“. Společně s vychovatelkou navštívily dětské dopravní hřiště na ul. Orebitská a se strážníky Městské policie Ostrava si vyzkoušely jízdu na kole podle pravidel silničního provozu. Akce je určená pro děti prvních tříd a hlavním cílem je, aby se naučily základní dopravní značky a bezpečnou jízdu po silnici. 

Jedeme na zelenou (fotogalerie)

sd-zelena-2.jpg
Námořníci a piráti z Kamence - zahájení celoročního turnaje

Prázdniny skončily, máme tady další školní rok a s ním i nový celoroční turnaj v naší družině. Tentokrát ho proplujeme v duchu „Námořníků a pirátů z Kamence“. V pondělí 13. září 2021 proběhlo jeho slavnostní zahájení na zahradě školy. Paní vychovatelky se staly kapitánkami jednotlivých oddělení a z dětí najednou byli námořníci nebo piráti.

Společný nástup jsme začali „hymnou“ Vzhůru na palubu, která nám bude znít před každým měsíčním úkolem/hrou. Poté byli chlapci a děvčata seznámeni s tím, na co se budou moct až do června těšit, a také jim byli představeni mořští živočichové, kteří budou reprezentovat naše jednotlivá oddělení.

Paní vychovatelka Monika Novotná vytvořila krásnou mapu, po které se budeme po splnění úkolů posouvat, až nakonec doplujeme do cíle. Ti nejlepší pak získají poklad!

V galerii se můžete podívat na skvělé snímky z našeho zahájení, které nafotila paní učitelka Liana Svobodová, za což tímto děkujeme.

Námořníci a piráti z Kamence - zahájení (fotogalerie)

sd-pirati-21-01.jpg
Rozlučka s létem

V pátek 10. září 2021 se děti školní družiny rozloučily s létem sjížděním řeky Ostravice na raftech. Společně s vodáckými instruktory zvládly úsek od Slezskoostravského hradu až do Koblova. Malí námořníci si plavbu užívali. V řece bylo hodně vody a sluníčko jim hřálo záda. Jak se jim naše cesta za dobrodružstvím líbila, můžete vidět na fotečkách.  

Rozlučka s létem (fotogalerie)

SD-raft-21.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | Vše
nahoru