Jedeme na zelenou!

Minulý týden zahájily děti školní družiny akci „Jedeme na zelenou!“. Společně s vychovatelkou navštívily dětské dopravní hřiště na ul. Orebitská a se strážníky Městské policie Ostrava si vyzkoušely jízdu na kole podle pravidel silničního provozu. Akce je určená pro děti prvních tříd a hlavním cílem je, aby se naučily základní dopravní značky a bezpečnou jízdu po silnici.

Jedeme na zelenou (fotogalerie)

sd-zelena-2.jpg
Námořníci a piráti z Kamence - zahájení celoročního turnaje

Prázdniny skončily, máme tady další školní rok a s ním i nový celoroční turnaj v naší družině. Tentokrát ho proplujeme v duchu „Námořníků a pirátů z Kamence“. V pondělí 13. září 2021 proběhlo jeho slavnostní zahájení na zahradě školy. Paní vychovatelky se staly kapitánkami jednotlivých oddělení a z dětí najednou byli námořníci nebo piráti.

Společný nástup jsme začali „hymnou“ Vzhůru na palubu, která nám bude znít před každým měsíčním úkolem/hrou. Poté byli chlapci a děvčata seznámeni s tím, na co se budou moct až do června těšit, a také jim byli představeni mořští živočichové, kteří budou reprezentovat naše jednotlivá oddělení.

Paní vychovatelka Monika Novotná vytvořila krásnou mapu, po které se budeme po splnění úkolů posouvat, až nakonec doplujeme do cíle. Ti nejlepší pak získají poklad!

V galerii se můžete podívat na skvělé snímky z našeho zahájení, které nafotila paní učitelka Liana Svobodová, za což tímto děkujeme.

Námořníci a piráti z Kamence - zahájení (fotogalerie)

sd-pirati-21-01.jpg
Rozlučka s létem

V pátek 10. září 2021 se děti školní družiny rozloučily s létem sjížděním řeky Ostravice na raftech. Společně s vodáckými instruktory zvládly úsek od Slezskoostravského hradu až do Koblova. Malí námořníci si plavbu užívali. V řece bylo hodně vody a sluníčko jim hřálo záda. Jak se jim naše cesta za dobrodružstvím líbila, můžete vidět na fotečkách.

Rozlučka s létem (fotogalerie)

SD-raft-21.jpg