Vítězná vybíjená - obvodní kolo

Po dlouhých dvou letech pořádala naše škola sportovní akci v rámci Asociace školních sportovních klubů. Dne 11. května 2022 se obvodního kola ve vybíjené kategorie II (4. - 5. ročník) zúčastnily tyto školy: ZŠ Šenov, ZŠ Hošťálkovice, ZŠ Nádražní, ZŠ Vratimov a ZŠ Bohumínská (celkem 60 žáků).

Vítěz obvodního kola a postupující do okresního kola (26. května 2022):

ZŠ Slezská Ostrava, Bohumínská

Sestava vítězného týmu:

Petr Schon, Tomáš Krob, Aleš Kuběna, Ondřej Slavický, Evelin Fiedorová, Filip Gryc, Karolína Hartmannová, Jakub Kotásek, Tereza Slezáková, Josef Hic a Adam Venglář

Gratulujeme a držíme palce v okresním kole!

Za pomoc při realizaci této akce všem děkuje vedoucí PKTV Mgr. Dagmar Sládeková Wrobelová.

Projekt - Landek - 3. A

Projektový den prožili naši třeťáci na Landeku, kde za slunečního počasí plnili jeden úkol za druhým. Součástí dne byla i návštěva dolu Anselm, z kterého vyšli jako čertíci a plní zážitků.

Projekt - Landek - fotogalerie

Sportování v SC Ostrava - 3. A

Sportovní akce v SC Ostrava zažila v květnu 2022 třída 3. A. Hezky si zahráli a byli moc spokojení.

Sportování v SC Ostrava - fotogalerie

Pohár Radnice městského obvodu Slezská Ostrava - fotbal chlapci a střelba dívky

V rámci sportovního klání o Pohár starosty se uskutečnil fotbalový turnaj chlapců a střelecký turnaj dívek, kterého se zúčastnily všechny čtyři školy našeho městského obvodu.

Fotbalový turnaj se hrál na přírodní trávě na hřišti TJ Kunčičky. Náš výběr tvořili chlapci z druhého stupně, až na jednu výjimku z „nefotbalových“ tříd. Naši hráči v každém zápase srdnatě bojovali, ale nakonec to po dvou porážkách a jedné výhře stačilo pouze na konečné třetí místo.

Naši nejlepší hráči: Šimon Žila (brankář) a Miroslav Nesnadný hráč v poli).

Sestava družstva: Lukáš Broňák, Daniel Dluhoš, Miroslav Nesnadný, David Podešva, Sebastian Ryška, Matyáš Vosáhlo, Šimon Žila

Průběh turnaje: ZŠ Bohumínská – ZŠ Chrustova 1:2 (góly: Nesnadný) // ZŠ Bohumínská – ZŠ Škrobálkova 0:3 // ZŠ Bohumínská – ZŠ Pěší 4:0 (góly: Broňák 2, Ryška, Vosáhlo)

Střelecká soutěž se odehrála v tělocvičně ZŠ Škrobálkova, kde naše dívky v silné konkurenci vybojovaly:

1. místo v kategorii družstev - Klára Šušlová, Amálie Ščerbová a Kateřina Krajíčková

1. místo v kategorii jednotlivců - Klára Šušlová

Celkové pořadí naší školy: 2. místo

Děvčatům blahopřejeme k vítězství, všem žákům děkujeme za účast a vzornou reprezentaci školy!

Pohár starosty - fotogalerie

Paměti národa - Příběhy našich sousedů

Poděkovat pamětníkům a žákům ZŠ Slezská Ostrava, Bohumínská 72. p. o., kteří se zapojili do půlročního projektu „Paměti národa – Příběhy našich sousedů“ přišel místostarosta Slezské Ostravy Ing. Roman Goryczka. Vyjádřil obrovský dík za práci žáků, za nevšední přístup pana učitele Mgr. Radima Kofránka. Také poděkoval za vzpomínky přítomným dámám PhDr. Věře Holubové a paní Libuši Klimšové. Po prezentaci projektů si pak v doprovodu paní ředitelky, pedagogů a žáků prohlédly prostory školy, navštívily odborné učebny a při tom zavzpomínaly na svá studentská léta.

Paměti národa - fotogalerie

Bohumínská Voice 2022

V pondělí 23. května 2022 se po dlouhé pauze znovu konala pěvecká soutěž Bohumínská Voice. Organizátorkami byly paní učitelky Mgr. K. Lichá a Mgr. K. Pavliňáková. Každý ze soutěžících zazpíval dvě písně, podmínkou byla jedna píseň v angličtině.

Výsledky:

• 1. místo - Vojtěch Záruba, 5. B
  • 2. místo - Jennifer Holanová, 8. B
  • 3. místo - Tereza Ďurišová, 8. B

Odměnout, která byla zakoupená z prostředků SRPŠ, byl dárkový poukaz do kina na libovolný anglický film pro vítěze a všichni soutěžící dostali malé občerstvení.

Bohumínská Voice 2022 - fotogalerie

Požární ochrana očima dětí - soutěž

Velkého úspěchu dosáhli žáci naší školy v soutěži Požární ochrana očima dětí se svými pracemi zaměřenými na živelné katastrofy v okresním a následně i v krajském kole. V letošním roce se do soutěže v Ostravě celkově zapojilo přes 1 700 dětí z 10 mateřských škol, 26 základních škol, 14 sborů dobrovolných hasičů a 4 základní umělecké školy.

Literární část:

• Karolína Papežová, 7. A
  • Richard Pifka, 9. A

Výtvarná část:

• Amanda Muťková, 3. B
  • Karolina Magdaléna Tozbey, 6. A

Všichni vítězové, kterým blahopřejeme, byli pozváni na slavnostní vyhodnocení, které se konalo 24. května 2022 v Hasičském muzeu města Ostravy.

Požární ochrana očima dětí - fotogalerie

Minifotbal - 8. - 9. ročník - chlapci - obvodní kolo

Ve středu 25. května 2022 se výběr chlapců z fotbalové třídy 8. F zúčastnil obvodního kola v minifotbale, které pořádala ZŠ Nádražní. Jedná se o postupovou soutěž, proto výběr tvořili členové Regionální fotbalové akademie, kteří na naší škole absolvují školní docházku.

V zápasech prokázali své kvality a soupeřům nedali šanci. S přehledem zvítězili ve všech zápasech a postoupili do okresního kola, které se bude konat 15. června 2022 v Ostravě – Porubě. Zde je již čeká daleko větší konkurence, nicméně i tak klukům věříme, že zabojují o postup do krajského kola.

Sestava: Viktor Dudys, Jan Hradečný, Patrik Jurášek, Jakub Keňo, Jaromír Martinák, Jakub Pilch, Filip Polášek, Martin Postuwka, Marek Pyszko, Matěj Strokosz

Průběh turnaje:

ZŠ Bohumínská – ZŠ Šenov 3:1 (góly: Jurásek, Polášek, Strokosz)

ZŠ Bohumínská – ZŠ Nádražní 8:1 (góly: Dudys 4, Strokosz 2, Hradečný, Jurásek)

ZŠ Bohumínská – ZŠ Matiční 7:1 (góly: Dudys, Hradečný, Jurásek, Pilch, Polášek, Postuwka, Strokosz)

Blahopřejeme k postupu!

Vybíjená - kategorie II - okresní kolo

Výběr žáků 4. – 5. ročníku postoupil z obvodního kolo ve vybíjené, které se konalo na naší škole dne 11. května 2022 za účasti 5 škol, do okresního kola. Dne 26. května 2022 se 10 vybraných žáků 5. ročníku zúčastnilo okresního kola ve vybíjené. Turnaj se konal v Plesné a konkurence byla opravdu veliká. Naši žáci bojovali zuby nehty a po vytrvalém boji s tím nejlepším, co se v okrese najde, se umístili celkově na krásném 6. místě.

Sestava:

• 5. A - Karolína Hartmannová, Filip Gryc, Sebastián Filip, Jakub Kotásek, Matěj Tvardek
  • 5. B - Adam Venglář, Adam Trojan, Jiří Čapek, Josef Hic, Tereza Slezáková

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!

Úspěšní judisti z Kamence

Od února 2022 probíhají na naší škole pravidelně každé úterý tréningy juda (mimochodem pod vedením našeho bývalého žáka a úspěšného judisty Michala Caletky) a v poslední květnovou neděli si pět našich mladých judistů a judistek vyzkoušelo své první závody. Konkrétně turnaj přípravek, který pravidelně pořádá 1. Judo Club Baník Ostrava v Tréningovém centru J. Kaděry v Ostravě - Hrabůvce. I přes své nízké zkušenosti se do zápasů vrhli statečně a hned tři z nich se probili na stupně vítězů.

Sestava našich žáků - judistů:

František Paseka, 2. A, Vojtěch Knýbel, Adam Lušovský a Nicoletta Lušovská, 1. B, Emílie Balášová, 1. C

Blahopřejeme malým reprezentantům naší školy!

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | Další >> | Vše