Posezení u vánočního stromečku

Nejkrásnější svátky v roce si užily i děti ve školní družině. Společně poseděly u vánočního stromečku, ochutnávaly cukroví, povídaly si o vánočních zvycích a tradicích a některé z nich si i vyzkoušely. Když pak zazvonili maminky, ani se jim nechtělo domů.

Posezení u vánočního stromečku (fotogalerie)

Přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok.

stromecek-20-225x300.jpg
Vánoční jarmark 2020 – poděkování

Od středy 9. prosince do úterý 15. prosince 2020 u nás na škole proběhl vánoční jarmark – tak trošku netradičně, než tomu bývalo v předešlých letech. Jsme rádi, že se nám ho, vzhledem k aktuální situaci, povedlo uskutečnit.

Děkujeme všem, kteří nám jakýmkoliv způsobem pomohli k jeho zdárnému průběhu. Velký dík patří kreativním rodičům, prarodičům a příbuzným za krásné výrobky a také osobní účast, našim dětem, kteří se aktivně a s nadšením zapojily do vyrábění, Statutárnímu městu Ostrava za finanční podporu, žákům ze školního parlamentu (N. Sněhotové, M. Černé, V. Košťálové, P. Caletkovi a M. Caletkovi) za pomoc při prodeji a také pedagogům a vedení naší školy za vstřícnost.

Doufáme, že jste si domů odnesli nějaký pěkný dáreček a načerpali trochu předvánoční atmosféry.

Vánoční jarmark 2020 (fotogalerie)

Kolektiv školní družiny ZŠ Bohumínská

Vánoční jarmark 2020 – poděkování
Ptačí hodinka - 1. a 4. oddělení

Děti 1. a 4. oddělení školní družiny se v pátek 08. ledna 2021 zapojily do celorepublikového vědeckého výzkumu “Ptačí hodinka“, který je již třetím rokem vyhlašován Českou ornitologickou společností a je zaměřen na sčítání ptactva. Nejdříve si děti připomněly druhy ptáčků, které můžeme v okolí školy spatřit, poté jim připravily opravdické ptačí pamlsky a nakonec je s pomocí dalekohledů a atlasu ptáků na školní zahradě v časovém limitu jedné hodiny identifikovaly a pozorovaly. Výsledky našeho sčítání nakonec zapsaly do on-line formuláře a odeslaly. „Ptačí hodinka“ byla zábavná i poučná a děti se cítily důležitě, vždyť se z nich na chvíli staly opravdoví vědci!

Ptačí hodinka (fotogalerie)

sd-ptáci-21-1.jpg
Zimní olympiáda 2021

Letos nám počasí přálo a na naši družinovou zimní olympiádu, která se konala v týdnu od 18. do 22. ledna 2021, napadl i pořádný sníh. A jak probíhala?

Každá třída jednotlivě soutěžila ve 4 disciplínách. První z nich byl biatlon – děti projížděly stanovený úsek na hřišti školy na lyžích a poté běžely ke stanovišti se střelbou, kde se tenisovými míčky trefovaly na cíl. Dále se utkaly v souboji „psích spřežení“, kdy táhly svého spolužáka/spolužačku na saních a musely s ním/s ní projet určitou dráhu. Jako alternativou hokeje, který neodmyslitelně k zimní olympiádě patří, si naši malí sportovci vyzkoušeli ovládání hokejky střelbou pukem či míčkem do brány. Poslední disciplínou byl sjezd na bobech na čas.  

Všichni účastníci si se zápalem soutěžení užívali a jako odměnu dostali papírovou medaili, kterou předem každý pro své kamarády z jiné třídy vyrobil, a také malou čokoládku. V každé třídě byli podle výsledků vybráni vítězové, kteří také dostali sladkost, diplom a medaili. Už se těšíme na další olympiádu příští rok!

Zimní olympiáda (fotogalerie)

olympiada-21.jpeg
Oslava prvního vysvědčení - 1. C

Předávání historicky prvního vysvědčení ve škole si zaslouží pořádnou oslavu, proto si ve čtvrtek 27. ledna 2021 děti z 1. C  spolu s paní učitelkou H. Čížkovou a paní vychovatelkou M. Novotnou připravily pro tento účel zdravé pohoštění  - slané tyčinky, domácí müsli tyčinky a čokoládové fondue.

sd-oslava-21.jpg
Bradavické slavnosti zimního slunovratu na Kamenci

Lednové kolo naší celodružinové soutěže O ohnivý pohár Harryho Pottera se inspirovalo zimou a naši soutěžící z prvních a druhých ročníků se tentokrát utkali v souboji o nejrychlejší sněhovou vločku. Úkolem každého účastníka tohoto magického klání byla dofoukat svou zlatou vločku do cíle v co nejkratším čase  - a všichni malí kouzelníci se za vítězství svého týmu bili ze všech sil. Nic naplat, první může být jen jeden a tentokrát můžeme blahopřát 2. oddělení, přesněji dětem z 1. B třídy.

Zimní slunovrat (fotogalerie)

sd-hvezdy-21.jpg
Pexesový král

V naší školní družině jsme uspořádali turnaj ve stolní hře Pexeso. Soutěž byla rozdělena do několika kol, ze kterých vzešlo 6 vítězů z každé třídy, kteří se stali „Pexesovým králem“. Výherci byli oceněni diplomem a malou odměnou. A kdo byli ti nejlepší v této hře?

  • 1. A  - Přemek Š. 
  • 1. B  - Julie G.
  • 1. C  - Cyril T.
  • 2. A  - Eliška S.
  • 2. B  - Michal M.
  • 2. C  - Sabina D.

Pexesový král (fotogalerie)

sd-pexeso-21.jpg
Čarodejnický klobouk

Při páté hře našeho celodružinového turnaje jsme ještě využili toho, že nám zimní počasí dopřálo dostatek sněhu a my mohli postavit tak trochu jiné sněhuláky. Jelikož se naše celoroční hra line v duchu Harryho Pottera, měli naši malí čarodějové z prvních a druhých tříd za úkol postavit co nejvyšší kouzelnický klobouk ze sněhu a to v časovém limitu patnácti minut. A kdo vykouzlil ten nejvyšší a jak to celé dopadlo? První místo získalo 1. oddělení, jejichž klobouk měřil krásných 86cm. 2. oddělení skončilo na druhém místě, třetí místo obsadilo 5. oddělení, 4. oddělení se umístilo na čtvrtém místě a na pátém místě 3. oddělení.

 

Čarodějnický klobouk (fotogalerie)

sd-klobouk-21.jpg
Kouzelnický maškarní karneval

Jednou z tradičních aktivit, která nesmí v celoročním plánu naší školní družiny chybět, bývá velký maškarní ples. Vzhledem ke stávajícím podmínkám však letos nebylo možné tuto oblíbenou akci uskutečnit. Abychom však o ni nepřišli úplně, udělali jsme si bál aspoň v jednotlivých třídách. A to ve středu 24. února 2021.

Aby nám karneval zapadl do našeho celoročního konceptu ve stylu Harryho Pottera, nebyl jen tak obyčejný, ale bradavický! Děvčata, chlapci i jejich paní vychovatelky se proměnili v nejrůznější kouzelníky a kouzelnice a společně si užili odpoledne plné zábavy, her, soutěží a písniček, v němž samozřejmě nemohla chybět ani přehlídka masek a spousta dalších aktivit.

Poděkování patří i rodičům, kteří svým dětem pomohli s výrobou či obstaráním kostýmů.

Maškarmí bál (fotogalerie)

 

sd-karneval-21.jpg
Den Země 2021

22. duben – to je den, kdy se slaví Den Země. Program v naší školní družině však v tomto duchu probíhal celý týden.

Nejdříve byly děti seznámeny s tím, jaký odpad do jaké popelnice patří, následně plnily úkoly v ekologické hře, ve které se ukázalo, jak by správně odpad roztřídily. Na školní zahradě a hřišti hledaly kartičky s otázkami a luštily tajenku. Dále vyráběly plakáty s popelnicemi, ke kterým lepily vystříhané produkty z reklamních letáků či si společně s paní vychovatelkami nasadily rukavice, vzaly pytle a šly vysbírávat odpadky kolem naší školy a v nedalekém parku.

Malí ekologové byli do aktivit zapálení a určitě se mnozí ohledně této tematiky dozvěděli spoustu nových informací.

Den Země (fotogalerie)

sd-denzeme-21.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru