Kouzelnický Den dětí

Prvního června se slaví Mezinárodní den dětí a v naší školní družině jsme si ho užili soutěžním odpolednem. Ne však jen tak obyčejným, ale přímo kouzelnickým. Paní vychovatelky i děti si oblékly kostýmy čarodějnic a čarodějů a v areálu školy se pustily do plnění nejrůznějších úkolů.

Celkem se procházelo pěti stanovišti. Na prvním skládaly magické zrcadlo, dále si vyzkoušely slalom na košťatech, překonávaly překážkovou dráhu se žábou na lopatě, kterou měly následně umístit do pece, nebo házely kroužky na kouzelnické klobouky. Na pátém stanovišti se pustily do krmení mláďátek sovy Hedviky z Harryho Pottera.

Za každý splněný úkol dostali malí kouzelníci a kouzelnice razítko na svou soutěžní kartičku, kterou pak v družině vyměnili za sladkou odměnu. Den dětí jsme oslavili, jak se patří!

Kouzelnický Den dětí - fotogalerie

sd-kouzla-21.jpg
Famfrpal 2021

Naší poslední celodružinovou hrou byl zápas ve hře Famfrpál, která je známá z Harryho Pottera. My jsme ji však měli trošku poupravenou. Celkem se odehrálo 10 zápasů. Každé oddělení mělo ve svém týmu jednoho brankáře, dále pět hráčů v poli, dva vybíječe, jednoho hledače Zlatonky a ostatní děti byly fanoušky (podrobná pravidla jsou níže).

Celý turnaj byl velice vyrovnaný a napínavý. Vítězství nakonec vybojovalo 1. oddělení. Na výsledky se můžete podívat v přiložené tabulce. Naše malé kouzelníky a kouzelnice hra moc bavila. A jelikož se v tomto školním roce jednalo o poslední turnaj, na konci měsíce nás všechny čeká slavnostní vyhlášení oddělení, které získá Ohnivý pohár! Které to bude? Kdo získal za celý rok nejvíce bodů? Nechte se překvapit.

Pravidla turnaje - (pdf)

Famfrpál - fotogalerie

 

sd-pohar-21-1.jpg
Jedeme na zelenou

Ve středu 16. června 2021 děti školní družiny ukončily na dětském dopravním hřišti akci "Jedeme na zelenou!". Aby dostaly průkaz malého cyklisty, měly za úkoly zvládnout jízdu zručnosti, poznat a dokreslit dopravní značky, ale hlavně se pohybovat (jak pěšky, tak na kole) po dopravním hřišti, aniž by porušily pravidla silničního provozu. Na vše dohlíželi strážníci MP Ostrava. Všechny děti to zvládly na výbornou a už se těší, až vyrazí s rodiči na výlet.

Jedeme na zelenou (fotogalerie)

sd-zelena-21.jpg
1-10 | 11-20 | 21-30 | Vše
nahoru