Pohár starosty v atletice

Poslední májový den 2024 se na ZŠ Chrustova pořádala soutěž základních škol - "Pohár Starosty v atletice", a to smíšených dvojic (dívka - chlapec) ve 4 ročníkových kategoriích. Naši školu reprezentovalo 16 žáků, kteří závodili ve 4 disciplínách:

Kategorie I. a II. (1. - 5. ročník - 8 žáků) - běh na 50m, skok daleký, hod raketkou a štafeta 4x50m

• Naši mladší žáci získali celkem 4 medaile ( 1x 2.místo a 3x 3. místo). Pro některé to byla první zkušenost na atletických závodech , a proto si zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování za skvělou reprezentaci školy.

Kategorie III. a IV. (6./7. ročník a 8./9. ročník - 8 žáků) - běh na 60 m, skok daleký, hod 1 kg medicimbalem a štafeta na 4x 50 m

• V nádherné slunném atletickém dni získali starší žáci 7 medailí (2 x 1. místo, 2 x 2. místo a 3x 3. místo). Je to obrovský úspěch jednotlivců, kterým děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Celkově se naše škola umístila na krásném 2. místě, protože se sčítaly body i za kategorie 1. stupně, kde nám chyběli žáčci z 2. třídy, protože byli na školní exkurzi. Garantem soutěže byla Mgr. Dagmar Sládečková.

Pohár starosty v atletice - fotogalerie

Hrdinové FAST

Ve všech třídách 1. až 4. ročníku proběhl ve středu 29. května 2024 projektový den na téma Hrdinové FAST. Kampaň Hrdinů FAST je oceněná vzdělávací aktivita, která usiluje o zvýšení povědomí o příznacích mrtvice a důležitosti rychlé akce. Podle webu cz-cs.fastheroes.com využívá dětské nadšení pro učení i sdílení a povzbuzuje děti, aby nové znalosti předaly svým rodinám, zejména prarodičům.

Hrdinové FAST - fotogalerie

Bronzový minifotbal - okresní kolo

V okresním kole v minifotbale 6. a 7. ročníku jsme dne 28. května 2024 v Ostravě - Hrabůvce obsadili 3. místo, za dvě porážky a dvě vítězství! Úspěch je to náramný, před námi skončili pouze fotbalové školy. A za nimi není nikdo menší než my: ZŠ Bohumínská!!! Borci, moc, moc děkujeme za vynikající reprezentaci školy ve sportu, ve fair-play chování a úroveň celkového pojetí. Jsme na Vás hrdí!

ŠMouLa 2024

V posledním květnovém týdnu 2024 se tříčlenné týmy 2.stupně zapojily do online šifrovací-matematicko- logické  soutěže ŠMouLa, kterou pořádal tým studentů z gymnázia Nový PORG. Cílem soutěže bylo zdokonalovat dovednost žáků hledat informace na internetu, naučit žáky správně psát dotazy umělé inteligenci a rozvíjet jejich mediální gramotnost. Dopoledne ve škole jsme zase užili jinak a u některých úloh jsme se i pořádně "zapotili".

Exkurze - Bartošovice - 3. B

Žáci 3.B se dne 23. května 2024 vypravili na exkurzi do Záchranné stanice Bartošovice. Nejprve se usadili ve výukovém pavilonu, kde se dozvěděli zajímavosti o šelmách – jaké jsou, jaký je jejich vztah k člověku a lidským aktivitám. Mohli si např. prohlédnout lebku bobra, zhlédli zajímavá videa z fotopastí. V druhé části exkurze si prohlédli expozice věnované krajině Poodří a ve venkovních expozicích se seznámili s hendikepovanými živočichy, které nelze vypustit do volné přírody. Na závěr žáci přispěli svým nákupem suvenýrů nebo dobrovolným finančním příspěvkem na provoz tohoto zařízení.

Exkurze-Bartošovice - fotogalerie

Český den proti rakovině 2024

Dne 15. května 2024 se naše škola prostřednictvím školního parlamentu opět zapojila do charitativní sbírky Český den proti rakovině. Tato akce, kterou pořádá sdružení Liga proti rakovině, má dlouhou tradici a její výtěžek putuje na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů a vybavení onkologických center.
Letošní Český den proti rakovině byl zaměřen na nádorová onemocnění prsu. Zástupci školního parlamentu nejen prodávali symbolický kvítek měsíčku lékařského (zvládli jsme dokonce i technickou novinku, a to platbu prostřednictvím QR kódu), letos se sytě růžovou stužkou, ale také rozdávali osvětové letáky s důležitými informacemi o prevenci rakoviny.
Akce byla úspěšná díky podpoře žáků, jejich rodičů, pedagogů a ostatních zaměstnanců školy. Velmi děkujeme všem, kteří se zapojili a přispěli k boji proti této zákeřné nemoci!

Český den proti rakovině 2024 - fotogalerie

Setkání partnerských škol z Polska a Česka

Vedení naší školy si již dlouho přálo navázat nějakou přeshraniční spolupráci. Náhoda a vzájemná sympatie právě takovému setkání dvou škol z Česka a Polska pomohla. Dvě naše paní učitelky oslovily pedagogy a polské žáky v obchodním centru Karolína a vyzvaly je, zdali by se s námi chtěli setkat. Prostřednictvím zpráv a emailů si domluvili termín setkání na 07. května. 2024 u nás ve škole.
Program byl bohatý, proběhla prohlídka školy, osobní setkání ve třídách se žáky i učiteli. Pedagogům a řediteli ze základní školy z Cieszyna i zástupcům městského obvodu Slezská Ostrava se líbily naše specializované učebny..Děti obou škol si změřily síly v basketbalu a ve smíšených ČR/PL družstvech si také zasoutěžily v zábavném kvízu, kde prověřily vzájemné znalosti našich zemí. Akce byla jedinečná a vydařená se spoustou zážitků. Na závěr si děti vyměnily adresy a telefonní čísla. Naše setkání jsme stvrdili obtisky svých palců a podpisy na obrázku na památku.

Mile nás překvapila zpráva z Polska:
Pani Milenko!
To my dziękujemy za tak miłe przyjęcie! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej szkoły, a przede wszystkim Was. Wasza Pani Dyrektor, Pani i wszyscy nauczyciele sprawili, że czuliśmy się u Was bardzo dobrze. Jako nauczyciele jesteśmy bardzo zadowoleni i nasi uczniowie także. Wszystko było przepięknie przygotowane, zadbaliście o każdy szczegół. To musiała być ogromna praca, ale udało Wam się znakomicie :)
Mam nadzieję, że to początek naszej przyjaźni i czekamy teraz na Was w Cieszynie.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy :)
Aleksandra Kowalczuk

Setkání partnerských škol - fotogalerie

Setkání partnerských škol - reportáž TV Polar

Florbal - školní turnaj 2024

Ve čtvrtek 2. května 2024 se v tělocvičně naší školy uskutečnil dlouho připravovaný florbalový turnaj 5.– 9. ročníku, jehož garanty byla paní učitelka Mgr. D. Sládečková a pan učitel Mgr. M. Jurkas. Celkově se zúčastnilo 44 žáků, kteří byli rozděleni do 8 týmů. Zapojení deváťáci byli kapitány týmů nejmladších ročníků. Vítězem turnaje se stal tým z 8. A, který ve finále porazil po velkém boji hráče z 8. B.

Konečné pořadí:

• 1. místo - tým 8. A
  • 2. místo - tým 8. B
  • 3. místo - tým 7. A
  • 4. místo - tým 6. B

Hráč turnajeDaniel Janečka, 8. B.

Nejlepším týmům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným!

Florbal - turnaj - fotogalerie

Konference žákovských parlamentů 2024

Koncem dubna 2024 se zástupci našeho Školního parlamentu zúčastnili konference "Úspěšně do života" v prostorách SVČ Korunka. Jednalo se o den plný workshopů a přednášek od odborníků z praxe. Cílem bylo pozdvihnout témata, která mohou mladým lidem pomoci při vstupu do dospělého života nebo jim napomohou k získání dalších znalostí ve všeobecném přehledu. Workshopy běžely paralelně, vždy pro skupinu maximálně 35 lidí a účastníci konference si volili z pestré nabídky témat podle svých zájmů a preferencí:

Finanční gramotnost - finále

V pátek 26. dubna 2024 se v prostorách České národní banky konalo finále již 13. ročníku největší tuzemské soutěže Finanční gramotnost. Ta je určena studentům základních a středních škol a má za cíl zlepšit jejich finanční dovednosti - nejen rozšířit teoretické znalostí v oblasti financí, ale také jejich využití v běžném životě. Do letošního ročníku se zapojilo rekordní množství účastníků. Své síly poměřilo bezmála 1 300 škol a 64 000 studentů.

Naši školu jel reprezentovat tým ve složení Daniel Majovský, Adriana Furstová (oba 5.ročník) a Roman Mlýnek (4.ročník). Žáci vyhráli okresní kolo, postoupili do krajského kola, vypracovali a obhájili finanční případovou studii, jako jediní z Moravskoslezského kraje se probojovali do celostátního kola a vyrazili soutěžit do Prahy.

V rámci finále byl týmům zadán praktický úkol z reálného života, který navazoval na projekty z krajského kola a ověřil jejich finanční znalosti a pomohl jim uvědomit si hodnotu peněz a důležitost správného hospodaření. Díky soutěži si tak žáci mohli rozšířit obzory a dozvědět se mnoho praktických věcí, které využijí ve svém budoucím životě.

Celostátní kolo si žáci užili, prošli si prostory a expozici České národní banky, diskutovali s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou. Domů si odváželi spousty zážitků a dojmů z atmosféry, která po celý den v České národní bance panovala.

Finanční gramotnost - fotogalerie

1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | Vše