Florbal - chlapci - obvodní kolo

Dne 31. října 2023 jsme v obvodním kole chlapců ve florbale na ZŠ Šenov sehráli vyrovnané partie. S jednou výhrou a dvěma prohrami jsme obsadili 3. místo

Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

florbal-ch-23.jpg
Orientační běh - Komenského sady - 2023

Dne 25. června 2023 jsme se zúčastnili orientačního běhu v Komenského sadech. Byla to naše první zkušenost a náležitě povedená!

Jednotlivci:

• 1. místo - Michael Václavík, 7..B
  • 2. místo - Valerie Krzaková, 6.B
  • 3. místo - Karolína Hartmannová, 7.A

Družstva:

• 2. místo - ZŠ Slezská Ostrava, Bohumínská

Blahopřejeme vítězům a všem zúčastněným za výbornou reprezentaci školy.

orientbeh-23.jpg
Po stopách plýtváka šatního - 3. B

Žáci 3.B se pustili do plnění prvního úkolu Recyklohraní, který byl zaměřen na oblékání. Proč? Výroba oblečení je spojena s velkou spotřebou energie, vody a také s jejím znečištěním plynoucím z používání chemických postřiků při pěstování plodin. K tomu připočítejme uhlíkovou stopu dopravy těchto výrobků – často z druhého konce planety.

Každý z nás může svým životním stylem a správným nastavením hodnot přispět k tomu, že NEBUDEME OBLEČENÍM PLÝTVAT. A o tom byl tento úkol. Prostřednictvím hravých aktivit jsme pátrali po stopách Plýtváka šatního, kdy jsme s žáky pojmenovali nesprávné návyky a seznámili se s cestou výroby trička. Podle obrázků žáci celý příběh převyprávěli.

plytvak-3-23.jpg
Florbal 7. - 8. ročník - děvčata - obvodní kolo

Vybrané žákyně naší školy se zúčastnily první meziškolní sportovní akce v tomto školním roce. Turnaj se konal v říjnu 2023 na ZŠ Generála Piky s účastí 7 základních škol. Naše žákyně sice nepoustoupily ze základní skupiny, ale i přesto, že nehrají florbal závodně, předvedly pěkný výkon.

Naše nejlepší hráčka - Karolína Hartmannová, 7. A.

Všem sportovkyním děkujeme za účast a reprezentaci školy.

florbal-d-6-7-23.jpg
Věřte, nevěřte - 8. AB

Ve středu 25. října 2023 si svou mediální gramotnost, tedy své schopnosti rozeznat informace od dezinformací, originály od AI fotografií a další nástrahy médií ověřili naši osmáci v rámci vzdělávacího programu "Věřte, nevěřte", kterým provázel novinář Jan Pazdera v DOV Ostrava. Součástí programu byla také interaktivní výstava fotografií ZooM, která se věnuje vizuální gramotnosti a dává si za cíl rozvíjet schopnost odhalit skutečný příběh a sdělení fotografií v médiích. Doplňující aktivitou bylo i bádání ve Velkém světě techniky, kde žáci nahlédli do tajů přírody i techniky a měli možnost vidět také dokumentární 3D film "Poslední koral".

Věřte, nevěřte - fotogalerie

dov-8r-23.jpg
Den stromů - den v zeleném

V pátek 20. října 2023 se naše škola připojila k oslavě Dne stromů. Žáci, pedagogové i další zaměstnanci školy se oblékli do zelené barvy, mnozí oživili své outfity i doplňky z přírodnin. Také výuka byla často věnována právě tématu stromů. V českém jazyce si děti připomněly pravidla psaní i/y v názvech stromů, v hudební výchově si zazpívali např. písničku Pod dubem, za dubem a páťáci z 5. B si vyrobili vlastní lapbook s informacemi o historii stromů, jejich dělení apod.

Den stromů - fotogalerie

den-stromu-23.jpg
Přírodovědný Klokan 2023/2024

Ve středu 11. října 2023 se uskutečnilo celorepublikové kolo Přírodovědného Klokana, do kterého se zapojilo 54 žáků 9. ročníku. V časovém limitu řešili přírodovědně zaměřené úlohy (fyzika, zeměpis, matematika, přírodopis) bodově rozdělené do 4 úrovní náročnosti. Statistika výsledků všech soutěžících byla poslána do městského centra soutěže, kde se porovnaly výsledky všech 990 soutěžících z ostravských základních škol, kde se naši nejlepší rozhodně neztratili:

• 1. místo - ŠK a 4. misto - MěK - Oliver Jarotek, 9. F – 91 b.
  • 2. místo - ŠK a 6. misto - MěK - Jan Matuška, 9. F – 80 b.
  • 3. místo - ŠK a 7. místo - MěK - Dominik Tkáč, 9. F – 77 b.

Blahopřejeme!

klokan-23.jpg
OZO - 3. ročník

Poslední zářijový týden 2023 žáci 3. B a 3. C absolvovali exkurzi v OZO. Byl pro ně připraven výukový program Ozíci, ve kterém se seznámili se skřítky, kteří dohlížejí na třídění odpadu. Žáci plnili ve skupinách zadané úkoly a třídili odpad. Museli při tom prokázat schopnost dohodnout se a spolupracovat. Nejúspěšnější žáci byli odměněni drobnými upomínkovými předměty.

OZO - 3. ročník - fotogalerie

ozo-3-23.jpg
Adaptační aktivity - 6. ročník

Žáci 6. ročníku se zúčastnili třídenního adaptačního kurzu, který proběhl v rámci dopolední výuky. Cílem třídenního adaptačního programu pro žáky 6. tříd bylo posílení vzájemných vztahů ve třídě, podpora adaptace nově příchozích žáků a vzájemné poznání s novým třídním učitelem / třídní učitelkou.

V prvním dni se žáci vzájemně seznamovali, vyměnili si informace o tom, co je baví, jaké aktivity by chtěli spolu podniknout. Rovněž třídní učitelé žákům hravou formou sdělili informace o sobě. Závěr dopoledne byl zakončen vzájemně poznávacími aktivitami formou sportovní činností na školním hřišti.

Adaptační aktivity - 1. den - fotogalerie

Ve druhém dni žáci tvořili pravidla třídy, diskutovali o nich a následně je kresebně ztvárnili. Den byl opět zakončen sportovně pohybovými aktivitami v Komenského sadech zaměřenými na utužení třídní spolupráce.

Adaptační aktivity - 2. den - fotogalerie

Třetí den adaptačních aktivit probíhal mimo školní budovu. Děti navštívily golfový areál ve Lhotce. Smíšené týmy 6. A a 6. B si zahrály minigolf, fotbal, vybíjenou a na závěr si všichni opekli špekáčky.

Adaptační aktivity - 3. den - fotogalerie

adaptace-6r-23.jpg