Školní psycholog

email: dagmar.pleva@zsbohuminska.cz
telefon: +420 602 636 333

Konzultační hodiny:

• na základě osobní, telefonické nebo e-mailové domluvy

Pozice „Školní psycholog“ v naší škole je financována z projektu „Rozvoj rovného přístupu ke vzdělání ve městě Ostrava III“, registrační číslo CZ.23.61/0.0/0.0/19_075/0013577.

Školní psycholog je součástí školního poradenského pracoviště (ŠPP), úzce spolupracuje s výchovným poradcem, školním metodikem prevence a speciálním pedagogem. Poskytuje standardní poradenské služby především při prevenci i řešení výukových i výchovných obtíží žáků. Zabývá se interpersonálními vztahy a řešením konfliktních situací ve škole.
Školní psycholog běžně nerealizuje individuální diagnostiku žáka – toto pouze na základě žádosti a individuálního souhlasu zákonných zástupců!

Generální informovaný souhlas s činností školního psychologa (pdf)

Náplň práce
  • možnost prevence, poradenství a diagnostiky při výchovných a vzdělávacích problémech žáků
  • systematická skupinová a individuální psychologická pomoc při zvládání zátěžových situací charakteristických pro školní prostředí