Mgr. Alena Stoklasová

email: alena.stoklasova@zsbohuminska.cz

Konzultační hodiny:

• pondělí nebo pátek - na základě osobní nebo e-mailové domluvy

Pozice „Školní psycholog“ v naší škole je financována z projektu „Cesta ke kvalitnímu vzdělávání v ZŠ Slezská Ostrava, Bohumínská 72, p.o.“, registrační číslo CZ.02.02XX/00/22_002/0000615.

Školní psycholog je součástí školního poradenského pracoviště (ŠPP), úzce spolupracuje s výchovným poradcem, školním metodikem prevence, speciálním pedagogem a sociálním pedagogem. Poskytuje standardní poradenské služby především při prevenci i řešení výukových i výchovných obtíží žáků. Zabývá se interpersonálními vztahy a řešením konfliktních situací ve škole.

Náplň práce
  • možnost prevence, poradenství a diagnostiky při výchovných a vzdělávacích problémech žáků
  • systematická skupinová a individuální psychologická pomoc při zvládání zátěžových situací charakteristických pro školní prostředí
  • příprava a realizace adaptačních a herních programů pro žáky