Školní speciální pedagog

telefon: +420 725 444 077

Konzultační hodiny:

• dle domluvy

Pozice „Školní speciální pedagog“ v naší škole je financována z projektu „Cesta ke kvalitnímu vzdělávání v ZŠ Slezská Ostrava, Bohumínská 72, p.o.“, registrační číslo CZ.02.02XX/00/22_002/0000615.

Školní speciální pedagog je součástí školního poradenského pracoviště (ŠPP), úzce spolupracuje s výchovným poradcem, školním metodikem prevence, školním psychologem a sociálním pedagogem.

Kompetence školního speciálního pedagoga a činnosti s nimi související
  • vedoucí Školního poradenského pracoviště
  • depistáž žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, včetně žáků mimořádně nadaných (průběžné náslechy ve třídách, konzultace)
  • realizace podmínek pro žáky s potřebou podpůrných opatření
  • kooperace s pedagogy a asistenty pedagoga
  • zajišťování kompenzačních a reedukačních pomůcek pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami
  • výuka Předmětu speciálně pedagogické péče (reedukace specifických poruch učení aj.)
  • individuální práce se žáky v rámci prevence projevů specifických poruch učení
  • orientační speciálně pedagogická diagnostika žáků
  • příprava podkladů pro vyšetření žáka v Pedagogicko-psychologické poradně (PPP), popř. ve Speciálně-pedagogickém centru (SPC)
  • spolupráce se Školskými poradenskými zařízeními (ŠPZ) při realizaci podpůrných opatření